Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Gniazda #4: Jak podłączyć gniazdo 230V w starej instalacji (zerowanie)Otrzymałeś pomoc❓ Wsparcie kanału mile widziane https://www.paymedia.pl/zporadnikaelektryka Zaoszczędziłeś kilka …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

22 thoughts on “Gniazda #4: Jak podłączyć gniazdo 230V w starej instalacji (zerowanie)

 1. Mam pytanie odnośnie instalacji , w starym bloku , ktoś wymienił instalacje na 3 żyłowa : faza zero i ochronny jest nie jestem pewien czy zarządcy budynku uwzględni ten przewód ochronny w swojej infrastrukturze , w mieszkaniu owszem są 3 ale czy na korytarzu jest poprawnie zrobiony podział pen , czy podłączając gniazda mogę użyć tej metody z żerowaniem nawet jak w mieszkaniu są 3 żyły ?? Lub ewentualnie jak to sprawdzić czy na klatce przez mieszkaniem jest poprawnie wykonane połączenie pen

 2. Wrzucę pytanko.
  Załóżmy, że mamy starą instalację (2 czarne przewody w dziurze (o puszce zapomnij))
  Z gniazdka miałoby iść napięcie do kolejnego gniazdka – jak to podłączyć jednocześnie licząc na jakąś obłudę bezpieczeństwa ? 😀
  Zdemontowałem kiedyś bo skwierczało, nie robiłem zdjęć i teraz nie wiem jak założyć.

 3. Mam pytanko. W bloku jest instalacja, gdzie prawie wszędzie w gniazdach są trzy przewody. Faza, Neutralny oraz Ochronny. Tylko w jednym pomieszczeniu sa gniazda ( 2) gdzie są tylko dwa przewody. Fazowy oraz Neutralny. Trzeba wymieniać instalacje w tym miejscu czy można zastosować ten patent na filmiku? ( Czy nie będzie stwarzało zagrożenia dla calej instalacji?). PS, Ciekawy materiał!

 4. Niemerytoryczny komentarz: jednostki miar w j. polskim odmieniamy. Np. 230 woltów. Poza tym: fajnie, że to robisz. Jest szansa, że trochę amatorów nabierze dobrych nawyków…

 5. Witam. Przy instalacji starego typu chcę dorobić jeden dodatkowy obwód na trzy gniazdka. Puszczony przewód 3×2.5. Czy jeżeli w gniazdach podłącze wszystkie 3 żyły według norm, a w rozdzielce żółto-zielony wepnę do listwy PEN to będzie to równoznaczne ze sposobem podłączenia z filmu?

 6. Witam, czy mogę zrobić taki mostek na kostce od lampy, tzn od puszki do lampy przez przełącznik 2 żyły i od kostki wychodziły by już 3 prosto do lampy?

 7. Witam,mam zamiar podłączyć opływowy podgrzewacz wody,ale w domu mam starego typu aluminiowe dwu żyłowe zasilanie. Mogę tym sposobem zamontować gniazdko natynkowe na ścianie i podłączyć do niego podgrzewacz?

 8. Dobre. Mam pytanie , "łapie" mnie prąd w domku Holenderskim. Prąd ciągnę z instalacji starej, dwuzylowej. Rozumiem, że gdy podłącze jak na twoim filmie, to nie będzie tego efektu "szczypania"?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!