Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć łączniki schodowe i krzyżowy w puszce – krok po kroku – DIYKto obejrzał niech nie zapomni o subie, łapce. Osprzęt użyty w filmie firmy OSPEL https://www.ospel.pl/ Jak działa łącznik …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

38 thoughts on “Jak podłączyć łączniki schodowe i krzyżowy w puszce – krok po kroku – DIY

 1. No dla mnie była to czarna magia 4 dni z tym walczyłem i odpuściłem bo jak już wydawało się ok to któryś włącznik esa wywalał i myślałem że pogryzę te przewody, aż żona miała ze mnie kabaret 🤣teraz dzięki panu wiem gdzie dowaliłem i to było tak banalne i widoczne (ale nie dla mnie) dziękuję za bezcenną wiedzę i mega fajne objaśnienie. Życzę zdrówka 👍👍👍I oczywiście subik i łapka jest 👍👍👍

 2. Dobry wieczór, czy jest możliwe podłączenie łącznika podwójnego schodowego wykorzystując łącznik podwójny dzwonkowy z wykorzystaniem modułu ściennego WiFi ( w moim przypadku system philips hue)

  Pozdrawiam serdecznie

 3. Wprawdzie 30 min siedziałem przy tym filmiku ale w końcu po 3 latach pojąłem o co chodzi dokładnie.
  Dziękuję Panu bardzo. Genialnie wytłumaczone 👌😁

 4. 4 żyłowy przewód Xd japierdole wstyd po prostu. 2X się używa. 1 włącznik przychodzi L na włącznik a N idzie na lampe 2x ale jedna zyla jest pusta, pozniej z tego wlacznika 2x koro na drugi wlacznik i z tamtego wlacznika L idzie na lampy,

 5. To co przez 5 lat regularnych zakupów przełączników, różni sprzedawcy w sklepach budowlanych (i castorama, i leroy merlin, i obi) nie byli w stanie mi wytłumaczyć zostało wyjaśnione mi w 7 minut na tym kanale. Dziękuję! Teraz będę mógł sprawdzić instalację w moim domu i co elektryk mi tam namieszał 😉

 6. Fajnie wszystko wytłumaczone w prosty i zrozumiały sposób. Jednak mam pytanie.
  U mnie w domu ze środkowej puszki (tam gdzie krzyżowy) wystają dwa przewody niebieskie i dwa żółto-zielone. Rozumiem zatem, że w takiej sytuacji linie N i PE idą pod tynkiem, a z puszki wystają tylko przewody korespondencyjne?

 7. Dobrze byłoby jeszcze tak ustawić wyłączniki aby w pozycji "góra przyciśnięta" lampa się nie świeciła, taka jest zasada, wtedy przy braku prądu mamy pewność, że żadna lampa się nie zaświeci jak włączą prąd a my wychodzimy. Tak mam ustawione wszystkie wyłaczniki w całym domu, a nie jak to robią niektórzy "elektrycy" jeden tak a drugi siak!

 8. A ja mam ciekawe pytanie i zagwozdkę:

  Na schodach do piwnicy (na górze i dole) mam dwa włączniki schodowe oraz w pomieszczeniu piwnicznym też mam dwa włączniki schodowe.

  Jak połączyć to dobrze, aby dwa włączniki schodowe włączały światło nie tylko na schodach, ale również w piwnicy? Zaznaczę, iż te włączniki piwniczne nie są potrzebne, a do tego jeden włącznik piwniczny znajduje się na ścianie obok włącznika schodowego.

  pozdrawiam

 9. Po prostu przestawiłbym przełącznik krzyżowy na odwrót. Biały do ​​źródła i czerwony do urządzenia. W miarę możliwości dobrą praktyką jest podłączenie zasilania do stałych (stacjonarnych) styków.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!