Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak wymieniłem instalację elektryczną – remont przybudówki #1Kolejny remont w toku, czekają na mnie gładzie, panele, malowanie, być może tapetowanie, kibelek…. A zacznę od wymiany …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

45 thoughts on “Jak wymieniłem instalację elektryczną – remont przybudówki #1

 1. Proszę nie traktować filmu jako szkolenie. Nie mam doświadczenia w elektryce, a pracę wykonywał fachowiec starej daty, stąd takie stare i dziwne rozwiązania :). Do prac tego typu bierzcie elektryków z uprawnieniami.

 2. Cześć, mam pewną zagryzkę, ciągnę nową instalację elektryczną ale jednoczenie będzie ciągnięta też instancja centralnego ogrzewania i mam sytuacje taką, że rury z wodą będą szły w ścianie ok, 5 cm od podłogą i muszę te kable elektryczne pociągnąć nieco wyżej, i tu mi się nasuwa kilka pytań na które mam problem najeździć jednoznaczną odpowiedz:

  – czy kable elektryczne i instalację wodną mogę prowadzić w jednej bruździe, czyli kable nad instalacją wodną

  – czy jest określona jakaś odległość instalacji wodnej od elektrycznej

  – czy kable muszą być dodatkowo w peszlu w przypadku bliskiej odległości od instalacji wodnej.

  Dzięki.

 3. Cześć, szukam konkretnych informacji jaki przewody zastosować do podłączenia kuchenki elektrycznej/indukcyjnej.
  Przy 3 fazowej instalacji jest sporo informacji mówiących o zastosowaniu przewodu 5×2,5 mm2, natomiast jeżeli mamy tylko jedną fazę to informacje są już mocno rozbieżne. Generalnie myślę o pociągnięciu przewodu 3x4mm2, natomiast znalazłem informacje że przy indukcji czy kuchenkach elektrycznych to wystarczy 2,5mm2 lub trzeba dać aż 6mm2. kolejny problem to jaki bezpiecznik zastosować przy większych przekrojach?

 4. Witam. Remontuje mieszkanie. Chciałem wymienić instalacje elektryczną. Po zdjęciu paneli mam między ściana a wylewka około 1 centymetrową lukę. Czy mogę poprowadzić przewod w tej luce? Czy może być sam Czy w peszlu?

 5. Wszystko jest panie bardzo świetnie zrobione ale pszewody gniazdkowe powinny iść dołem przy podłodze a sufitowe przy suficie i powinny być przy suficie zawszę lączeniowe puszki pozdrawiam twórcę tego filmiku serdecznie 👍👍👍👍

 6. Fajny content, ale szkoda, ze pominales najwazniejsza dla mnie czesc filmu – podlaczenie gniazdek. Szkoda. Ale i tak dobra robota, pozdrawiam, zyczac Wesolych Swiat dla Ciebie i bliskich.

 7. Mario możesz mi podpowiedzieć jak podłączyć wentylator łazienkowy zwykły na kostce jest tylko plus i minus a chce go podłączyć do włącznia podwójnego a zasilanie wziąść z gniazdka dodam że na włączniku ma osobno zapalac się kinkiet a osobno wentylator możesz podpowiedzieć z góry dziękuję

 8. Z tego co wiem nie można robić bruzd w suficie ponieważ to narusza konstrukcję. To tak jakby naciąć szkło. Gdy jest przeciążenie to gdzie pęknie? W miejscu nacięcia.

 9. Mario proponuje Ci złączki wago niz te kostki które zastosowales taka rada na przyszłość i są takie spinki plastikowe do mocowania kabla wiertło 6 widia i 🔨 szybciej i sprawniej. Pozdrawiam
  A do szkolenia polecam kanał forum wiedzy p.Bogdana fantastyczny facet który tłumaczy wszystko dla laików lub osób który cos chcą sie doszkolic

 10. Można też przewody puscić po podłodze wtedy nie przewiercisz przypadkiemi i troche mniej kłucia,a kabel w peszel lepiej wkładać zanim go zaszpachlujemy w scianie jest łatwiej.

 11. Mam pytanko > Czy idzie od włącznika do światła pociągnąć dalej aby zrobić niżej kontakt ? Tak aby nie ciągnąć drugiego kabla od puszki . Idzie jakoś zmostkować włącznik ?

 12. Mario ja jako amator,syn elektryka nauczylem sie montowac gniazdka pod napieciem i 230v mi nie straszne,potrafie dobrze zamontowac gniazdka pod napieciem ale jaka adrenalina 😂

 13. Witam Was, kiedy najlepiej kłaść przewody elektryczne w peszlu a kiedy nie ?
  Jak wymieniałem przewody u siebie to wszystko poszło w peszel bo uważałem że tak trzeba i że bezpiecznie.
  A potem widzę że dużo osób kładzie przewody prosto pod tynk.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!