Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Instalacja elektryczna w mieszkaniu z wielkiej płyty.Wykonanie całej nowej instalacji elektrycznej w mieszkaniu 3 pokojowym. Jeżeli szukasz firmy do wykonania nowej instalacji …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

37 thoughts on “Instalacja elektryczna w mieszkaniu z wielkiej płyty.

 1. Będę miał taki sam remont w bloku z wielkiej płyty, czy w przypadku sufitu podwieszanego i wełny 5 cm (czwarte, ostatnie piętro), przewody trzeba kłaść w peszlach?

 2. Mam teraz problem z elektryką, będę ją sam robić u siebie (mam SEPa, ale nie jestem elektrykiem zawodowym bo uprawnienia SEPowskie potrzebne mi są do pracy zawodowej, która nie jest związana z elektryką), więc mam do Ciebie pytanie. Też chcę pociągnąć całość po suficie, ale czym przyczepiałeś kable do sufitu? Możesz mi podać nazwę tego, jakiś ew. link, jak to się fachowo nazywa? Mówiłeś o wierceniu, więc z tym sobie poradzę, ale muszę widzieć co kupić.

 3. W wielkiej płycie się nie kuje. Miałem przypadek na osiedlu, parę bloków obok, jak wykuli fest bruzdę w suficie, a za parę miesięcy u sąsiada na górze wybrzuszyło podłogę. Przyszła jakąś ekipa z rentgenem, prześwietlali strop i wyszło że płyta pękła na całej długości. Na dole i na górze pokoje wyłączone z użytkowania.

 4. Burdzy w wielkiej płycie co do zasady są błędem w sztuce – budownictwo. Ufam, że odbyło się to pod kontrolą i z odpowiednimi zezwoleniami, inaczej takie rzeczy w ścianach nośnych (czyli większości w wielkiej płycie…) to jest kryminał.

 5. kiedys widziałem jak somsiad wkuł sie w ściankę i złapał się w kabel i prąd kradł zrobił to tak fachowo ze u niego było zwykłe gniazdko za tv . i twierdził ze tak to było od zawsze

 6. to znowu ja 🙂 . Nie wiem jakie w polsce sa przepisy, ale np. we francji wszelkie przewody – nawet te pod obudowę z płyty trzeba wpuszczac w geny (peszle w pl czy jakos tak) – tutaj dziwnie to wygląda.

  Poza tym myślę, ze w polsce nadal z elektryką to dziki zachód. Nie wiem czy istnieją jakieś przepisy dotyczące ilości gniazdek na linni, punktow oswietlenia, grubosci kabli etc etc
  Tworzę sieci elektryczne we francji od 20 lat, i gdy widzę jak to robicie w polsce, to czasami nóz w kieszeni mi sie otwiera, no dziki zachód normalnie .

 7. Z estetyką układania przewodów kicha. A do puszek nie wchodzi się od boku,tylko dół i góra , objaśniam łapki osprzętu często przecinają izolację żył .Nie ładnie

 8. Ja ostatnio robiłem ostwitlenie, to masz kanały w suficie też, i wszystko było puszczone w tych kanałach. A oświetlenie wielopunktowe to mieszkanie 50m2 a 20 punktów oświetlenia, wielka płyta, praktycznie zero tynku.

 9. Mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej w kuchni. Posiadam płytę indukcyjna , piekarnik, lodówkę, mikrofalówkę i ekspres , na ile osobnych obwodów podzielić instalacje ?? Płyta indukcyjna najlepiej osobno i piekarnik też, oświetlenie osobno a reszta??

 10. Jaki rodzaj sieci że dał pan roznicówke też się przymierzam do wymiany takiej instalacji w bloku z płyty ale to nie tnc chyba jak się sprawą prezentuje

 11. wszystko ok ale ja dalbym 2 lub 3 roznicowki jednofazowe…awaria jednej nie spowoduje utraty zasilania calosci. Po drugie jesli plyta grzejna to jaki przewod dales ? 4×2,5 mm ? czy 5×2,5mm ? jesli tak to czy jest miejsce na zabezpieczenie plyty w rozdzielnicy? czy dales AC czy typ A ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!