Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Montaż profili led w suficie z GK oraz ścianieNowoczesne oświetlenie to ciągnące się linie światła z pasków led. Żeby te paski ładnie ukryć niezbędny jest aluminiowy profil.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

30 thoughts on “Montaż profili led w suficie z GK oraz ścianie

 1. Spoko projekt, jednak osobiście pokusiłbym się o doprowadzenie napięcia gdzieś w środku, np w rogu, ponieważ w przypadku takich długości z pewnością początek paska świeci mocnej niż jego koniec. Tak czy inaczej wygląda całkiem fajnie

 2. 10:39 te paski "co tak latają" – to nie wariuje kamera, tylko zazwyczaj jest to kwestia słabej jakości ledów.
  Czas migawki w kamerze zaczyna gryźć się z migotaniem leda (zazwyczaj w kamerach konsumenckich jest rolling shutter, a nie global shutter – czyli obraz z matrycy jest zczytywany z góry na dół lub na odwrót, a nie z całej matrycy w jednym momencie i częstotliwość świecenia leda zaczyna się rozjeżdżać z tym co widzi kamera)
  Nie mam do końca pewności jak to się ma przy ściemnianiu mocy leda – czy jest to do końca kwestia jakości i w jaki sposób tego unikać. Ale wydaje mi się że dobrej jakości ledy nawet przy dimmerze nie powinny powodować migotania tego typu w kamerze (a już na pewno nie przy standardowych czasach naświetlania pokroju np. 1/50, 1/100, czy nawet jeszcze 1/200 sekundy).
  Niestety np. sale weselne często nie biorą tego pod uwagę i zapychają sufity najtańszymi ledami, które migotają cały czas przy wszystkich ustawieniach mocy i "proporcji" rgb leda – nawet przy możliwie wysokich czasach naświetlania obrazu w kamerze. 🙄🙄
  Drugą kwestią jest, że w różnych częściach świata mamy różną częstotliwość napięcia prądu. W stanach normą jest 60Hz, w Polsce jest to 50Hz – na ile się orientuję tego też nie powinno się mieszać, bo choćby właśnie przy obrazie z kamery widoczne są takie kwiatki.

  P.S. samo wykonanie profili w suficie i ścianie super wyszło 🙂

 3. Już drugi raz robię luminesa, raz kiedyś w mieszkaniu, ale tylko subli, tym razem projekt obejmował subli 2 metry na suficie i zati 1 metr na ścianie. Dzięki za filmik bo był dla mnie inspiracją. Proponuję więcej filmików z jakimiś nowościami, gadżetami, z chęcią oglądnę i przełożę to na rzeczywistość 🙂

 4. Super to wygląda, ale ja bym w narożu dał łącznik taśmy żeby jej nie zawijać – nie wiem czy to tylko wrażenie z filmu ale zawinięta taśma w rogu swieci najmocniej. Wstawienie w tym miejscu łącznika być może wyeliminowało by ten problem. Pozdrawiam.

 5. Cześć, projektuję oświetlenia architektonicze i bardzo spodobał mi się zestaw próbek lumines. Czy możesz podpowiedzieć jak zdobyć taki zestaw ? Pisałem do tej firmy, ale bez odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 6. Czy profil wkleiłeś na uniflocie do łączeń i później w tym samym zarobiłeś siatkę ? Jak tam z biegiem czasu coś pękło ? Właśnie montuje ten profil i jestem ciekawy czy nie lepiej wkleić profil na gipsie do montażu płyt a później siatkę zatopić w uniflocie do łączeń. ?

 7. Opadły mi ręce jak zobaczyłem jak prubòwką drapiesz gips (7:08). Przecież ona służy do sprawdzania czy jest faza. Nie używa się jej do innych prac. Po 2) jak robisz filmy o remontach to kup sobie ukośnice. Np firmy Milwaukee. Takim archaicznym badziewiem którym pracujesz to już przeżytek. Czymś takim już dawno się nie pracuje.Jest XXIw.

 8. Mario, super filmik! W łazience 3.60×2.44m chciałbym zrobić taki symetryczny prostokąt z tych listw o wymiarach 1.80×0.80m dając podwójną taśmę o identycznych parametrach nie będzie za dużo?

 9. Panie Mariuszu, układ LED warto wklejać w rękawiczkach foliowych. Brak wyładowań statycznych, taśma przeżyje dłużej. Po drugie, warto wmontować 2 pasy profila bliżej ścian po 8-9W z metra oby uniknąć olśnienia przykrego. Po trzecie, przed montazem tylną ściankę profila warto wykleić papierem do malowania oby uniknąć zapylenia ścianki profila przed wklejeniem taśmy, Ten klej na taśmy z czasem wysycha i taśma odejdzie. pozdrawiam

 10. Niema czegoś takiego jak siatka samoprzylepna. Klej który jest na siatce jest po to, aby rolka się nie rozwijała. Błąd wielu wachowcow. Taśmę wtapia się tylko i wyłącznie w masę szpachlową.

 11. Witam mam pytanie odnosnie tych profili led wposzczanych w regipsy chodzi o sufit. Czy moze to miec bezposredni styk z paraizolocja. Czy temperatura jest za duza? Nie umiem nigdzie zanalesc informacji na ten temat. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!