Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Instalacja elektrycznej pompy płynu chłodzącego! #101_NaprawOglądaj „101 Napraw” w TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/playerplus/programy-online/101-napraw-odcinki …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

48 thoughts on “Instalacja elektrycznej pompy płynu chłodzącego! #101_Napraw

  1. Grzegorz Duda . Mistrz w swoim fachu , szacunek za to . Mało jest takich osób jak pan , wszystko opowiada pan z sensem , wszystko w każdym calu doprecyzowane . Pozdrawiam , oby jak najwięcej takich filmów .

  2. Niestety, ani darmowe, ani ekologiczne 🙂 odbierając ciepło z układu chłodzenia, ochładzamy silnik. W efekcie, potem po odpaleniu będzie się znowu musiał nagrzać, a więc spalić więcej paliwa. Nie ma nic za darmo 🙂

  3. Ciekawe ile pożyje akumulator w takich warunkach ? Wentylator nawiewu do kabiny pobiera u mnie 500W na maksymalnych obrotach. Wiadomo że można użyć zredukowanej prędkości co pogorszy wydajność "dogrzewania" lecz nawet na niskich obrotach taki nawiew sporo pociągnie prądu, pompka też swoje weźmie. Czy auto odpali po godzinnym dogrzewaniu ? Nie wydaje mi się. Żywotność akumulatora ulegnie drastycznej redukcji.

  4. Założyłem w ostatnie morozy u siebie w Skodzie Fabii, około 15-20min wieje jeszcze ciepłem, fajny patent. Pompkę identyczną kupiłem na szrocie za 30zl.

  5. Siemka tak dla info w ruskich ladach z lat 70tych i późniejszych były instalowane suszarki do włosów na 12volt i po wejściu do auta było ciepło a nie jak u nas w fiatach .Pozdo.

  6. Na pewnym rosyjskim kanale popełnili taką pompę ale z dodatkowym automatycznym sterowaniem. W ciepłe dni taka pompa pomaga studzić a w zimne szybciej nagrzewa wnętrze. Przy dogrzanym silniku temperatura powietrza przy kratkach zdecydowanie wyższa.

  7. Czy taka pompa rowniez ulatwia odpalenie auta w zimna pore ? przydalo by mnie sie takie cos poniewaz rano nawet przy 0stopniach jest problem a co dopiero zanim sie nagrzeje i przeskoczy na gaz to jestem juz w szkole :0

  8. Czyli siedzisz w samochodzie z wyłączonym silnikiem, ale z włączonym zapłonem i dmuchawą na dowolnym biegu i się grzejesz. W sumie ok, ale musisz pamiętać aby wyłączyć wszystkie światła. Inaczej kilka takich postojów i możesz rozładować akumulator. Musisz pokonywać spore odległości aby po takiej operacji doładować akumulator. Moim zdaniem patent przez to nie do końca sensowny. Osobiście, jeśli miałbym w samochodzie pozostać na dłużej, to wolałbym odpowiednio wcześniej podnieść temperaturę wewnątrz, by nie spadła zbyt nisko podczas dłuższego wyłączonego silnika. Uważam, że fajnie by było zamontować dodatkową pompę oleju, która smarowałaby rozgrzaną turbinę gdy silnik się wyłączy (na przykład gdy wyłączy go start stop).

  9. Domyślam się ze za późno pisze ale jakby ktoś by mi odpowiedział czy to przekaźnik czasowy czy zastosowany zwykły przełącznik do przekaźnika?

  10. Кавитация не повредит двигатель при данном подключении помпы ? Предохранитель на 30 А. Это 350 ватт! 700 ватт это стартер двигателя малолитражки… Бред…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!