Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak podłączyć dzwonek do drzwi Ding Dong 230V do instalacji elektrycznej | ForumWiedzyPodłączenie dzwonka jest bardzo proste, jednak powinien wykonywać to elektryk. Należy pamiętać, że sam montaż wykonujemy …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

19 thoughts on “Jak podłączyć dzwonek do drzwi Ding Dong 230V do instalacji elektrycznej | ForumWiedzy

  1. Nie rozumiem mocowania przewodów w tym zamku, nie widzę śrub ani zacisków… Czy one są tylko wetknięte plastikowej obudowy i trzymają się na samo dobre słowo?
    e: Ok, już znalazłem, to jest rzeczywiście zacisk. Trzeba ścisnąć czarną dźwigienkę, następnie umieścić przewód i puścić dźwigienkę. Dźwigienka mnie zmyliła bo sam metalowy zacisk jest niewidoczny, ona go tylko przyciska.
    W mojej wersji jest jeszcze wyłącznik ze sznurkiem (widać na niego puste miejsce w lewym dolnym rogu), on już nie ma zacisku tylko klasyczne mocowanie na śrubkę.

  2. Mam fazę na kablu niezależnie od tego czy przełącznik dzwonkowy na korytarzu jest włączony. Stary dzwonek na baterię i prąd (były takie) działał. Ten nie chce.

  3. Jedno brakuje. Mianowicie dzwonki mogą być zasilane albo napięciem sieciowym (230V), albo też niskim (przez transformator) – zwykle 8V. Trzeba wiedzieć, jakie jest napięcie i zamontować odpowiedni dzwonek (dzwonek na 230 podłączony do niskiego napięcia nie będzie działał, natomiast dzwonek na niskie napięcie podłączymy do napięcia sieciowego, ulegnie on natychmiastowemu zniszczeniu). Poza tym, napięcie 230V może powodować groźne porażenie, niskie napięcie – nie. W każdym razie trzeba się upewnić, jakie jest napięcie (za pomocą odpowiedniego przyrządu pomiarowego).

  4. dzięki twojej instrukcji rozwiązałem problem z moim dzwonkiem ponieważ cały czas miałem napięcie na dzwonku a się okazało że miałem uszkodzony włącznik dzięki

Dodaj komentarz

Zadzwoń!