Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Wykonanie instalacji pod inteligentny dom, jak nie popełnić błędów.Smart DOM 2.0 Zapraszam do subskrypcji i polubienia kanału.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

21 thoughts on “Wykonanie instalacji pod inteligentny dom, jak nie popełnić błędów.

 1. Wszystko dobrze tylko ja tu nie widzę instalacji pod inteligetny dom o której mowa w tytule ,po sposobie wypowiedź widać że gość nie zna się kompletnie na instalacji elektrycznej a doradza kumplowi .Porażka

 2. Bardzo ciekawa opinia, pokazuje okiem znawcy co można by ulepszyć w zwykłej, starodawnej instalacji. Ciekawe, bo już rok minął jak to wszystko zostało zrobione. Ja bym tak dodał, żeby założyć pod każdym wyłącznikiem puszkę z kieszenią, wtedy zawsze można dołożyć moduł z wi-fi do sterowania z smart-dom. Apropo's głośników wbudowanych, to też, jak przedmówca, jestem zdania, że powinny być normalne kolumny głośnikowe, bo to nie sam głośnik tylko w środku jest specjalna elektronika z zestawu np. 7+1, ale przewody głośnikowe można by rozprowadzić.

 3. Jaki tablet polecasz do integracji wideo domofonu z systemem inteligentnego domu? Czy to system cyfrowy czy IP? Czy da sie zdalnie odebrać rozmowę wideo z aplikacji mobilnej na smartfonie. Czy system ten system jest przewodowy czy bezprzewodowy? Dlaczego akurat ten system ? Na rynku jesr dośćdużo systemó które migło wybrać-wiec do cię skłoniło wziąć FiF zamiast Grenton, koxone, ASmpio? Jak cenowo wyszły same urzadzenia do rozdzielni?
  Pozdrawiam Piotrek

 4. Nie mam nowej instalacji bo dom budowałem dawno 😉 nie mam gaszenia światła przy łóżku, bo kiedyś nikt o tym nie myślał, miałem ściemniacz i pilot do tv. Teraz nie mam TV w sypialni, ale mam Hassio i jak każdy mam smartphone przy łóżku, który pełni rolę budzika i sterować można całym domem 😉

 5. wejście do łazienki z garderoby ma jeszcze jeden plus, przy takim rozwiązaniu jak jest teraz, wstajesz rano, idziesz do garderoby po ubranie (trzask jak są drzwi) wychodzisz na korytarz – trzask z łazienki się zapominasz czegoś do przebrania i znowu wchodzisz do sypialni i do garderoby, jeżeli nie wstajecie rano na tą samą godzinę to i tak budzisz drugą osobę, a z garderobą przechodnią jedne drzwi i tyle, no potem wyjście z sypialni

 6. Polecam w każdym pomieszczeniu przewód internetowy oraz dwa przewody telewizyjne. Wifi jest ok dla komórek ale tak jak było wspomniane na filmie kabel jest dużo bardziej niezawodny (często szybszy) i zawsze do niego można podłączyć kolejny router wifi w razie potrzeby. Zorganizował bym również miejsce na serwer NAS który może służyć w przyszłości jako centrum multimedialne. Dwa przewody do tv na potrzeby tunerów satelitarnych z nagrywaniem.

 7. @Smart Dom 2.0 Super filmy. Sam jestem na etapie planowania i rozprowadzania elektryki w domu. Chce to zrobić w gwiazdę. Jest szansa porozmawiać, abyś podpowiedział kilka rzeczy?

 8. Podzielę się tym co w moim przypadku najbardziej sprawdziło:
  -> taras tutaj przynajmniej dwa gniazdka najlepiej po dwa na każdej ścianie bocznej;
  -> blat, u mnie zapomniałem o 2 gniazdkach pod blatem po pół roku je zainstalowałem, wygoda tego rozwiązania jest fantastyczna;
  -> przynajmniej po jednym gniazdku elektrycznym na każdym narożniku domu;
  -> przynajmniej dwa gniazdka elektryczne w podprzybitce (do lampek świątecznych)
  -> dodatkowe gniazdko elektryczne przy drzwiach wejściowych na zewnątrz (również do dekoracji świątecznej;
  -> dużo gniazdek elektrycznych w okolicach blatu w kuchni.
  -> nie zauważyłem kabli do oświetlenia podszafkowego i wewnątrzszafkowego – to warte uwagi;
  Teraz coś czego nie zrobiłem, a co będę robił przy okazji generalnego remontu:
  -> osobne gniazdka na nawilżacze powietrza w sypialni;
  -> na tym etapie dobrze jest pomyśleć o odkurzaczu centralnym;
  -> floorboox (LAN + elektryka) w okolicach kanapy;
  -> dodatkowa puszka pod blatem na ładowarkę do telefonu zintegrowaną z blatem;
  -> instalacja audio, albo peszle żeby ją łatwo rozprowadzić.
  To chyba tyle sorry za długa listę.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!