Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Kurs Automatyki #1 Napięcie elektryczne, budowa układu sterowania



Więcej darmowych kursów ▻ https://kursyautomatyki.pl/ . . . Schemat elektryczny …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

21 thoughts on “Kurs Automatyki #1 Napięcie elektryczne, budowa układu sterowania

  1. obywatelu jakby nikt nigdy prądu elektryczności nie tykał bo niema stosownych uprawnień to by nikt nigdy tego prądu nie odkrył bo nie miał by do tego stosownych uprawnień

  2. Jeszcze raz usłyszę o uprawnieniach to eksploduję. Przecież uprawnienia teraz na prywatnych kursach egzaminatorzy podpisują z mniejszym namysłem niż pocztówki, kiedy się je jeszcze wysyłało.

  3. Mam pytanie odnośnie fotowoltaiki i strowania grzałkami ,chodzi o załączanie grzałek w zależności od napięcia z fotowoltaiki. Pytanie brzmi o podzespoły jakie można użyć by wykonać taką automatykę.

  4. Jestem absolwentem technikum mechaniczno-elektrycznego (1987-1992) oraz studentem 1 roku na wydziale elektrycznym Politechniki Śląskiej (1992).
    Obecnie projektuję w Solidworks. Przebranżowiłem się na projektanta maszyn i urządzeń i działam indywidualnie od 2014 roku. Jednak chcę sobie przypomnieć wiedzę z technikum i stale ją już pogłębiać. Wiele rzeczy jest dla mnie nowych ale na szczęście znam podstawy elektrotechniki przemysłowej oraz automatykę, więc nie powinno być problemów.
    Kilka dni temu zrobiłem uprawnienia SEP z eksploatacji i pomiarów do 1 kV. Planuję zrobić kurs na dozór.
    Fajny filmik !
    P.S.
    Ja straciłem za jednym zamachem prawie 500 GB cennych danych, z czego w sklepie komputerowym odzyskałem może 160 GB, w tym poszarpane pliki Solidworks nie nadające się już do niczego. Kto zna ten program, to wie o czym piszę.
    Pozdrawiam

  5. Chyba będzie SUPER KURS – po takim wstępie – ruszam do słuchania, a serce już mi całe skacze z radości. Pozdrawiam serdecznie prowadzącego ( i osobę jeśli ktoś jeszcze pomaga, aby to wszystko grało).

  6. Pomimo wykształcenia nie zgadzam się że tylko z certyfikatem można zajmować się prądem. Bzdura. Jeśli ktoś umie myśleć i to czuję to niech robi. Nie lubie ludzi którzy zamiast na umiejętnościach opierają sie papierem który w większość przypadków mało znaczą Sam gdy zatrudniam nigdy nie zwracam uwagi na wykształcenie a jeśli już ktoś od tego zaczyna zazwyczaj jest mało sprytny i skuteczny, fo tego nie są samodzielni, inni moi pracownicy są skuteczni a miałem parę którzy zaczęli rozmowę od ,,jestem inżynierem cnc itd ,, oni robią ale są jak ,jak to napisać,? On idzie po narysowanej kresce nic na boki ,tak mu powiedziałem i on tylko tak zrobi i gdy pojawi się problem to chłop stoi i niewiele co robić .Nie powiem są sprytne chłopaki z uprawnieniami ale uprawnienia to nie jest wyznacznik .To co ktoś może to widać po człowieku w kilka sekund

  7. Witam, od dłuższego czasu szukam takiego lub podobnego rozdzielacza oznaczonego jako XE1. Może ktoś podpowiedzieć, gdzie takie coś kupić ? Jak się taki element nazywa fachowo ? Szukałem już rozdzielacz, rozgałęźnik, spliter, listwa zaciskowa… i nic podobnego nie mogę wygooglać. Będę wdzięczny za pomoc.

  8. Cześć
    W normie PN-EN 60204-1 w punkcie 13.1.1 Jest zapis, że nie wolno podpinać dwóch przewodów do jednego zacisku jeśli nie jest do tego przystosowany. Dodatkowo jest obostrzenie, że nie wolno w żadnym wypadku łączyć przewodów ochronnych do jednego zacisku.
    Instrukcja złączek Wago także wspomina, że do jednego zacisku można podpinać tylko jeden pojedynczy przewód z różnych powodów.
    Napisz proszę co sądzisz o tych zapisach w odniesieniu do układu, który pokazałeś w filmie.

  9. Witam, jestem w II klasie liceum profil mat-fiz, interesuje mnie temat automatyki oraz pokrewne (elektryka, elektronika, robotyka). Planuję wybrać się na studia Automatyka i informatyka przemysłowa na Pol.Śl jako, że kierunek jest przedstawiany jako "profil praktyczny", nie ogólnoakademicki jak większość. Chciałbym wejść na rynek pracy z możliwie dobrej pozycji jak na osobę świeżo po studiach. Przerobiłem sobie drobne kursy elektroniki w serwisie FORBOT, teraz zacząłem kurs ARDUINO w ramach automatyki-robotyki amatorskiej. Biorąc pod uwagę, że sama uczelnia nie zrobi ze mnie specjalisty czy fachowca, chciałbym otrzymać jakieś rady jak najlepiej przygotować się do pierwszej poważnej pracy. Kursy wideo jak ten, może jakieś małe własne projekty, książki lub jeszcze inne formy edukacji? Podsumowując, co byś zrobił będąc na mojej pozycji?

    Przy okazji dzięki, że takie wartościowe treści tworzysz za darmo 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!