Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W SWOIM DOMU CZ. 1: ODKRYCIA, PRZYGOTOWANIA, ZMIANYPierwsza część najtrudniejszej realizacji w karierze. Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy: …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

15 thoughts on “REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W SWOIM DOMU CZ. 1: ODKRYCIA, PRZYGOTOWANIA, ZMIANY

 1. Jaranie się sytuacjami ku przestrodze jak małe dziecko. Puszka ładnie spięta na wago, nawet nowe wago tam widać. Coś tam się spaliło ? Nie. Tak samo zawinięta kostka taśmą izolacyjną bez tulejek! Matko pożar domu będzie od tego.

  Swoją drogą chyba mało remontów zrobiłeś w swoim życiu. Jak już musisz mieszkać w domu który musisz remontować to rób pomieszczenie po pomieszczeniu i przenoś graty.
  Jeszcze jedna sytuacja ku przestrodze dla ciebie. Kto włożył te BMy w to RBK ? Przecież masz napięcie na linkach wychodzących na licznik, które wiszą wyżej gołe!! Chyba że nie masz napięcia w całym złączu kablowym.

 2. Mam takie ogólne pytanie. Po jakich pracach elektrycznych jest wymagane wykonanie pomiarów, a po jakich nie ma takiego obowiązku?
  Jeśli odpowiedź brzmi tak, to jakie pomiary? Wszystkie możliwe? Jakąś część? itd Np. Czy dołożenie 1 gniazda na ścianie (połączenie szeregowe) wymaga takich pomiarów? itp. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam Grzegorz.

 3. A do zasilania pieca gazowego to proponuję zastosować UPS, albo nawet w całym domu proponuję zrobić dodatkową instalację, zasilaną od UPS-a, do newralgicznych urządzeń, jak właśnie piec, alarm, jeśli jest, do rejestratora systemu CCTV, jesli jest, lub ma być, itd.. Warto coś takiego mieć, tym bardziej, ze teraz straszą jakimiś lockdownami, tararara, warto się przed tym choć tak, zabezpieczyć. No i w głównym złączu warto sobie zrobić przyłącze do agregatu i zrobić toto albo na ręcznym przełączniku źródeł zasilania, albo i na automacie.

 4. Kiedyś, pamiętam, w Warszawie, robiłem coś z kolegą w instalacji w mieszkaniu w budynku-kamienicy z początków lat 30-tych XX wieku, w której były mieszkania rządowe. Otóż tam była, prócz elektrycznej, zresztą bardzo porządnie w miedzi wykonanej, instalacji, również sieć telefoniczna, do każdego pokoju była owa doprowadzona. I przewody do niej były ulokowane w stalowych rurkach z na prawdę porządnej stali, którą z wielkim trudem dało się ciąć profesjonalną tarczą szlifierską z pyłem diamentowym. Powiedzieliśmy właścicielowi, że nie ma sensu tego ruszać, bo szkoda narzędzi, energii i czasu, by to likwidować, niech siedzi sobie w ścianach, a nawet ja w tych rurkach poprowadzi sobie sieć logiczną, to będzie ją miał tak pięknie ekranowaną, że nawet spece z Pentagonu mu będą tego zazdrościć. Takie instalacje były we wszystkich mieszkaniach tego budynku, łącznie z mieszkaniem-stróżówką ciecia, który pilnował tam bramy. Szło by to poprzeciągać, ale końcówki przewodów były tam na końcu tych rurek zalewane czymś w postaci asfaltu z betonem, bardzo cieżko toto było skruszyć. Bardzo podobne pokrycie było w poniemieckich garażach, w których za Hitlera stały tam Pantery i Pzkpf IV, w pewnej dużej jednostce wojskowej w Szczecinie, w której ponad 20 lat temu raczyłem praktykować, ale tam był to bardzo porządny asfalt z wypełnieniem w postaci mielonego szkła. Można było na to wylać pięć litrów oleju, a człowiek się nie pośliznął. A instalacje, Siemensa, do oświetleń garaży i sterowania suwnicą, były z roku postawienia tychże garaży, z 1933 czy 1934 roku i nic a nic z tym robić nie trzeba było, działało pięknie i pewnie działa po dziś dzień, choć ma prawie 90 lat. Bo jak coś się porządnie i dobrze zrobi, to po co to psuć, nie?

 5. Witam panie Jacku wszystkiego najlepszego w nowym roku jakie ma pan rady na prowadzenie przewodów w suficie podwieszanym z wełna i proszę kamerkę na głowę i wrzucać firmy z placu boju wymiany instalacji.Powodzenia

 6. Witam panie Jacku powodzenia przy remoncie i oby było jak najmniej niespodzianek. Wymiana instalacji u siebie ma jedną zaletę, inwestor nie narzeka na koszty. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!