Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Licznik przeniesiony, można burzyć! – Remont starego domuSzybkie uaktualnienie dla subskrybentów – przeniesienie licznika energii, zamurowywanie okien i wejść oraz zalana piwnica …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

40 thoughts on “Licznik przeniesiony, można burzyć! – Remont starego domu

 1. Takie odniesienie do przyłącza energetycznego, jeśli macie napowietrzne i licznik jest u góry to może warto zostawić jakiś arot gdzieś od dołu budynku w razie gdyby linia zmieniana była na ziemną 😉 nie wiadomo czy będą to robić ale w razie coś zawsze mniej szkód później 😉🙂

 2. zajebiscie dzis przymrozek jest, a ja zapomniałem wode zakrecic…. Piateczka…. 🙂
  Prąd elegancko ogarnięty, ta opcja z mikro inwerterami staje się coraz popularniejsza
  Najlepszego pracusie 🙂

 3. Mi zakładając instalację PV nie zgodzili się na montaż uziemienia szpilki i trasy kablowej wewnątrz budynku. Mówili, że w razie coś to żaden ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy bo było wykonane niezgodnie z PN. Nie wiem czy to nie ściema, ale chyba nie, bo np przewody DC już mogli prowadzić przez kominki wentylacyjne.

 4. Też mieliśmy podobną sytuację. Zalało piwnice przez skuty taras pod drzwiami tarasowymi. Wypompowanie wody pompą, resztę kiedy pompa przestała ciągnąć odkurzaczem Bosch gas35. Kiedyś przy wycieku wody , akwarium ta sama sytuacja z odkurzaczem. Warto nawet jakiś tani odkurzacz który ma możliwość ściągania wody mieć na stanie. Pozdrawiam

 5. Nie zapomnijcie zamatowanc takiego przełącznika żeby np podłączyć agregat prądotwórczy czyli siec-neutralny-dom i gniazda do agregatu prądotwórcze go.
  Po przelaczeniu na dom nie ma dopływu prądu z sieci więc agregat nie zrobi zwarcia z prądem z sieci a to by mogło spalić wszystko co jest włączone w gwiazdkach.

 6. Rozwalanie byle murku, kawałka ściany to kupa roboty. Bo rozwalić to raz ale potem ilość gruzu do ogarnięcia.
  Mam kamienicę i remontowałem. Ilość gruzu mnie przerazała🤣

 7. Ten rozdzielacz bez problemu będzie działać – zakładając oczywiście że nie jest z gównolitu.

  Na przewodzie neutralnym występuje prąd różnicowy – przy identycznych obciążeniach na każdej z faz, prąd na przewodzie neutralnym będzie bliski zera.
  Można tak tego używać, powiem więcej – wiele rozdzielni "garażowych" ma gniazda jednofazowe tak właśnie podpięte – każde gniazdko z innej fazy i spokojnie każde z nich można obciążać do 16A.

  Jeśli mi nie wierzycie możecie sami zrobić eksperyment:
  Potrzeba 3 piecyki 2KW mocy, 3 gniazda każdy z innej fazy i cęgi do sprawdzenia przepływającego prądu.
  Jak włączymy jeden piecyk to na przewodzie neutralnym będzie 10A, włączcie drugi – będzie dalej 10A. Włączcie trzeci będzie 0A. Przez przewód neutralny fazy się zamkną i prąd będzie płynąć między nimi. W takiej sytuacji można by odpiąć zero całkowicie i dalej piecyki by pracowały.

 8. Zadzwońcie do swojego zakładu wodociągów i zapytajcie o remont przyłącza wodnego, u nas tak zrobiłem i od rurociągu do licznika mam nową rurę wykonaną bezpłatnie, a dalej już robiłem sam.
  Ale to nic bo kilku latach pękła obudowa filtra i także miałem basen w piwnicy. Chyba trochę w tym mojej winy przy pogłębianiu musiał dostać rykoszetem kilka razy 😉

 9. Dziękuję za film, bo juz sie martwiłam , ze coś złego sie dzieje. Taki fajny basen w piwnicy , a państwo go wypompowali. 😃. Przesyłam życzenia z racji urodzin wszystkiego dobrego i dużo zdrowia, oby na budowie obyło sie bez niespodziewanych zwrotów akcji i niebezpiecznych fajerwerków

 10. Przyłącze wody można zostawić w piwnicy , tylko trzeba sprawdzić w jakim stanie są rury , najlepiej od głównego zaworu aż do domu , w razie czego je wymienić . Warto również jakoś ocieplić te rury .

 11. Witam.Współczuję.Ale nauczka na przyszłość <wiem z autopsji>..co masz zrobic jutro zrób 2 tygodnie wczesniej….bo…zawsze COŚ !!Pozdrawiam ciepło i <sucho>…Trzymajcie się!!!

 12. Witam czy możecie dokładnie opisać, albo opowiedzieć jakie dokumenty potrzeba do przeniesienia wodomierza, gdzie musieliście pisać, dzwonić, co załatwić i jak? Można ogólnie więcej szczegółów o całej operacji przeniesienia. Mam to samo przed sobą.

 13. Gratuluję jednak wam się udało wyrobić😉, gniazdo zrobione z siły jest dobre bo wam duży Flex nie wywali zabezpieczenia😁, mi uziom kazał robić w piwnicy bo wychodziło lepiej niż na zewnątrz. A to wszystkiego najlepszego, miałem dzisiaj coś wam podrzucić swojskiego i mocnego. Ale was nie ma

 14. Takie tam marudzenie, jak się gada do kamery z głową skeconą w prawo, to lepiej przyczepić mikrofon właśnie po prawej stronie, a nie po przeciwnej. Wyraźnie było słabo słychać przy tej szafeczce elektrycznej, a jak się prowadzący odwracał tyłem do kamery – głos czyściutki jak kryształ, zwraca to uwagę i odwraca uwage od meritum. Kiedyś w szkole RTV mnie uczyli, że obraz w telewizorze może śniezyć, skakać i przerywać, ale jak głos jest w porządku – nikt nie zwróci uwagi, ale jak głos charczy, zrywa i zanika najlepszy obraz nie pomoże.

 15. Witam kochani no w końcu jakiś film co to za przerwa no jak można proszę państwa 😀😀😀 zaniedbanie a tu człowiek tęskni filmik super jak zawsze brawo 👏 łapka w górę 👍 oglądam z przyjemnością przesyłam pozdrowienia i do następnego dobranoc 🙋✨✨🌙💫⭐🌜💫⭐

 16. Tak, możecie wykonać uziom wewnątrz budynku. Przy wbijaniu szpilek obowiązkowo trzeba zmierzyć za pomocą miernika rezystancji uziemienia czy spełnia ono parametr zawarty w normie (przy instalacji PV poniżej 10 Ohm rezystancji) gdyż zdarza się że 2 czy 3 szpilki nie wystarczą. Jeśli mimo większej ilości szpilek pomiar nie spełni oczekiwań dokładamy 5m bednarki "po podłodze" i wbijamy kolejne szpilki w nowym miejscu.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!