Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

47 thoughts on “Oświetlenie ogrodu z włącznikiem WIFI

  1. 👉 włącznik jest zadaszony, cieknąca woda mu nie grozi.
    👉 póki co działa bez zarzutu, mimo wilgoci. Jak będzie coś nie tak, to wymienię na normalny, ale można go myć mokrą szmatką.

  2. To nie jest tak Mario ze z niebieskim jest coś nie tak…. jesli kontrolka ci swieci po dotknieciu niebieskiego a obwód niebieskiego przewodu nie jest " zamkniety" to zachodzi zjawisko pojemności, gromadzi ładunek na przewodzie, który jest oddzielony izolatorem i jest to cecha elementów przewodzących. pozdrawiam, Mario daj łapkę jesli o takim "coś nie tak mówisz"

  3. Miałem trochę głośno ustawione słuchawki i ściszając na początku filmu przez przypadek ustawiłem głośność na 0 i potem podniosłem o 2. Zamiast "Jak to ogarnąć?" usłyszałem "J…ć" 😀

  4. Mario ty to nauczysz elektryka robić elektrykę 😀 prawdziwy elektryk nie ciągnie przewody tylko druta 😛 tym bardziej że miałeś tam druta, no i kolory tęczy to podstawa w pracy elektryka lol, tam.masz.ikone do użytku domowego lub wewnętrznego, nie bierz się za nic poważnego

  5. No i super. Uwielbiam takie filmiki, sam posiadam w pokoju podobne cudo na WiFi idealna opcja kłaść się do łóżka i gasić światło bez ryzyka że udezymy małym palcem o rant szafki idąc po ciemku.
    PS. Kable i przewody to nie to samo, w tym przypadku były ten biały to był przewód 😉 a żółto zielone to nie tak do końca uziemienie, chociaż faktycznie ostatecznie schodzą do uziemienia. Przepraszam za czepliwość

  6. Pal licho, że ten przełącznik będzie się sam włączał pod wpływem wilgoci.
    Problem będzie wtedy, jak do środka zacieknie woda, np ze stopionego śniegu i ktoś będzie chciał skorzystać z włącznika przy okazji ulegając porażeniu.
    Umieszczenie go na zewnątrz jest śmiertelnie niebezpieczne!

  7. Można też zastosować dopuszkowy sterownik, wtedy na wierzch dajemy wyłącznik, jako chcemy, może być tradycyjny z fizycznym klawiszem. Wychodzi drożej, ale jest większy wybór i wydaje mi się, że to bardziej wytrzymałe rozwiązanie. Poza tym włączniki dotykowe to dla mnie jakieś nieporozumienie.

  8. Zdecydowanie nie WiFi a Zigbee czy inny mesh. Wifi to pułapka dla nieświadomych konsumentów, bo jest łatwo dostępne i proste na start, ale potem powodzenia taki system rozbudować… Router się zapcha, multum aplikacji na tel które raz będą działać a raz nie, i co może najważniejsze to duże zużycie prądu jeżeli się wiele takich urządzeń zsumuje. Po co tracić nerwy i pieniądze..

  9. Wolę Mario jak zajmujesz się budowlanką. Domowe sposoby są ok (można jeden przewód obrać nożem od biedy), ale chociaż rób to starannie. To co odwaliłeś z gniazdami nawet nie komentuję.
    Te włączniki nie nadają się na zewnątrz (pomijam że mucha może je włączać). Oczywiście mogą działać i rok, ale jak spali się chata ale włącznik nie do końca i ktoś go znajdzie, ubezpieczyciel się wypnie.
    Przecież można Sonoffy dopuszkowe czy na listwę zamontować gdzieś wewnątrz, a na zewnątrz dać szczelny dzwonkowy do sterowania, albo kupić w zewnętrznym wykonaniu.

  10. Mario, skręcasz gniazdka wkrętakiem Bosch za grube miliony monet, a przewody docinasz nożycami do blachy? 😳🤨🙄😂 Serio? Dobry tester napięcia jak np Fazer 777 kosztuje jakieś 25 zł, a to wynalazek rodem z PRL-u to może jedynie służyć do drapania. Ściągacz izolacji dobrej firmy to jakieś 50 zł i mega wygoda. Nie jesteś elektrykiem, ale takie rzeczy to podstawa w każdym domu. Ściągacz do izolacji z drutów masz super firmy Jokari, ale główny kabel skrobiesz nożykiem 😳🤨😂🤣. No i te szybko złączki 🤨😳 tylko oryginalne Wago! Te marketowe wynalazki to prosta droga do pożaru.

  11. 1 rada – próbnik nie jest śrubokrętem, nie służy do wkręcania. Czemu? Kaleczy łeb śruby i jest bardzo słaby – dokręcisz mocniej a grot będzie się sam obracał wewnątrz plastiku, jeszcze się rozwali i nie wykryje fazy tam gdzie faktycznie jest.

  12. Dotykowe przyciski średnio działają przy niskich temperaturach (słabo rozpoznają dotyk) lepszym rozwiązaniem jest sonoff dual i przełącznik do sterowania rolet, ostatnio sonoff zaprezentował do puszkowy podwójny przełącznik z fizycznymi przełącznikami.

  13. Obwód w podwójnym gniazdku natynkowym prowadzony z białego przewodu w czarny lub odwrotnie, połączenie tego obwodu w ten sposób jest nieprawidłowe, ponieważ oba te przewody mają grubość 2.5mm^2, jednak żyły łączące obwód (między gniazdkami) mają 1.5mm^2. W przypadku podłączenia spawarki mogą być problemy. Sugeruję podłączenie obu przewodów w jedno gniazdko. Pozdrawiam.

  14. Tej izolacji to zbyt dużo usunąłeś, ona powinna wchodzić do środka tego gniazdka. Ogląda Cię wiele osób, a później ludzie zrobią tak u siebie i dojdzie do zwarcia lub do czegoś gorszego.

  15. Pytanko laika. Mam na ścianie łącznie 6 zwykłych przełączników – 3 podwójne otoczone jedną wspólną ramką – taka klasyka z Castoramy. Myślisz, że da radę bez kucia i wymiany puszek wymienić cały taki zestaw na 3 2-kanałowe przełącznik, z serii którą prezentujesz? Mają identyczne wymiary i sposób montażu do puszek jak takie standardowe?

  16. Jako serwisant w firmie internetowej mogę od siebie powiedzieć żeby nie przesadzać z tymi przełącznikami i dobrze dobierać, bo potrafią zakłócać wifi w znacznym stopniu, i potem internet bezprzewodowo może marnie działać. To samo się tyczy niektórych zasilaczy do ledów, nie wiem czemu akurat zasilacze zakłócają, ale widziałem taki przypadek.

  17. Wlacznik sonoff tez ich uzywam ale wewnatrz domu sa umieszczone.. (przy wyjsciu na taras) poki co dzialaja dobrze choc jak dziecko podotykalo to troche czasu zlecialo zanim to wszystko pokasowalem i zaprogramowalem od nowa

  18. Super filmik jak zawsze. Jednak jako osoba z branży IT, i pasjonat cybersecurity, chciałbym uczulić na takie rozwiązania. Na papierze wszystko wygląda ładnie pięknie, ale najczęściej takie rozwiązania "Smart Home", którymi możemy sterować z Internetu (szeroko rozumiane jako IoT "Internet of Things"), to aktualnie topka ataków hackerskich. Dlaczego? Ponieważ producenci tych urządzeń zazwyczaj sobie nie zawracają głowy takimi "pierdołami". Zwłaszcza jeżeli ktoś kupuje tanie rozwiązanie, to odliczając koszt produkcji, to raczej nie ma tam miejsca na koszta dla działu IT, który by w jakikolwiek sposób zabezpieczył to w jakikolwiek sposób. Takie urządzenia mają mega proste procesory, które wydajnością przypominają kontrolery drukarek sieciowych z lat '90. I tak też jest z zabezpieczeniami tam. Czy to znaczy, że nie używać? To zależy. Radzę czytać, pytać, sprawdzać, kupować sprawdzonych producentów, i duże firmy, które ręczą swoją marką za takie urządzenia. Z tego co wiem to Sonoff to bardzo fajne rozwiązania. No i kompatybilne z otwartymi rozwiązaniami, takimi jak Home Assistant czy ESPHome. Pozdrawiam serdecznie!

  19. Ja korzystam z supli. Gniazdka w domu były jakiś czas temu wymieniane więc szkoda było je wyrzucać. Doszły tylko sterowniki i jest ok. Do tego bardzo podoba mi się aplikacja. Prosta i czytelna.

  20. Patrząc po komentarzach, koledzy na rzut oka stwierdzają że ten włącznik nie nadaje się do użytku "na zewnątrz"- fajny bajer, ale sprawdź proszę na pudełku jaki jest jego parametr IP. Do użycia na zewnątrz musi być 44, jeżeli nie ma tego parametru to okaże się że urządzenie może nie spełniać swoich właściwości w takich warunkach 😛
    Jak będzie się tak działo to kupuj odpowiednio dużą puchę IP44 urządzonko chowasz w środku (na zasadzie schowka) i nic się nie będzie działo, pozdro 🙂

  21. Czego to bezuzytecznego nie wymysla dla pieniedzy niedługo bd otwierane drzwi do sracza na klasniecie i podgrzewana deska w zestawie za 15 tys

  22. a taka budoradka ode mnie (majsterkowicza domowego, żadnego elektryka) – NAJPIERW obsadzamy puszke, dopiero pozniej łączymy kable itp. Oczywiście test należy wykonać, ale końcowy montaż koniecznie na gotowym. Jest to zdecydowanie trudniejsze i mniej wygodne, ale mamy pewność, że przy konieczności naprawy/wymiany będzie jakikolwiek dostęp! Jak ja na siebie bluzgałem, gdy musiałem coś zmieniać w elektryce ścianki działowej, a wcześniej wszystko podłączałem "od tyłu" 🙂 Pzdr!

  23. Te włączniki to tragedia. Po dłuższym czasie użytkowania tj miesiąć. Zaczynają żyć jak im się podoba. Siedzisz spokojnie na kanapie w salonie a tu pyk świeci się. Ogólnie nie polecam, ale nie ukrywam że "dizajn" ładny.

  24. Mario, przewód PE musi być również uziemniony ! Z tego co widać na filmie tylko połączyłeś potencjały PE lampek, ale to nie wystarczy. Musisz połączyć to z PE z instalacji albo innego punktu uziemiającego.
    Pozdr!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!