Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak wymienić zawór gazowy w kuchence gazowo-elektrycznej?Zawory gazowe do kuchenek: https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-kuchenek/zawory-do-kuchenek,g1062568.html Potrzebne …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

23 thoughts on “Jak wymienić zawór gazowy w kuchence gazowo-elektrycznej?

  1. zawory w kuchenkach montowane na jednej rurce przez uszczelnienie ściekowe ( obejma )to najgorsze gówno jakie może być. To bubel . Wystarczy że podkładka dociskowa będzie złe przykręcona i wydostaje się gaz. Najlepsze połączenia to gwintowe. A metoda montowania zaworu jak dzwona do roweru za pomocą podkładki dociskowej ( obejmy jak na tym filmie ) to zwykła tandeta. Taki producent to żart a nie jakość. Takich producentów się unika a takie coś powinno znajdować się tylko na skupie złomu a nie w domach. Tylko połączenia gwintowe są bezpiecznie.

  2. Dzięki za świetny materiał.
    Szkoda tylko, że zawór do mojej kuchni kosztuje tyle co 1/3 nowej! Więc raczej nie będę się bawił w naprawę.

  3. Pięknie to Pani robi zgrabnymi paluszkami aż przyjemnie się ogląda, rzeczywistość jest niestety inna! 8 śrubek trzymające korpusy palników w 9 letniej kuchni nie daje sie odkręcić. Mimo dobrego śrubokrętu łepki natychmiast sie uszkodziły i trzeba było rozwiercać. Musiałem kupić 4 korpusy i nowe śrubki. Nie wiem z czego one są zrobione ale chyba z chińskiego aluminium bo sa jednorazowe. W nowiutkiej nie śmiganej kuchni to tak jak Pani pokazuje leciutko pięknie się odkręca, ale nikt nowej kuchni sam nie naprawia:) Kolejny koszt to koszt żywienia 4 osobowej rodziny na mieście bo gromadzenie części trwało 10dni:)

  4. Niech Pani Kasia odkręci w mojej 3-lata używanej Amice 508GE3.33EHZpMsQ(W) – jej kuchenka nigdy nie była używana zgodnie z przeznaczeniem. W mojej zapieczone śruby tak, że kuchenka na złom. Następną poszukam taką aby służyła dłużej – bez "mądrości"

  5. Kuchenka niestety jest dziadowska i zrobiona po taniości. Zastanawia mnie czemu Amica dała stożek zaworu zrobiony z aluminium. Od kiedy pracuję przy gazie, to we wszystkich naprawianych kuchenkach spotykałem w zaworze stożki robione z mosiądzu. Przyczyną zacinającego się zaworu jest stożek, który obraca się w zaworze (pokrętło do zapalenia palnika). Należy wtedy zrobić konserwację tzn. odkręcić dwie malutkie śrubki przy pokrętle. Po otwarciu zaworu wyjmujemy stożek z gniazda. Gniazdo stożka i stożek czyścimy np. ręcznikiem papierowym do sucha, aż będziemy mieli wszystko wyczyszczone z brudnego starego smaru (gniazdo, w którym obraca się stożek, stożek i trzpień którym przekręcamy stożek). Teraz smarujemy towotem nakładając niewielką jego warstwę na stożek i trzpień. Trzpień i stożek wkładamy na swoje miejsca. Dla trzpienia to już wszystko, a stożkiem obracamy w gnieździe, by równomiernie rozprowadzić towot po całej ściance gniazda (ja wykonuję ten zabieg dwa razy, bo towot w tym przypadku jest uszczelniaczem). Po takim zabiegu skręcamy zawór i dalej postępujemy, jak na filmie. PS. Brak towotu powoduje ulatnianie się gazu i zacieranie się stożka. Brak towotu może spowodować intensywne używanie piekarnika, którego ciepło mimo izolacji termicznej piekarnika dochodzi do zaworów. Z takim przypadkiem spotkałem się w kuchence mojego syna 🙂 Pozdrawiam majsterkowiczów 🙂 )))

Dodaj komentarz

Zadzwoń!