Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA – WPROWADZENIE: PORADNIK INWESTORA



Pierwsza część cyklu poświęconego instalacjom fotowoltaicznym. Tu zostaną omówione jak przygotować instalacje domu pod …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

24 thoughts on “INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA – WPROWADZENIE: PORADNIK INWESTORA

  1. 6:40 Nie sprzedajemy energii tylko sieć ZE jest wirtualnym akumulatoremmagazynem. Jedynie za tą możliwość przechowania "płacimy" 20% (do 10KWp) lub 30% (powyżej 10 KWp) od energii wprowadzonej do sieci.

  2. Panie Jacku, jesli chodzi o uziom fundamentowy to musimy go łączyć ze zbrojeniem (tak jak Pan wspomniał w poprzednich filmach co 2 m) czy nie musimy i poprowadzamy bednarkę w całym fundamencie z wyprowadzeniami ?

  3. Po nieprzyjemnych doświadczeniach z instalacją elektryczną w starym domu zastanawiam się nad zastosowaniem u siebie

    Przeciwpożarowego detektora iskrzenia AFDD+. Jest do dla mnie zupełna nowość. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat. Jest to coś warte, czy odpuścić sobie ten temat?

  4. Bardzo się cieszę, że będzie Pan przedstawiał temat instalacji pv, również w kontekście prawnym (co bardzo podoba mi się w Pana filmach). Sam przymierzam się do takiej instalacji i trafiłem na ten kanał szukając informacji o pomiarach uziemienia. I tak oglądam i analizuje wszystkie filmiki.

  5. Przy instalacji PV na dachu z dachówki i która posiada zewnętrzną ochronę odgromową odstęp separacyjny jaki jest wymagany to 0,5m. Przy takim odstępie dla domów jednorodzinnych mamy zapewniony odstęp separacyjny. Jeżeli chcemy się zbliżyć to trzeba już to policzyć, co mogę zrobić :-).

  6. Powiedz ludziom, że wkrótce ZE będą naliczać moc bierną pojemnościową dla "zwykłych" prosumentów. Niektóre ZE już to robią. Każdy nowoczesny licznik dwukierunkowy już to potrafi.

  7. Jacku, merytorycznie jest super – jako automatyk działający w zakresie automatyki budynkowej bardzo cenię sobie przemyślenia praktyków takich jak Ty.

    Z wad – modulacja głosu. Mówisz nieco monotonnie i (w szczególności w pierwszym kontakcie) może to zniechęcać potencjalnych widzów.

  8. Witam szanownego Pana. Instalacja mikro jest do 10 kW a nie do 50 kW. Do 50 kW nie dotyczy prawa energetycznego. Powyżej już tak. Ale każdą instalację z której chcemy przesłać energię w sieć trzeba zgłosić w zakładzie energetycznym. Wiąże się to z wymianą licznika na dwukierunkowy. Serdecznie pozdrawiam.

  9. Proszę się odnieść do sprawy zabezpieczeń odgromowych w instalacji pv i dokładnym omówieniu w jaki sposób prawidłowo ją zbudować ,wielu instalatorów prowadzi odprowadzenie poprzez komin i podłącza do szyny wyrównawczej (co według mnie jest błędem ) zktorej następnie łączy falownik oraz zabezpieczenia przepięciowe ,

  10. Czekam na kolejne odcinki. Może coś więcej o prawie budowlanym oraz wymaganych normach związanych z OZE oraz coś o projektach budowlanych z zakresu instalacji fotowoltaicznych można by nagrać?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!