Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

#9 [KWDI] Instalacja alarmowa- jak wykonać? jak dobrać sprzęt? Gdzie i jakie czujniki?9 odcinek z serii Kompendium wiedzy dla inwestora. W tym odcinku pochylimy się nad tematem instalacji alarmowej.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

46 thoughts on “#9 [KWDI] Instalacja alarmowa- jak wykonać? jak dobrać sprzęt? Gdzie i jakie czujniki?

 1. z jakiegoś powodu PiR czasem "widzi" nawet owady(motylek) i budzi alarm, mikrofale natomiast "widzą" przez ściany. najlepiej stosować wszędzie radar+poczerwień. Co do czujników fajnie mieć oczka(czujki) piezo na okno, fototranzystor ognia(widzą nawet papierosa), są tanie kamery z detekcją ruchu, nawet pomiary temperatury pomieszczenia można użyć do detekcji zdarzeń pozdro i oby to wszystko okazało się zbędne

 2. Świetny i zgrabny poradnik. Mam pytanie czy jest możliwe to ze wiatr lub przeciąg w domu moze wywoływać alarm? Bo teoretycznie standardowe czujniki alarmowe reagują na zmiany temperatury w polu jej widzenia ale czy podmuch ciepłego lub zimnego powietrza może to wywołać?

 3. Mam takie pytanie odnośnie systemów alarmowych od Satela. Posiadam drugi z pokazywanych typów terminala i centralę opartą na Integrze 64. Do tego podpięte dwa czujniki ruchu. Jak do tego podłączyć (o ile się da) jeszcze czytniki kart RFID i jak je zaprogramować?

 4. 1. Każdy system (jego projekt) powinien być poparty analizą zagrożeń (wiemy wtedy czy chronimy tylko mienie , czy też zdrowie i życie), analiza wykaże czy zastosujemy elementy ochrony obwodowej (zewnętrznej ) czy tylko wewnętrznej, zostanie ustalone ich rozmieszczenie.
  2. Każdy system ochrony to "łańcuch" połączonych elementów i jest tak skuteczny jak jego najsłabsze ogniwo. Po co wydawać np. x tysięcy złotych na system jeśli przez np. okno dachowe można wejść niepostrzeżenie i sterroryzować lub uśpić domowników. Przy sprzedaży takiego systemu po montażu, wszystkie mankamenty wymuszone na instalatorze przez oszczędności inwestora powinny być zawarte w protokole odbioru gdyż po włamaniu inwestor może nas oskarżyć (a biegły to potwierdzi) o nienależyte doradztwo lub kiepskie wykonanie systemu, bo system był włączony a złodziej wszedł.
  3. Dziwie się autorowi kanału, że uważa za patologię montaż sygnalizatorów wewnętrznych. Proszę mi wierzyć ,że taki sygnalizator może być jedyną deską ratunku w przypadku pożaru lub pojawieniu się tlenku węgla gdy w dzień nie słyszymy a w nocy celowo mamy wyciszony telefon. TO RATUJE ŻYCIE.
  Lubię ten kanał, dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem, Luksiu jest świetnym fachowcem z dużą wiedzą – niestety ten odcinek był bardzo słaby.
  Na koniec – nie wiem skąd się bierze (a w środowisku ochroniarskim jest ono mocno zakorzenione) słowo ZAZBRAJAĆ zamiast UZBRAJAĆ 🙂

 5. Panie Darku, wracam do tematu instalacji alarmowej, jako że na dniach podpisuję umowę na okna. Czy warto brać kontaktrony mocowane w oknach czy nie warto? Spotkałem się z różnymi opiniami i nie wiem… Dopłata ok. 1000 zł do wszystkich okien. Za to można mieć już kilka innych elementów do systemu alarmowego. Dom parterowy. Pozdrawiam!

 6. Witam. Co sądzisz o montowaniu kontaktronów w drzwiach wejściowych, do kotłowni oraz bramie garażowej? Centrala to będzie satel integra. Jest to dobre rozwiązanie czy są lepsze rozwiązania?

 7. Witam, czy czujki mogą byc montowane na podwieszanym suficie? Czy taki sufit może pobudzić czujkę. Rozprowadam przewody przez strop i takie rozwiazanie najbardziej mi odpowiada stąd moje pytanie.

 8. Witaj, będę stawiał garaż niedługo na maszyny rolnicze, sporawy jak na moje standardy. Pomyślałem , żeby zabezpieczyć go czujkami ruchu, dodatkowo kontaktrony na każdej bramie jakie dokładnie jeszcze nie wiem. Z takich mniej znanych rozwiązań to chciałbym dobezpieczyć jakoś ciągniki bo to są jedyne elementy które mogą same wyjechać i w okolicy niestety czasem wyjeżdżały… I myślałem żeby może wrzucić w posadzkę pętlę indukcyjną taką jaka wykrywa pojazdy na światłach lub zastosować kilka czujników odległościowych które zapamiętywały by odległości przy uzbrajaniu i alarmowały gdy tak odległość się zmieni. Ewentualnie ale to już mocno kombinowane na ESP8266 lub jakimś module BT wymusić sprawdzanie połączenia i alarmowanie gdy te połączenie jest utracone, czyli w zasadzie gdyby już wyjechali… Co o takim czymś sądzisz?

 9. myślałem o czymś radiowym czujka w garażu alarm w domu by mnie obudził w nocy i nic poza tym ewentualna jakiś sygnał na polu przy blaszaku by wystraszył intruza + pała do ręki i dam radę

 10. Witam potrzebuję alarmu do blaszanego garażu ?? odpornego na warunki atmosferyczne , mieszkam w górach na polu zimą potrafi byc nawet 20 stopni mrozu i więcej ,

 11. Przejrzałem funkcje tego systemu i to co mi się w nim nie podoba, to to że nie potrafi przymować komend asynchronicznie. W danym czasie modul ethm-1 obsługuje tylko jedną komendę, a inne urządzenia czekają. Troszkę słabo to działa.

 12. Jest jedna szkoła wstawiania czujników, pokaż mi instrukcje jakiegokolwiek czujnika który ma w instrukcji dozwolony montaż w kierunku okna lub innego źródła ciepła, czytajmy instrukcje, a nie udawajmy, że jesteśmy mądrzejsi od producentów. Czujki bez powodu wykrywają Ci ruch bo je źle montujesz.. standardowe czujki nie maja mniej niż 85 stopni zakresu wiec montaż ze strony okna / drzwi spełnia swoją rolę, gwarantuje Ci, że jak ktoś obrobi dom taki na grubą kasę ubezpieczalnia się wycofa z wypłaty ze względu na montaż nie zgodny ze sztuką oraz instrukcją. Nie widziałeś włamania przez właz dachowy? ja znam sytuacje w której zdjęto dachówkę, ponieważ pod spodem był otwory na przyszłość na okna dachowe, żeby włamać się do domu. Temat kontaktronów wychodzi, że po prostu nie potrafisz ich zamontować i prawidłowo dobrać/ ustawić, a ochrona w oknach/ drzwiach jest podstawą pozwala na przebywanie w załączonym domu kiedy się śpi, Lubie Twój kanał i filmy, ale w zakresie alarmów nie mogę się zgodzić..

 13. Czujnik dualny jak sama nazwa wskazuje jest to czujnik mikrofalowy…no nie – nie wskazuje. Co do kontaktronow to nie wiem jak to okno by musialo pracowac aby magnes wyszedl w ten sposob z zasiegu kontraktronu – troche to bzdura.

 14. Dobry kontaktron np. Satela działa nawet jak zrobi się 2mm przerwy między elementami. Ile Ci się okno przesunie jak obie części są z tych samych materiałów i tak samo reagują termicznie ?

 15. Witam. Jeśli chce sterować oświetleniem ogrzewaniem lub roletami przez internet alarmem to od centrali puszczam przewód magistralny do punktów którymi chce sterować np. do puszki z włącznikiem czy puszczam przewody w gwiazdę od centrali do do puszki jeden przewód ??

 16. Luksiu powiedz mi doradz czy kabel 4×1 LICY w ekranie nadawałby się do czujek pir? Bedzie to chodzilo poprawnie?posiadam taki i zastanawiam się nad nim a pomiędzy skrętką komputerową.i jeszcze jedno pytanie taki licy kabel nadaje się na przesył sygnału z kamery?4 ×1 mm kwadrat.jest teraz pełno różnych kamer i nie wiem ile torów potrzebuje taka kamera w jakości hd do przesyłu sygnału.czy takim kablem załatwię zasilanie i sygnał wideo?pozdrawiam.

 17. Dobry pomysł do poinformowania inwestorów .Ale jeśli coś chcecie przekazać to pierw dokładnie nauczcie się prawideł zgodnie ze sztuką zabezpieczania mienia .
  A nie opowiadacie jak typowy Henio elektryk bez szkolenia i licencji który ma pojęcie ogólnikowe . Proponuję o poczytaniu norm o instalacji alarmowej itp.A tak ogólnie to fajnie jak taki Henio elektryk zakłada system , a później przyjeżdżam na obiekt i wszystko trzeba przerabiać i klient płacze i płaci bo system zaczyna kosztować prawie 2x tyle jak by był założony zgodnie z prawidłami sztuki .

 18. Co do montażu czujek są inne dwie szkoły – jedna mówi o tym by montować czujki prostopadle do okna (złodziej przecina wiązkę padającą od czujki), drugie na wprost/pod kątem( złodziej idzie w stronę wiązki czujki) do okna. Którą opcję preferujesz?

 19. Cześć 🙂 Czy instalacja alarmowa z możliwością sterowania przez aplikacje jest mniej bezpieczna? Trochę się obawiam czy takie bezprzewodowe sterowanie nie jest prostsze do hackowania, jakimś głupim wirusem w telefonie, lub po prostu złodziejem z laptopem przed domem.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!