Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Prąd elektryczny – co warto wiedzieć? Kurs elektroniki w pigułce dla początkujących od FORBOT [#2] »Czym jest prąd? Najważniejsze informacje w skrócie! ➡ Nasz darmowy kurs elektroniki: https://4bot.pl/DC6-4 ➡ Więcej w artykule …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

8 thoughts on “Prąd elektryczny – co warto wiedzieć? Kurs elektroniki w pigułce dla początkujących od FORBOT [#2] »

  1. Upraszczając elektrony w zamkniętym obwodzie płynął jak woda. Napięcie to szerokość i głębokość koryta rzeki, prąd to ilość przepływającej wody, tama to rezystancja. Zmniejsza ilość przepływającej wody a wiec prądu. Jak za mała to będzie się nagrzewać wtedy mamy grzałkę oporową. Ilość przepływającego prądu można też ograniczyć dzieląc koryto rzeki na dwa lub więcej nurtów. Ilość przepływającej wody w czasie to moc zwykle w ciągu godziny więc piszemy Wh. Większość urządzeń domowych potrzebuje do 1000 W więc dla ułatwienia piszemy 1kW. Dlatego licznik domowy liczy kWh.

  2. Wydaje mi się, że na początku jest fundamentalne wprowadzenie widzów w błąd. Przykład z tamą. Mówicie "prąd" a pokazujecie napięcie. Już na tym etapie należy wyraźnie rozróżniać te dwa zjawiska bo potem widzą się myli np.: pomiar napięcia i pomiar prądu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!