Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak łączyć przewody i kable? [Wiesiek radzi co i jak]Każdy majsterkowicz zapewne próbował kiedyś zapanować nad instalacją elektryczną, połączyć kable czy przewody.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

21 thoughts on “Jak łączyć przewody i kable? [Wiesiek radzi co i jak]

 1. Dziwie się, że elektrycy nie używają wazeliny technicznej do połączeń przeciw utlenianiu się przewodów połączeń i rdzewieniu. A potem po 10 latach cuda dzieją się w instalacjach. Słabi nauczyciele w Technikum lub działanie celowe do napraw zarobkowych. Beka xD

 2. Cześć. Mam kinkiet na ścianie, ten kabel co wystaje chcę go przedłużyć i zrobić lampę wisząca w przedpokoju. Wiem że musze rozkuć ścianę i zrobić "drogę dla przewodu", ladnie zaszpachlować itd. Pytanie czym, jak połączyć ten kabel co wystaje na ścianie (od kinkietu) z kablem który dokupię w castoramie? Też na kostkę wago???

 3. Czy ja dobrze widziałem że w pierwszej prezentacji Pan fachowiec włożył przewód fazowy, neutralny i ochronny do jednej szybkozłączki…no to mamy BUM. Po drugie ten filmik skierowany jest do laików, więc powinno znaleźć się na wstępie krótkie objaśnienie że do połączenia przewodu trzyżyłowego potrzebujemy trzy szybkozłączki, że bardzo ważne jest pilnowanie by zawsze łączyć przewód ochronny z ochronnym (żółtozielony), neutralny z neutralnym (niebieski) oraz fazowy z fazowym (czarny, brązowy)
  Ponad to są na rynku dostępne kostki Wago do połączeń przewodów linkowych, bez potrzeby zakładania tulejki.
  No i jeszcze ta brawurowa porada by łączyć i izolować taśmą przewód do kosiarki…już nawet biorąc pod uwagę że ma to być taśma samowulkanizująca to powinno się pokazać jak się taką taśmą wykonuje izolację. Uszkodzony przewód w kosiarce, czy też przedłużacz do kosiarki należy wymienić, pozostałe rady w tym temacie to kryminał. Pozdrawiam

 4. Szkoda ze nie ma takiego kanału z car audio gdzie można 2 kable 35mm2 połączyć z SB gdzie są 2 rozcięte myślę aby je skręcić i polutować albo założyć dodatkowy bezpiecznik

 5. Tulejkę do linki nazwał "dziubeczek aluminiowy"… Gdyby to rzeczywiście było by wykonane w całości z aluminium to w większości miejsc po +- paru latach zaczęło by się przegrzewać (łączenie miedzi z aluminium) i w najlepszym razie spowodowało by stopienie się izolacji a w najgorszym pożar lub porażenie prądem (wskutek braku PEN lub wskutek zwarcia). Film ogólnie mało profesjonalny. Przynajmniej tyle dobrze że odradza łączenie na skrętkę, co obecnie jest najgorszym połączeniem (de facto każdy rodzaj łączenia można wykonać źle – o efektach nawet nie wspomnę drugi raz).

 6. Jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość połączenia to odstają bardzo od klasycznego skręcania przewodów, lutowania i izolowania ale bardzo szybko można nimi jakieś pierdołki, cienkie kabelki złączyć 😀

 7. Osobiście nie polecam tych złączek, szybkozłączek, z osobistych doświadczeń, to znaczy jednego, ale znamiennego. Otóż zacząłem mieć problem z puszką w kuchni. I zamiast samemu to poprawić, zdecydowałem, że wezmę kolegę, "elektryka z uprawnieniami", żeby mi to poprawił. No i przyszedł, razem szybko to zrobiliśmy. No i popracowało tak może z trzy miesiące. Na początku zaczęło się toto topić, a potem, na koniec, zapaliło. Właśnie w takiej złączce. Musiało się to tak grzać, że aż żywy ogień z tego poszedł. Wiele mocy tam nie szło, góra 2,2 kW, bo zmywarka i lodówka. Mimo to załatwiło. Zmusiło mnie to do kupienia odpowiednich przewodów, 3×2.5 mm^2, 2×1.5 mm^2 i 3×1.5 mm^2, puszek do gniazd i włączników, puszek łączeniowych, gniazd, zaprawy, kołków, bezpieczników, itd… itp.. i zrobiłem sobie w całym mieszkaniu instalację sam. Umęczyłem się, nalatałem, naskakałem, nakułem, namurowałem, itd.. ale zrobiłem sam, od A do Z, bez pomocy żadnych "elektryków z uprawnieniami". Sam oczywiście też nie jestem żadnym elektrykiem, żeby było jasne. Ale zrobiłem sobie sam i wiem, co mam, jak mam, z czego. I jest wreszcie spokój, bo żaden druciarz, brakorób i inny Janusz elektryczności mi się do tego nie tykał.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!