Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu | Ideal by KANLUX



SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/channel/UC90S1u7B-BtGLNJvUhhrhnQ?sub_confirmation=1 …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

45 thoughts on “Wymiana skrzynki z bezpiecznikami w mieszkaniu | Ideal by KANLUX

  1. Film przedstawia naszą pracę, nie należy traktować filmu jako edukacyjny. Każda instalacja jest inna i należy podejść do niej indywidualnie. Wymiana zabezpieczeń w starej instalacji jest jak najbardziej zalecana ale jeszcze bardziej zaleca się wymianę instalacji na miedzianą z żyłą ochronną i stosowanie wyłączników różnicowo-prądowych a prace te zlecaj instalatorom z odpowiednimi uprawnieniami.

  2. Witam. Osobiście nie ufam połączeniu AL / CU przez wago, kiedyś tak zrobiłem i się zjarało, wole już użyć zwykłą duża kostką tak aby przewody się nie stykały. Każdy ma swój najlepszy sposób na robotę 🙂
    Pozdrawiam.

  3. Nie przewód neutralny "N", lecz odkręciliśmy przewód neutralno-ochronny "PEN"! Natomiast, jak już robi się modernizację skrzynki, to należy robić ją docelowo, czyli wyposażyć w niezbędne aparaty, poczynając od dwutorowego rozłącznika izolacyjnego, wyłącznika ochronnego różnicowo-prądowego, a później mamy już wyłączniki nadmiarowo-prądowe. Bo, tak wykonana rozdzielnica mieszkaniowa będzie docelową, po modernizacji pionów elektrycznych przez SM. A co za tym idzie, to w tej rozdzielnicy oprócz listwy zaciskowej "N" powinna być również listwa zaciskowa "PE" (ochronna). Oczywiście, przy domowej instalacji elektrycznej aluminiowej, najwłaściwszymi bezpiecznikami będą bezpieczniki 6 i 10 amperowe typu "B". A 16 A nie są za bardzo wskazane, z uwagi na niską odporność instalacji aluminiowej na przeciążenia i zwarcia, a przede wszystkim, przy zaistnieniu metalicznej pętli zwarciowej. Oczywiście, wspomniane 6 i 10 będą pracować na pograniczu, ale zgodnie z zasadą, że najsłabszym punktem w instalacji, ma być jej zabezpieczenie (bezpieczniki), a nie sama instalacja. W rozdzielnicy nie jest wskazane dokonywanie łączeń z wykorzystaniem kostek vago, lecz zacisków dwuśrubowych, które otrzymujemy, po odcięciu z listwy zaciskowej, jej jednego segmentu. I dobrze jest w razie co, taki segmencik, po zaciśnięciu śrubek delikatnie zaizolować taśmą. Ponadto, należy tutaj dodać, że aluminium nie toleruje miedzi, a przeto druty miedziane należy pobielić cyną przy użyciu lutownicy, lub na końcówkach przewodów miedzianych zacisnąć dedykowane końcówki połączeniowe. A wykonana w ten sposób rozdzielnica będzie faktycznie docelową, do której już będzie można śmiało wprowadzić z korytarza klatki schodowej, zmodernizowane instalację opartą o przewód 5×4 mm kwadrat. A tutaj uwaga, bo jeżeli będziemy chcieli oprzeć swoje zasilanie, o zasilanie trójfazowe, to taka rozdzielnica powinna być ciut większa, by racjonalnie rozmieścić bezpieczniki, dla tychże trzech faz (L1, L2, L3). A będzie to miało szczególnie znaczenie, gdy właściciel lokalu będzie chciał odejść od kuchenki gazowej, na rzecz kuchenki indukcyjnej lub rezystancyjnej grzewczej, a przy których z rozdzielnicy trzeba wyprowadzić zasilanie minimum 4×2,5 mm kwadrat. A dla całej kuchenki wolnostojącej, zdecydowanie 5×2,5 mm kwadrat. Natomiast, wymiana instalacji aluminiowej domowej, na instalację miedzianą, to totalny kipisz w mieszkaniu i poważne prucie ścian. Ale, gdy mamy mądrze zmodernizowaną skrzynkę rozdzielczą i już wprowadzone nowe zasilanie energetyczne do mieszkania, to wyprowadzanie pojedynczych obwodów, nawet do wspomnianej kuchenki, to już nie problem, bo w rozdzielnicy wcześniej przygotowano się na taką opcję. A jak wyżej na filmiku, to zdecydowanie nie!

  4. Zgadzam się z opisem. Jeśli nie znacie się na tym to nawet z dobrym filmem instruktarzowym raczej zoztawcie to specjalistom. Mój narzeczony chciał się za instalacje zabierać ze szwagrem ale koniec końców i tak zadzwonili po pomoc do Elektryka 5.0

  5. Filmik jest dla elektryków, którzy i tak wiedzą co mają robić. Widać to zresztą po komentarzach. Dla amatorów niczego nie tłumaczy, zresztą może i dobrze, bo nie powinni się za to brać. Tylko w takim razie… po co ten filmik?

  6. Witam. Ta mała drukarka zajebiaszcza. 10B wystarczający? ja bym chyba pod 16 B podpinał. Szybko sprawnie,wyjaśniłeś dlaczego tak ma byc i nie inaczej. Dobra robota.Pozdro

  7. jeśli przedłużać zerowy to tylko wago a nie kostką bo miażdży przewody i przewód aluminiowy będzie się upalał na kostce przy dużym prądzie i drutem a nie linką

  8. A czy można w takiej inst 2 przewodowej wymienić przewody wychodzące z rozdzielnicy mieszkania na 3 przewodowe, do PEN przed rozdzielnicą dołączyć PE, następnie w rozdzielnicy dać RCD i z rozdzielnicy puścić już nowe 3 przewodowe obwody?

  9. -aż strach pomyśleć . Ktoś kto zdecydował się na remont mieszkania – bo widać że jest ładnie wykończone – nie zdecydował się wcześniej na wymianę WLZ i ALU od porcelany do zabezpieczeń licznikowych. Można by rzec totalna chała. Jak te stare ALU "puści" to wtedy jeszcze raz prucie ścian i następny remont. A Ci "nowocześni" elektroinstalatorzy tylko na to czekają. I wtedy się okaże ,że spółdzielnia nie pomoże bo nie ma w planie remontu instalacji.
    Pozdrawiam tych którzy myślą przed remontem a nie po >.

  10. 3:33 – do przedłużenia linką miękkiego przewodu aluminiowego lepiej było by zamiast kostki śrubowej użyć złączki,  
    oczywiście tej droższej niż zwykła wago, bo z otwieranymi zaciskami przeznaczonej także do linek

Dodaj komentarz

Zadzwoń!