Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Wymiana instalacji elektrycznej pokój 11m/2 | gniazda Simon BasicFilm przedstawia standardowy dzień pracy ekipy ElektroInstal. Standardowy pokój około 11m/2 od bardzo dawana …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

48 thoughts on “Wymiana instalacji elektrycznej pokój 11m/2 | gniazda Simon Basic

 1. Cześć, mam pewną zagryzkę, ciągnę nową instalację elektryczną ale jednoczenie będzie ciągnięta też instancja centralnego ogrzewania i mam sytuacje taką, że rury z wodą będą szły w ścianie ok, 5 cm od podłogą i muszę te kable elektryczne pociągnąć nieco wyżej, i tu mi się nasuwa kilka pytań na które mam problem najeździć jednoznaczną odpowiedz:

  – czy kable elektryczne i instalację wodną mogę prowadzić w jednej bruździe, czyli kable nad instalacją wodną

  – czy jest określona jakaś odległość instalacji wodnej od elektrycznej

  – czy kable muszą być dodatkowo w peszlu w przypadku bliskiej odległości od instalacji wodnej.

  Dzięki.

 2. Podczas instalacji przewodów w kontakcie warto zaznaczyć że przewód fazowy powinien iść po lewej stronie a neutralny po prawej. Nie jest to obarczone przepisami można dowolnie, ale przyjęto estetykę przy podpinaniu. Kolejność tez jest ważna bo najpierw chronimy a później montujemy – czyli w myśl tej zasady wpierw instalujemy przewód ochronny ( nie ważne czy jest podpięty przewód do reszty instalacji – to jest dobra praktyka). Ważnym faktem jest to jeśli taką praktykę będziemy stosować to przy montowaniu gniazd w warsztatach piła lub inne sprzęty gdzie jest obrót w maszynie będą w dobrym kierunku obracały się i dlatego to ma zastosowanie. Ile ja się najeździłem po elektrykach którym jest obojętna ta sprawa, a potem sprzęt kręcił nie w tą stronę co trzeba bo sprzęt rozróżniał w którym jego bolców wtyczki ma fazę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  No i na koniec warto użyć małej poziomicy przy montażu w puszcze by nie wyszło "krzywo" 🙂
  Szkoda że Panowie nie powiedzieli, że przed założeniem okienka i opraw należy przeprowadzić pomiary czy wszystko zostało poprawnie skręcone. Trzeba zwrócić szczególną uwagę przy osadzaniu w puszcze, mogą występować naprężenia mechaniczne, które spowodują poluzowanie (skrzenie) lub nawet wypięcie przewodów z kontaktów. Dlatego pomiar jest nieodzowną częścią instalacji.
  Pozdrawiam, bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze.

 3. Chciałbym ci zadać pytanie kupiłem sobie lampy solarne i oświetlił m niby budynek takie lampy z OBI reflektorki.. teraz pytanie w jednym miejscu trochę podbitkami zasłania słońce jak odkręcę Solar i zamontuje go wyżej na dachówce i dam metr kabla to ta lampa nie straci tej energii przez to że jest dłuższy przewód i jaki przewód dać w ogóle gruby czy cienki??

 4. Fajny pomysł z wiertłem, ale ja np. nawiercam otwory w lini wiertłem fi12 co 5cm i kuje już samym dłutem z SDS i leci. Zamiast bruzdownicy można szlifierką przejechać i tak samo podkuć, tylko wtedy obowiązkowo odciąg do szlifierki bo inaczej maseczka nawet nie pomoże na pył.

 5. Cześć, mam pytanie. Czy w mieszkaniu instalacja ułożona natynkowo w kanałach kablowych (korytkach) musi być wykonana z zachowaniem odległości (od sufitu 30cm, podłogi 30cm, ościeżnic okien i drzwi 15cm)? Pytam ponieważ z pewnych przyczyn nie pasuje mi wykonywanie bruzd. Pozdrawiam.

 6. Podłącząnie fazy do lewego kontaktu, gdy bolec uziemienia jest u góry, nie jest wymagane żadnymi przepisami.
  Tak sie tylko przyjęło jako dobra praktyka, aby instalacja była powtarzalna.
  Jednak obecnie montuje sie dużo wiecej gniazd podwójnych, gdy górne gniazdo jest "do góry nogami" i ma odwrócone kontakty. Wewnątrz gniazda, mostki pomiedzy dolnym a górnym gniazdem są proste, nie skrzyżowane, wiec w górnym gniezdzie, faza połączona jest odwrotnie, po prawej stronie od bolca zamiast po lewej i tego nie da się obejść.
  Dlatego też żadna norma nie definiuje tego jak należy łaczyć przewody w puszcze do gniazda.

  Jako ciekawostka, w systemie amerykanskim, gniazda sa robione nieodwrócone, jedno nad drugim i tam podłączenie fazy do kontaktów gniazda jest zdefiniowane przepisami.

 7. Dobrze tłumaczysz bez przynudzania. Nagrywajcie więcej filmików z wymiany instalacji w starym budownictwie, zwłaszcza tych z ALU. Miło będzie popatrzeć jak te stare toporne oraz awaryjne instalacje wylatują na rzecz nowych i estetycznych konstrukcji. Pozdrawiam. Piszę jeszcze raz, bo niechcący skasowałem wcześniejszy komentarz

 8. Jaki przewód został wykorzystany ?
  Czemu nie usuwaliście starego przewodu ?
  Nie sprawdzaliście co to za dziura w ścianie w której sprawdzaliście głębokość/wysokość

 9. Robienie bruzd dłutem to jest największy kur kretynizm.. bruzdownice można kupić za mniej niż 200 zł używaną i zrobi całe mieszkanie, a jakoś wykonania będzie różnic się mega

 10. Kilka razy, w różnych mieszkaniach spotkałem się z tym, że kable są widoczne w którym miejscu są położone. Tzn. wygląda to jakby ciemniejsza linia biegnąca w miejscu położenia kabli na ścianach. Czy jest ktoś kto wytłumaczy mi dlaczego tak się dzieje? Czy to wina za płytko wykutego rowka pod kable lub jego brak, za cienkiego tynku, niskiej jakości kabli (np. izolacji) lub może innego powodu. Najbardziej widoczne jest to w ciepłe dni. Jestem na etapie budowy własnego domu i chciałbym uniknąć takiego błędu.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!