Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Eksperymenty – Łuk elektryczny – Transformator z mikrofalówki – odc.1electric #money Kto obejrzał niech nie zapomni o subie, łapce, komentarz też mile widziany. Eksperymenty z wysokim napięciem, …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

28 thoughts on “Eksperymenty – Łuk elektryczny – Transformator z mikrofalówki – odc.1

 1. Napięcie dzieli się na niskie do 1kV i wysokie powyżej 1 kV i tak też jest jeżeli chodzi o kwalifikacje osób zajmujących się eksploatacją urządzeń elektrycznych: mają oni kwalifikacje do 1 kV a potem już są tylko kwalifikacje powyżej 1 kV.

  Nazewnictwem napięć stosowanych w elektroenergetyce zajmuje się norma PN-92/E-50601"Słownik terminologiczny elektryki. Wytwarzanie, przesyłanie i rozdzielanie energii elektrycznej. Pojęcia ogólne"

  Napięcie niskie – dowolne napięcie stosowane w sieci rozdzielczej, którego wartość w przypadku prądu przemiennego nie przekracza 1000 V.

  Napięcie wysokie
  – wszystkie napięcia powyżej napięcia niskiego.

  Napięcie średnie – wszystkie napięcia zawarte między napięciem niskim i napięciem wysokim
  Granica między napięciem średnim i wysokim nie jest określona dokładnie i zależy od okoliczności i tradycji lokalnych.

  Np. linie energetyczne ze względu na napięcie sieci dzielimy na:
  niskiego napięcia nn do 1kV,
  średniego napięcia SN powyżej 1 kV do 30 kV włącznie,
  wysokiego napięcia WN powyżej 30kV do 110 kV włącznie,
  najwyższych napięć NN powyżej 110 kV do 750 kV włącznie,
  ultra wysokich napięć UWN powyżej 750 kV

 2. No i trzymanie gołymi rękami przewodów pod tak wysokim napięciem…gratuluję…mam nadzieję, że nie masz SEPów…w innym przypadku powinny być od razu zabrane…U mnie w pracy dziewczyna została porażona prądem stałym o napięciu około 600-700V. Skończyło się karetką, zabraniem do szpitala i badaniami. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało, a mogło się to dla niej skończyć tragicznie…Jakie pracodawca miałby wtedy problemy to szkoda gadać. Dlatego trzymanie gołymi rękami przewodów pod takim napięciem to kompletna żenada. Współczuję bezmyślności jak ktoś będzie robił podobnie jak na tym filmie.

 3. E tam, taka zabawa. A weźcie połączcie szeregowo dwa takie trafa. On ma przełożenie jakieś 8,7:1. Tak więc jak się dwa połączy, to na wyjściu będzie jakieś 15-16 kV. Już kiedyś to robiłem, ale króciutko, żeby nie przebiło pierwotnego uzwojenia drugiego trafa. Te ponad 15 kV już jest znacznie ciekawsze.

 4. mam takie pytanko właśnie buduję zgrzewarkę z takiego trafka i zaświtała mi taka myśl czy można by z takiego trafa zrobić zasilacz 24V ? Byłby zapewne dosyć wydajny prądowo ..

 5. Dobry wieczór panie doktorze.
  Prosze mi odposać, jak połączyć transformatory żeby sie sumowalo napiecie, jestem laikiem ,
  Jeszcze chodzi mi o cewki,
  Np. 4 cewki chce połączyć , to jak maja z tego wyjsc 3 kabelki,
  Chce zrobic wlasny silnik i chcialbym to pojąć.
  Bardzo prosze o podpowiedz.
  marekmareckislon@gmail.com
  Lub tu.
  Bardzo dziekuje.
  Chetnie bede z panem korespondowal
  Pozdrawiam Marek

Dodaj komentarz

Zadzwoń!