Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak połączyć niebieską rurę PE do wody złączkami skręcanymi – DIYJak prawidłowo założyć końcówkę skręcaną na niebieską rurę PE do wody. Możesz wesprzeć mój kanał: …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

39 thoughts on “Jak połączyć niebieską rurę PE do wody złączkami skręcanymi – DIY

 1. Witam. Nie bardzo rozumiem, dlaczego pierścień dociskowy zatrzaskuje się "na pusto, tj. bez rury" w pozycji dociśniętej (w złączkach 25mm te pierścienie nawet się w miarę swobodnie dają obracać, pomimo oparcia kołnierza o krawędź głównej części). Czy nie lepiej dla szczelności byłoby, gdyby dopiero dokręcenie nakrętki dociskało pierścień dociskowy, który tym sposobem spęczałby o-ring, co podwyższałoby szczelność? Bo czy dobrze rozumiem, że tak jak jest (pierścień dociskowy zawsze dociśnięty, tj oparty kołnierzem o krawędź głównej części) to szczelność jest zapewniona już przez samo włożenie rury a nakrętka z pierścieniem zaciskowym gwarantuje jedynie bezpieczeństwo mechaniczne (uniemożliwia wyrwanie rury).
  Edit: znalazłem złączkę z inną niebieską barwą (znacznie ciemniejszą) – w niej nie ma czarnego pierścienia wewnętrznego w ogóle, jego rolę pełni wyłącznie biały pierścień, który jest jednocześnie zaciskowo-dociskowy, albowiem po jednej stronie kołnierza jest stożkowaty a po drugiej – walcowaty. I on faktycznie jest zaciskowo-dociskowy, bo część stożkowata jest standardowo zaciskowa, a ta druga, walcowata wchodzi w złączkę właściwą z lekkim naddatkiem długości: prędzej opiera się "walcem" o o-ring niż dotyka swoim kołnierzem krawędzi zewnętrznej złączki właściwej. Pozostaje ok 1,5 mm przestrzeni na docisk i ten docisk do o-ringu odbywa się właśnie w momencie dokręcania niebieskiej nakrętki.

 2. Nie zgodzę się z opisaną metodą montażu złączki PE. Każdorazowo przed dokręceniem nakrętki należy wysunąć rurę na około 5mm lub 10mm w zależności średnicy. Złącze uznaje się za trwale połączone, kiedy nawet mocno dokręcona nakrętka pozwala obracać się delikatnie rurze bez jej odkręcania. Jeśli rura PE jest wciśnięta do oporu przed dokręceniem (tak jak na filmie) zęby zacinki potrafią nadmiernie nadciąć rurę. Ponadto jak oring ma się dobrze uszczelnić, jak podkładka dociskowa (stabilizująca oring) nie ma ruchu do przodu?

 3. Malgré maintes vidéos de démonstrations ce n est que maintenant que j ai pu comprendre ce qui se passe lors du serrage 10/10 merci infiniment monsieur qu'ALLAH le misérécordieu (DIEU/GOD) vous guide vers le bon chemin

 4. Czy jeśli koniec niebieskiej rurki mam gwintowany to będzie to przeciekać? Teraz mam podłączone bezpośrednio z rurką bez tej złączki i nie jest to stabilne
  Wolałbym jej nie ucinać

 5. The pipe ends are meant to have an insert placed in them before making the connections.

  Not to do so runs the risk of the pipe collapsing under compression and the joint leaking.

 6. Zaletą filmu jest to, że wyjaśnia wszystko bez pośpiechu. Nie lubię takich, którzy robią to błyskawicznie, żeby coś zrozumieć, trzeba stosować stop-klatki. Ale co zrobić, gdy złączka przecieka?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!