Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

co musisz wiedzieć o instalacji elektrycznej cz.3 – puszkowo czy bezpuszkowo?Planujesz budowę i boisz się, że wykonawca Ciebie może oszukać, albo omamić? Zerknij na ten odcinek serii. W założeniu …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

19 thoughts on “co musisz wiedzieć o instalacji elektrycznej cz.3 – puszkowo czy bezpuszkowo?

 1. Wyłączniki światła montuje się na 110-130 cm, a gniazdo do podłączenia agregatu to sugeruje wskazać gniazdo trójfazowe 32A "męskie" zamontowane na ścianie, a od stronie agregatu zamontować "żeńskie" (względy bezpieczeństwa)

 2. nie wiem , ale jak wykonuje instalacje to nie pytam sie czy puszkowy czy bezpuszkowo, poprostu jade od osprzętu do osprzętu i puszki osprzętowe są 70mm głebokosci i to wystarcza zrobic np 3 przewody zasilające i jedno lub dwa odejscia na zarówke.

 3. Każdy odbiornik o mocy od około 2 kW w górę powinien być na własnym obwodzie nadprądowym. Więc dla samej kuchni to minimum z pięć obwodów: piekarnik, mikrofala, zmywarka, czajnik i inne cuda. Do łazienki ze dwa-trzy obwody to też minimum. I tak dalej, dalej, dalej.

 4. Tak to jest, jak takich porad udzielają ci, co nie mają pojęcia o tym co mówią, tylko gdzieś coś usłyszeli i robią z siebie ekspertów i durnie doradzają innym.
  Sprostowanie do tego debilnego, wprowadzającego w błąd filmiku – bezpiszkowo, to znaczy bezpuszkowo. Czyli żadnych puszek, oprócz tych co muszą być, czyli na gniazdka i włączniki. W puszce z włącznikiem wykonuje się tylko połączenie obwodu który jest wyłączany tym wyłącznikiem. Do każdego włącznika oświetlenia w osobnym pomieszczeniu idzie osobny przewód z rozdzielnicy. Tak samo do gniazdek – do każdego pomieszczenia w domu idzie osobny przewód z rozdzielnicy. Chyba, że trzeba pociągnąć drugi np kuchnia. I nie ma żadnego łączenia przewodów z oswietlenia pokoju i np. przedpokoju w puszce z włącznika.

 5. Bardzo fajne filmi,widać że wiedzę ma prowadzący i można się z tego filmiku dużo nauczyć. Tylko bez tych przerywników "tak to było". Przez te przerwyniki film traci na wartości. Tu gościu mówi rzetelnie info.,a za chwilę ten przerywnik , który obniża wartość prowadzącego . Dając do myślenia, że to co powiedział prowadzący to jest żart.
  Róbcie więcej takich filmów bo są bardzo ciekawe. Np.podłączenia w puszcze,gniazdach,przelaczniki,jakie bezpieczniki użyć,podłączenia za pomocą Wago(jak sa kable aluminiowe z podłączeniem z kablami miedziowymi).
  Kładzenie kabli itp.
  Trzymam kciuki za inne produkcję tylko bez tych przerwynikow. Film od 1-10,to 10 ale bez przerywników. Z przerywnikami 4.

 6. 8:45 – skąd ta maniera na pajacowanie w przerywnikach filmów
  po takich nie spontanicznych, pozbawionych wyczucia, na siłę umieszczanych wstawkach
  poznaje się przecież komercyjne kanały, które podszywając się w sieci pod blogerów tworzą typowe media pod publikę

  w sumie to pytanie mogło być retoryczne bo nick, występowanie w okularach i pozbawiony autentyczności styl budzą już wiele takich podejrzeń
  innymi słowy powielając schematy działacie jak maszyna, którą łatwo wyczuć oraz zauważyć na tle zwyczajnych ludzi, nie działających wg wytycznych z szablonu niczym cyborg

 7. 3:17 – o aparaturze firmy EATON chodzą, słuchy, że sprawdza się iż jakość i cena nie idą w parze.
  Poza tym współcześnie wg mnie robić instalacje bez-puszkową w gwiazdę,
  pod inteligentny dom, który z czasem będzie standardem jak pompy ciepła, rekuperacja.

  Chodzi że to trochę większy wydatek na kable i większą rozdzielnicę, ale się opłaca
  bo jest to niesamowicie wygodne, że (jeśli dla kogoś za drogo od razu to po części lub z czasem) można sobie to wyposażyć w sterowanie wszystkiego z telefonu lub/i programowane przełączniki, sceny (czyli serie czynności przełączane jednym przyciskiem lub automatycznie).

Dodaj komentarz

Zadzwoń!