Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak łączyć przewody aluminiowe i miedziane? Prawidłowe zastosowanie pasty WAGO Alu-PlusJak wykonać bezpieczne połączenie Al-Cu w starej instalacji aluminiowej? W starych budynkach często zachodzi potrzeba …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

38 thoughts on “Jak łączyć przewody aluminiowe i miedziane? Prawidłowe zastosowanie pasty WAGO Alu-Plus

 1. Ja mam instalacje aluminiowa w bloku już 55lat i nic się do tej pory nie dzieje ,a takich past kiedyś nie było i kostek wago też i łączyło się przewody Aku z miedzianymi kostkami skręcanym i to działa ,ale fajnie że co jakiś czas coś nowego wchodzi i ułatwia pracę nawet dla laika 👍

 2. Złączka musi być wypełniona w całości pan z forumwiedzy, który jest jak żywa Wikipedia twierdzi, że tylko się aplikuje tam gdzie jest tylko przewód aluminiowy?

 3. Dzięki za film tego szukałem. Mam powalczenie od domu gdzie jest instalacja miedziana do garażu który ma instalacje aluminiowa i zawsze były tam problemy z połączeniem bo elektryk z uprawnieniami użył złączki "profesjonalnej na skrętkę"

 4. A co jesli nie mam takiej pasty? Tez moge do zlaczki wlzyc przewoey aluminiowe i miedziane? Mam tak w domu u mamy i viagke sie przewody aluminiowe przepalaja.

 5. Jak mnie uczyli w szkole, to rezystancja styku jest odwrotnie proporcjonalna do jego powierzchni. Złączka wago mimo stałego docisku nie zapewnia tej powierzchni. Dodatkowym czynnikiem zapewniającym trwałość połączenia, jest zdolność do odprowadzania ciepła. w tym wypadku 5 cm skrętka zabezpieczona wazeliną techniczną wygrywa. Istnieje również inny sposób. Pobielenie przewodu Al . Trzeba usunąć tlenek pod olejem transformatorowym, a następnie w tych warunkach pobielić lutowiem przewód. Lutowaną skrętkę można po prostu zamurować i zapomnieć o jej istnieniu. Na takim połączeniu awaria nie wystąpi nigdy. Przekroje i powierzchnie chłodzenia takiego połączenia się sumują dlatego zawsze będzie to najchłodniejszy punkt instalacji.

 6. Takie tam pierdolenie bez sensu. A o "pierścieniach" rozgałęźnych, znanych od dziesiątek lat ty słyszał? Tam żadnej "cudownej" pasty nie potrzeba, jak dobrze połączysz i skręcisz trzyma kilkadziesiąt lat! Wiem bo pracuję przy takich starych instalacjach! Złączki Vago natomiast są w 90% przyczyną awarii! Na codzień sie z tym stykam i dzięki temu roboty mi nie zabraknie do emerytury 🙂

 7. mam pytanie bo mam doprowadzone zasilanie do warsztatu przewodem 4×6 (aluminiowym) jak mam to połączyć z przewodem miedzianym ??? jest na to jakiś sposób

 8. Aluminium przekleństwo elektryków. Najlepiej to w ogóle to odłączyć i zlecić założenie instalacji miedzianej, zgodnej z obecnymi standardami bezpieczeństwa. To nie bajanie, tu sprawa idzie o życie.

 9. Dlaczego pasta do wszystkich torów, podobno wago na swojej stronie podaje w instrukcji, że pasta tylko do toru z przewodem miedzianym. Tak mówi ,,FORUM WIEDZY" i podaje link z tą informacją. Amper tv w poście na necie piszesz, że Twój filmik kręcony we współpracy z działem technicznym wago. Możesz do tego się odnieść? Pozdrawiam.

 10. Jak byś mi tak pokaleczył przewód to Twoja praca by się zakończyła na tym etapie …
  Do obierania z izolacji stosuje się inne narzędzia …
  Jeśli masz uprawnienia SEP … to włóż je to niszczarki …

 11. Pasta ok ale zrób zapraw załóż ułożyć i zakryć pokrywa i nigdy tam już nie zaglądać!!!!!!!!! Po prostu SPIER…… Daleko od tego jak się da. Bo poprawki dopiero pochłania reszta czasu i remontu. Kosztowne to jest. Dlatego ja nie będę za aluminium w domu nigdy… Żadne takie cuda jak pasta….

 12. Oj oj mamy już 21 wiek XXI w nowoczesne technologie a wy dalej w aluminium idziecie???😱 Ja w swoim domu wypieprzylem jak się dało i gdzie się dało alu na miedź bo lepsze samopoczucie i większą bezpieczeństwo i mniej awaryjny system jest. Aluminium dobre jest ale tylko w liniach przesyłowych od elektrowni do transformatorowni i do domu do łapki na domu. Od tego obowiązkowo miedziane do licznika i po liczniku po domu. Nigdy aluminium tutaj. Alu dobre jest w średnicach od6mm² – 10mm² w górę gdzie jest twardy jeszcze i nie ma sensu w gniazdo ładować takie coś… Wrażliwy na gniotsa lamiotsa… Miedź rządzi. Ale uwaga miedź i aluminium mają być czyste w 100% a nie 1%a reszta przewodzące metal prąd… Rodem z China podroby plagiaty. Kabel rozruch z biedronki duuuupa jest nie ta miedź… Spawarki transformatorowe i prostowniki rozruchowy czy zwykły prostownik i agregat prądotwórczy od lat 90 zalega nas China wszystko nawinięte aluminium i tak to marnym jakości. Dlatego mam uraz i wstręt do China. Pozyskuje prawdziwe i buduje od zera na lepszych jakościach. Wszystko. Prostownik spawarka i agregat prądotwórczy pradnica… Pomyslcie troszeczkę panowie co robicie… Dawniej nawet nie patrzyłem na przewijanie silników i transformatory… A teraz ma to sens… Naciskać na jakość miedzi i roboty nie ile czasu zejdzie i ile kosztują. Bo jakość nie pyta się o koszty… Ma cenę sama w sobie… Dlatego ja mam prawdziwe pradnice wojskowe typy miedź 1000% tak tyle procent. Pad 8 i pan 4 i 2 reszta mnie nie interesują. Mam podróbek honda 7000 ale moc symetria obciążenia pradnicy musi być a nie gniazdo jedna faza wyrwane z siły z trojfazy… Nic nie myślicie?… Prąd ma swoje tajemnice i zalety i tez wady.

 13. Normalny elektryk wie że nie łączy się miedzi z aluminium nawet za pomocą kostek i jakiejś pasty bo aluminium ma to do siebie że może upalić w każdym innym miejscu nie koniecznie przy kostkach i aluminium ma inną oporność niż miedz.

 14. Wszystko pięknie ładnie ale jak przewód się jara to robi się sztywny na np. 10cm od łączenia 2 razy ruszysz przewód alu i masz 2 kawałki. To jest problem z alu że jest kruche.
  Pozatym alu zawsze idą dwa kable lepiej to wyrwać i dać trzy.

 15. Dlaczego zdjąłeś ta specjalna końcówkę ? Ona umożliwia wsuniecie głębiej strzykawki dzięki czemu do samego końca wchodzi pasta. U ciebie złączka nie jest wypełniona w całości…. pasta powinna wyjść aż miejscem na próbnik….pokazujesz jak to zrobić ale źle pokazujesz…. 2:38 widać dokładnie ze samo wejście żyły ma pastę a poł złączki puste….

Dodaj komentarz

Zadzwoń!