Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Zwarcie na płycie głównej DIAGNOZA I NAPRAWANarzędzia niezbędne i te przydatne w serwisie komputerów. Z niektórych sam korzystam: Aluminiowa taśma samoprzylepna: …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

26 thoughts on “Zwarcie na płycie głównej DIAGNOZA I NAPRAWA

 1. Narzędzia niezbędne i te przydatne w serwisie komputerów. Z niektórych sam korzystam:

  Aluminiowa taśma samoprzylepna:

  https://bit.ly/2XvPmUD

  Absolutna podstawa to zestawy wkrętaków – i to nie jeden bo jednego takiego uniwersalnego nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem:

  1 – https://bit.ly/2ERPoRF

  2 – https://bit.ly/2Ogu5IT

  I oczywiście multimetr (może ale nie musi być z TrueRMS)

  1 – https://bit.ly/2RqVDgJ (takie sensowne minimum)

  2 – https://bit.ly/2RlxwQn (fajna opcja z automatycznym doborem zakresu pomiarowego)

  3 – https://bit.ly/2RnTBOd (sprzęt bardziej zaawansowany – niepotrzebny na początek)

  Przydadzą się wam też lutownice – klasyczna kolbowa i Hot Air, a jak macie miejsce i więcej budżetu to polecam też rozlutownice:

  1- https://bit.ly/2Q42bkU (takie minimum)

  2 – https://bit.ly/2PxgktK (samo Hot Air)

  3 – https://bit.ly/2Q42nRa (całkiem fajna lutownica kolbowa)

  4 – https://bit.ly/2AzUDB4 (rozlutownica jakiej sam używam, ale polecam zakupić w jakimś sensownym sklepie np. gotronik)

  Przyda się też zasilacz:

  1 – https://bit.ly/2DcUqqg (niestety nie znalazłem go na ceneo)

  Z takich bardziej przydatnych rzeczy warto jeszcze wymienić:

  1 – https://bit.ly/2CQIUzJ (kompresor)

  2 – https://bit.ly/2DcXuT5 (myjka)

  No i inne przydatne, jak drugi komputer czy bardziej zaawansowane: stacja BGA. Ale to już zupełnie inny temat… 😊

 2. Jeśli temat nadal aktualny to bardzo proszę o takie kursy 😀 i z czytania schematów i pomiarów multimetrem 😀 robi Pan świetną robotę 😀 Gdyby robił Pan kursy stacjonarne też bym się na taki zapisał 😀

 3. 23:35 – przelotka jest gruba i łatwo się wlutować po doskrobaniu się skalpelem do styku… – dasz radę! Popatrz też w netach jak pracują inni i jak sobie radzą z lutowaniem i odtwarzaniem ścieżek w 3 warstwie płytki. Te kondensatory też jakoś po chińsku robiłeś wygrzewając tę cynę do suchości bez taśmy odsysającej. Może więcej air hot'a i stawiaj na pobielone pady. Może szczypce do lutowania.

 4. Witaj mógłbyś nagrać poradnik dla całkowicie początkujących. Jak, gdzie ,co mierzyć na płycie głównej laptopa jakie powinny być napięcia,oporności, pomiary w teście diody, próba zwarciowa. To są rzeczy które by się wielu przydały. Pozdrawiam.

 5. Można alkohol izopropylowy bezpośrednio pryskać na płytę i potem czyścić np procesor z pasty i po złożeniu laptopa odrazu go odpalać ? 😀 Sory za głupie pytanie, ale dopiero się uczę i np. jak wymieniam paste w swoim laptopie to alkohol aplikuje na szmatke/papier i dopiero czyszcze np układ albo procek z pasty, a wydaje mi się że lepiej by było na procka psiknąć i potem czyścić , bo lepiej rozpuści 😉
  Pozdrawiam i życzę jak najwięcej takich dobrych filmów ! 😉

 6. @WavePC

  Dawidzie,, taka uwaga na przyszłość, że te wsztstkie folie izoacyjne dają się bardzo fajnie odkleić po podgrzaniu suszarką. Jeżeli uzyjesz jej z głową to folia się nie stopi a klej tak fajnie odpuści, że śmiało możesz ciągnąć i nie potargasz jej. Ewentualnie można jeszcze wsadzić kostkę gitarową i za jej pomocą odkleić, wtedy unikniesz zdeformowania foli przez które będzie się gięła ku górze co utrudnia przyklejenie potem…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!