Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Naprawa wiązki elektrycznej tylnej klapy Sharan

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

15 thoughts on “Naprawa wiązki elektrycznej tylnej klapy Sharan

 1. W ofercie są dostępne całe wiązki z firmy Sencom ( SEN1512511 indeks towaru ). Ja właśnie takiej użyłem do Forda Galaxy i wymiana zajęła mi około godziny,chociaż nie jestem ani elektrykiem samochodowym ani mechanikiem.

 2. Witam od wczoraj szukam odpowiedzi i jakoś są podzielone info czy kable elektryczne muszą być skręcane miedziane czy mógłbym użyć drutu bo planuje łączenie z kostką elektryczną? Bo wcześniej używałem zwykłych kabli miedzianych z allegro najtańszych ale co 3 miesiące musiałem rozwijać bo się utleniały bez przerwy nawet różne specyfiki nie pomagały dlatego pomyślałem o drucie takim jak np w kontakcie ale przekrój 1mm lub 2mm prosił bym o radę.

 3. Kur…wa tydzień się męcze z lutowaniem wiązki w lewej tylnej klapie vw golf 5, narobiłem zimnych lutów i po kilku dniach jakiej takiej jazdy, ciągle mi komputer pokazuje przerwe w układzie, potem znowu lutuje i tak w kółko macieju – Twój sposób z owinięciem przewodów przed lutowaniem jest rewelacyjny ! – dzięki 🙂

 4. Witam.
  Właśnie jestem po identycznej operacji. Podzielę się swoim pomysłem który zaoszczędził połowy roboty i naprawa była mniej inwazyjna.
  Ogólnie chciałem zrobić identycznie jak autor filmu i miałem już pocięte przewody żeby przylutować z jednej i drugiej strony. Podczas planowania dalszych działań nagle włączyło mi się myślenie.
  Przyznam że jestem z tych co lubią najpierw przemyśleć i zaplanować robotę bez robienia na hura.
  Nie potrzeba przewodów na przedłużkę 😳😳😳😳😳. Łączenie zrobiłem na klapie w miejscu szyby i kawałek wszedł w środek klapy od strony zawiasu. Otóż dolna wiązka jest połączona z wiązką klapy czterema wtyczkamai które znajdują się w schowku na lewarek , co i tak zobaczycie. Wiązkę przeciąłem w miejscu uszkodzenia ( łączenie klapy z samochodem ) odciołem sztywne kawałki.
  Następnie rozłączyłem owe cztery koski i odcinek od kostek do miejsca przecięcia przesunąłem maksymalnie w górę aby koski zostały ok 15 cm pod górną krawędzią końca ścianki ze schowkiem w miejscu którędy przebiega oryginalnie wiązka przed zabudową słupka z pasem, a górna odcięta spokała się ze skróconą w miejscu szyby koło czarnego przewodu od ogrzewania tylnej szyby.W ten oto sposób uzyskałem brakującą długość przewodów. Następnie polutowałem przewody jak autor filmu na mijankę .Było o połowę mniej lutowania ponieważ przewody były w oryginalnych średnicaach i kolorach. W miejscu zagięcia mamy całe oryginalne przewody.
  Na koniec trzeba jeszcze zmodyfikować dolną wiązkę z wtyczkami. Wymonowujemy ją z oryginalnaego miejsca na dole aż do przewodu na nadkolu który idzie do zamka klapki wlewu paliwa I montujemy w dowolnym miejscu wyżej tak aby sięgnąć do przesuniętych kostek. Ja wypiąłem wtyczki z oryginalnej klapki i wpiołem je luźno do czerech gniazad przewodów które umieściłem jak pisałem 15 cm od górnej krawędzi obudowy schowka przed słupkiem z pasem. trzeba jeszcze przedłużyć dwie masy przykręcone do śruby w schowku oraz granatowy przewód który u mnie był na trzech złączkach ( bardzo zaśniedziałaych ) polutowałem go jako jeden przewód.
  Myślę że pomogłem i zaoszczędziłem nieporzebnej pracy.
  Pozdrawiam.

 5. Panie elektryku amatorze… Końcówki kabli przed zlutowaniem powinno się zabielić (pokryć cieniutką warstwą cyny) daje to taki efekt że łatwiej zlutować te końcówki… Pozdrawiam serdecznie. Film mi się podoba…

 6. volkswagen tak mają że tam takie rzeczy. Brawo za cierpliwość , też to przerabialem w podobny patent ale z moimi trzesacymi rękoma troszkę zeszło, pomysł z drucikiem rozwiązany sprawę…coz-nie jestem tak pomysłowy 🤔

Dodaj komentarz

Zadzwoń!