Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Inteligenta Instalacja Elektryczna w Domu Modelowym firmy DOMITOW wideo poradniku informację na temat inteligentnej instalacji elektrycznej w Domu Modelowym w Jankach k. Warszawy. W filmie …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

37 thoughts on “Inteligenta Instalacja Elektryczna w Domu Modelowym firmy DOMITO

 1. Używając nowoczesnych rozwiązań można uzyskać dowolne funkcje smart home przy tradycyjnym okablowaniu. Sterowane gniazda nie wymagają wtedy oddzielnych obwodów. Zamiast UTP można użyć do komunikacji WiFi lub ZigBee. Programowalny łącznik oświetleniowy SonOff kosztuje ok 70 zł, czyli ~50 zł ekstra w stosunku do tradycyjnego, a każdy dodatkowy obwód okablowania to od 100 do kilkuset zł dodatkowych kosztów, nie licząc osprzętu w rozdzielnicy (moduły sterujące, przekaźniki). Sumarycznie różnica będzie sięgać niezłych tysięcy zł, a efekt końcowy będzie podobny lub nawet lepszy w przypadku tańszego rozwiązania.

 2. Do autora komentarza tego filmu. Rozdzielnia to pomieszczenie. To co montujecie w ścianach to rozdzielnica. W połączeniu z tym włanczaniem wyłania się mało profesjonalny obraz.

 3. Wstyd. Co to za patałachy takie instalacje robią? Ani ładu ani składu. Kupa drutu w rozdzielni poskręcana. Te druty w ścianach… szkoda gadać. Inteligentny dom na skrętce? Żaden elektryk tego nie robił. sami laicy w białych kaskach…

 4. co wy z tymi cetralami alarm to uzupełnienie domu i nigdy nie bedzie działała jak inteligentna instalacja. chcialbym zobaczyć jak cetala steruje obrotami silnika, krzywa harmoniczna jest im obca sterowanie rgb czy panele dotykowe, strefy grzewcze itp.

 5. napewno dlugosci kabli potrzebne do wykonania obu instalacji beda sie roznic . Standardowa instalacja potrzebuje mniej kabli na mysli mam dlugosc calkowita okablowania w instalacji

 6. w dzisiejszych czasach sa sterowniki do gniazdek i wlacznikow z wifi i mozna za pomoca smartfona wszystkim sterowac. Nie trzeba zadnych instalacji za tysiace zl. robic. Stosuje sie to jak ktos chce unowoczesnic swoja instalacje.

 7. Domito,Zamel,Sterbox i wiele,wiele innych potrafią za worek pieniedzy dokładnie to samo co 20 letnie zaawansowane centrale alarmowe które wisza w co drugim domu,mało tego,montowane obecnie centrale mają wejścia i wyjścia logiczne i spokojnie realizują funkcje inteligentnego budynku tylko że żaden super instalator,żadna super firma o tym bladego pojęcia nie ma.Więc się dalej klienta wkręca że 15 żarówek,piec i klima i Bóg wie co wymaga kolejnego systemu za 10000 zł.A chińczyk ręce zaciera.

 8. dom modelowo wykonany przez informatyków mogli dać jednego elektryka, puszki gniazd łączone w poziomie sposób ułożenia przewodów ja bym się wstydził takie coś pokazywać. A co do reszty to bym się nie czepiał system z przed 5 lat są lepsze np. Ampio cena co do jakości rewelacja, mam w domu i jestem zadowolony 🙂

 9. ''W inteligentnej instalacji stosuje się inne przekroje ''kabli'', niż w instalacji tradycyjnej''! Czyli jakie przekroje przewodu stosuje się w tradycyjnej instalacji? Bo przepisy mówią jasno, że 1.5 mm należy stosować do oświetlenia a 2.5mm do gniazdek! To jakiś wymysł autora, który wprowadza ludzi w błąd!
  Jeśli chodzi o puszki połączeniowe, to ja tam wole je dać i mieć łatwy dostęp do łączęń, jak coś się upali przypadkiem, ale to już zależy od ludzi, jak nie chcą to im tak robię.
  Ja jestem jednak zwolennikiem tradycyjnej instalacji, ale nowoczesnej, bo im więcej tych pierdół elektronicznych, sterujących, tym większa szansa że coś się spieprzy, a potem koszty będą spore jak przyjdzie coś wymieniać. Żyjemy w czasach spisku żarówkowego, gdzie rzeczy elektryczne, elektroniczne mają chodzić kilka lat i popsuć się, aby kupować nowe zamiast naprawiać.
  A jeśli chodzi o włamania to mamy coraz więcej magików, którzy potrafią włamywać się do systemów i przejmować nad nimi kontrolę.
  Ale co kto lubi. Jak ktoś ma pieniądze na inteligentną instalacje, to niech robi. Wszystko jest dla ludzi. Ja tam sam wolę wyłączyć sobie światło w kuchni czy w pokoju, niż ma to za mnie robić komputer.

 10. Czy po oddaniu do eksploatacji dostarczany jest szukacz przewodow ,jaki jest koszt w stosunku do tradycyjnej instalacji. Ydyp jest to przewod nie kabel.Komu to ma przemowic do wyobrazni. Skoro to takie cacy gdzie systemy podtrzymujace prace urzadzen przy zaniku zasil.zasadniczego.

 11. 1:03 "wyłANczaniu"? a nie "wyłĄczaniu"?
  2:04 "bendOM"?
   Na pewno nie występuje tu rozdzielnia, a raczej rozdzielnica. 
  * Rozdzielnia – wyodrębniona część stacji elektroenergetycznej lub autonomiczny fragment sieci elektroenergetycznej, w którym następuje rozdział energii elektrycznej bez zmiany napięcia. 
  * Rozdzielnica elektryczna – element sieci (instalacji) elektrycznej zawierający urządzenia i podzespoły, służące do łączenia, przerywania oraz rozdziału obwodów elektrycznych i ich kombinacji, najczęściej w połączeniu z urządzeniami sterowniczymi , pomiarowymi, ochronnymi i regulacyjnymi.

  Poza tym to to, że nie ma puszek łączących w pomieszczeniach to nie jest zaleta, ale wada, bo po pierwsze w momencie gdy się coś zepsuje, to będzie trzeba szukać odpowiedniego przewodu w szafce z kablami, a to wcale proste nie jest przy takiej ilości (pewnie o to elektrykom chodzi, żeby przeciętny użytkownik nie potrafił sam czegoś naprawić i żeby wezwał elektryka, oczywiście za odpowiednią opłatą), a po drugie to tylko zwiększa koszty instalacji, bo trzeba zapłacić za dodatkowe metry kabla. 

  Osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem jest system Fibaro. Jest droższy, ale za to zero kabli, każdy może sobie sam taką instalacje założyć i dowolnie rozbudowywać w dowolnym momencie, w momencie wyprowadzki można cały system zabrać ze sobą i gdy nie ma prądu urządzenia nadal działają dzięki bateriom. 

 12. Dlatego jest coś takiego jak uziemienie… Poleciłbym zapoznać się z tematem elektryki troszkę bardziej niż korzystać z systemu informacyjnego "JPDP" (Jedna Pani Drugiej Pani )

Dodaj komentarz

Zadzwoń!