Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

JAK PODŁĄCZYĆ DODATKOWY GNIAZDO WTYCZKOWE 230V do już istniejącego w ścianie? dodatkowe gniazdko el.Zobacz jak samodzielnie można dodać gniazdko elektryczne do już istniejącego. Połączenie równolegle sprawdza się idealnie, …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

41 thoughts on “JAK PODŁĄCZYĆ DODATKOWY GNIAZDO WTYCZKOWE 230V do już istniejącego w ścianie? dodatkowe gniazdko el.

 1. Dziękuję za filmik. Bardzo przydatny. A czy można podłączyć gniazdko to włącznika światła? W sensie poprowadzić przewody od włącznika światła do nowego gniazdka?

 2. Mnie interesuje, jak wyprowadzić dodatkowy przewód ze starej puszki? W kontakcie mam 4 wejścia – 2 na niebieskie i 2 na brązowe. Czy mogę zrobić tak, ze podlacze napięcie do 2 wejść, a z dwóch kolejnych dam nowy przewód i napięcie będzie wychodzić do nowego gniazdka?

 3. Tylko że najczęściej drugie drugie gniazdko montuje się nie w linii prostej do przewodu doprowadzającego prąd, lecz prostopadle do niego: tzn. przewód biegnie pod sufitem, schodzi prostopadle w dół do 1. gniazdka, a potem znowu prostopadle – w bok, wzdłuż ściany, do 2. gniazdka. I wtedy…
  …rozpychacze nie działają, bo jeden z nich zawsze trafia na dziurę z kablem!

 4. Witam jestem lajk mam pytanie instalacjia stara 2 żyłowa włocznik pojedynczy chciałbym zrobić włocznik podwójny i oczywiście dwie lampy ledowe tuby.myśle żeby to zrobić tak jeden kabel fazowy pod włocznik gura lub duł w zależności od włocznika rodzaju od dwóch lamp po jednym kablu plus minus chyba nie ma znaczenia w tych ledach bo brak oznaczeń podłonczyć pod włącznik i teraz minusowy z sieci rozgałęzic i przeciągnąć po kablu do ledów.czyli idą ogólnie 3 kable do włącznika świateł a 4 idzie bezpośrednio po kablu do każdej tuby led sorry za pisownie nie znam się czy dobrze myślę

 5. Mam z jednej łóżka strony taka puszek i chce z drugiej i jeszcze z obu stron na łóżkiem światło i żeby zona i ja mieli wyłącznik po swojej stronie da się zrobić takie coś nie będzie obciążenia ze z jednej puszki pociągnolem światło i jeszcze gniazdo ?

 6. Lepszym rozwiązaniem jest polaczenie na wago i wyprowadzenie po jednym przewodzie ze złączki na zacisk, w sytuacji gdy masz takie same przekroje jest wszystko ok zacisk gniazdka powinien trzymać po dokreceniu. Ale w przypadku różnych przekrojów np. 1,5mm i 2,5mm przykrecisz ten drugi i będzie ok a ten pierwszy będzie luźny po prostu zacisk go nie docisnie.

 7. Witam serdecznie, Panie Bogdanie potrzebuję Pana pomocy. Mam na strych doprowadzony jeden obwód 3×2,5 . Przewód idzie z rozdzielnicy w mieszkaniu, gdzie jest zabezpieczony esem B 16. Na strychu chciałem rozdzielić ten przewód zasilający na dwa oddzielne obwody (mała rozdzielnica) tak by światło dobezpieczyć B 10, a gniazdko B 16, czy lepiej z tego jednego obwodu zasilającego połączyć w puszce razem i światło i gniazdko, ale wtedy zabezpieczenie B 16 jak na światło będzie za duże, a gdyby zmienić na B 10 to na gniazdo będzie za mało. Bardzo proszę o radę.

 8. Wszystko jak trzeba. Kwestia chowania przewodu to nic wielkiego, każdy robi jak uważa. Czasami jest tak, że przewody są na zewnątrz. Jak zaczynamy robić to wtedy samo wychodzi.

 9. Oczywiście jest to poprawne ale nie do końca! Przewód juź na początku powinien być schowany w bruździe lub w rynience instalacyjnej!Możemy go po wszystkich czynnościach zatynkować ,bo robienie bruzdy instalacyjnej bezpośrernio przy czynnym przewodzie to proszenie się o nieszczęście! Drugie,wiercenie! Należy pierw przewiercić odpowiedni otwór od strony wewnętrznej puszki! Dlatego,że w chwili takiego wiecenia zewnetrzna strona puszki instalacyjnej ma oparcie o beten i nie ulegnie uszkodzeniu,Gdy wiercimy odwrotnie to po przebiciu się kątowym przez ściane napieramy wiertłem na niepodparty bok puszki,co powoduje oderwanie częsci puszki od zaprawy wypełniajacej,a bardzo często jej popękanie!!!I trzecia kwestia ,ale tym razem po adresem nawiedzonego gościa od wago! Otóź w obu przypadkach przewody do gniazda odbiorczego są zbyt krótkie! Nie pozwala to na swobodne i bezpieczne przykręcanie przewodów do zacisków gniazda i ich swobodne ułożenie w puszce!Co robić! W takich sytuacjach używam kosteki skrętne odcinane pojedynczo z listwy!Należy zdjąć izolację z przewodów wejściowych i wyjściowych do puszki na długości ok. 8-10 mm (to jest 2-3 mm mniej niź długość rurki metalicznej w kostce! Wsunąc te odizolowane przewody do kostki! Do nich dodatkowo wsunąć odizolowany na końcówkach trzecie przewód o długosci 10-12 cm! Nastepnie solidnie obie śrubki w kostce dokręcić! Jak poprawnie to wykonamy to z obu stron kostki nie będa wystawały części odizolowane zarabianych przewodów! I takie czynności wykonujemy trzykrotnie,oddzielnie dla przewodów L, N i PE. Po zaciśnięciu przewodów wstępnie układamy je okręźnie w puszcze! Drugie końce odizolowanych przewodów przykrecamy solidnie do odpowiednich zacisków gniazda elektrycznego.Po tym ukladamy i dociskamy przewody do dna puszki i przykrecamy oprawę gniazda! Zalecam generalnie by oprawy gniazd przykrecać od czoła srùbkami pomijając wykorzystywanie "pazurów) rozporowo-mocujacych,które często doprowadzają do uszkodzeń izolacji roboczej przewodów,a nawet do warć!Kolejna rzecz,nie używam kostek wago lecz kostki zaciskowe skrętne, ktore łączą przewody na dłuźszym odcinku przylgu i są odporniejsze na obciąźenia elektryczne. I na koniec, te trzecie wyprowadzane przewody z kostek skrętnych do gniazd elektrycznych używam nie 2,5 lecz 1,5 mm kw. I proszę z tym nie mylić całego obwody gniazd odbiorczych, który faktycznie musi być wykonany z przewodu 3×2,5 mm kw. i chroniony bezpiecznikiem B (C) 16A. Wspomniany przewód 1,5 kw. jest odejściem do gniazda odbiorczegon a nie ciagiem obwodu! Odejście takie spokojnie i bezpieczni przenosi obciażenia 2400 W, co instrukcyjnie chronione jest bezpiecznikiem 10 A. A dlaczego taki przewód 1,5 mm kw. ? Bo pozwala ,z uwagi na swoją elastycznośc,na łatwe i bezpieczne układanie przewodów w puszcze i osadzenie gniazda bez zagrożeń elektroenergetycznych.

 10. Mam nadzieje ze nie robisz tego profesjonalnie bo w anglii takie cos nazywa sie cowboys builders…  i po angielsku wiele rzeczy ktore masz w opisach nosi inne nazwy. Wiec sprawdz najpierw co jak sie nazywa jak chcesz miec "angielskie opisy"

Dodaj komentarz

Zadzwoń!