Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

VBLOG#79 Sznurowanie rozdzielnicy elektrycznej CZ 4Witam i zapraszam na 4 część filmiku z podłączenia przewodów w mojej rozdzielnicy. Proszę nie traktować tego filmu jako …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

3 thoughts on “VBLOG#79 Sznurowanie rozdzielnicy elektrycznej CZ 4

 1. Ogólnie, nie jest źle.
  Kilka podpowiedzi na które jeszcze nie jest zapóźno.
  1. N z licznika niech leci bezpośrednio na przepięciówke, tam daj końcówke na 2 żyły i bezpośrednio później na listwe na dół.
  2. Wtedy N do LED, pociągnij cieńką linką z listwy dopiero (już 0.5mm2 wystarczy na LEDy, one nie biorą udziału w transferze prądu, tj sygnalizacja tylko, daj najcieńsze jakie masz linki, a jak nie masz teraz, to po montażu oświetlenia zostanie Ci pewnie 1.5mm2, naprawdę tam nic więcej nie trzeba)
  Powyższe spowoduje, że z elektrycznego punktu widzenia, masz ten sam potencjał N na wejściu, przepięciówce, listwie oraz LED, ale kablowo, przepięciówka jest pierwszym urządzeniem na drodzę prądu od wejścia.
  3. Linki jak prowadzisz teraz między modułami/skrzynkami, łap sobie trytytkami razem po kilka gdzzie idą razem wzdłuż. Najlepiej robić to już teraz i później dokłądając kolejne żyły podmieniasz trytytki (oczywiście nie za każdą żyłą, po kilka, ale układa się lepiej).
  Takie 'tory/kanały' kabli, również trytytkami, możesz schować z tyłu za szynami, również spinając to trytytką dookoła szyny w wolnym miejscu między modułami. Postaraj się aby kable które wychodzą od tyłu do modułu były mniejsze, optymalniejest zrobić pętelkę .. na palcu, 'oczko' na grubość palca.
  Zrób to zanim będziesz wchodził z kablami z instalacji. będzie już schludniej, i łatwiej będzie wpiąć później kable z instalacji
  4. Podczas wpinania kabli z instalacji, również pogrupuj je sobie spinając trytytkami i poprowadź z boku rozdzielnicy, masz sporo miejsca na skrajnych bokach obu skrzynek, zrób sobie tam torowiska.

  5. raczej nie masz już miejsca, a też nie każdy chce coś takiego, nie jest wymagane. Stosuje się czasem, główną różnicówke, 3F 300mA (nie 30mA!). Ona nie ma zadania jak zwykła róźnicówka ochrony p.porażeniowej, ale służy za ochronę p.pożarową instalacji. Montuje się ją za przepięciówką i dopiero później wchodzą żyły na listwy dalej.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!