Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Przyłączenie i montaż żyrandola | Vtekaelectric #money Przyłączenie żyrandola dwu sekcyjnego (dwuobwodowego) poprzez wyłącznik świecznikowy (podwójny).

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

22 thoughts on “Przyłączenie i montaż żyrandola | Vteka

 1. Witam . Jak wystają z sufitu 3 kable (ten sam kolor) w jednym przewodzie jest tylko faza .
  W wyłączniku swiecznikiwym jest 3 przewody w rzadnym nie ma napięcia . Jak to podpiąć

 2. Witam, ze starego zyrandola wystają kable: niebieski, zielony, brązowy i żółtozielony. Natomiast nowy żyrandol ma: niebieski, biały, czarny i żółtozielony. Rozumiem, że mam połączyć niebieski i żółtozielony według koloru a pozostałe dwa? Ta szybkozłączka to ta sama, co Szybkozłączka Wago 224-112 ?

 3. Mam 3 kable wystające z sufitu.
  A żyrandol 4 kablowy ( PEN, N, i 2 fazy)
  Jak połączyć ten 4 kablowy pod wyłącznik świecznikowy podwójny ?
  Innymi słowy jak kable połączyć z sufitu z kablami z żyrandola

 4. Ja mam trzy kable aluminiowe. Napięcie jest tylko na jednym niezależnie czy przełącznik jest włączony, czy wyłączony. Pojęcia nie mam, co z tym zrobić…

 5. Dobry wieczór,

  Potrzebuję pomocy / doradzenia / przy montażu lampy sufitowej.

  Z sufitu wystają trzy czarne przewody / w mieszkaniu jest zainstalowana siła /.

  Z lampy wystają dwa przewody niebieski i jasno brązowy + żółty podpięty do mocowania lampy na suficie

  Mam do dyspozycji dwie kostki na 4 i na 6 wejść.

  Jak prawidłowo podłączyć lampę ?

  Potrafię zrobić w domu różne rzeczy i mam ambicję zrobić to sama 🙂

  Pozdrawiam

 6. Witam mam problem . Z sufitu wystają mi 3 kable . Gdzie na 2 jest prąd a na jednym nie ma . W żyrandolu mam kostkę na 4 zrobiłem tak jak pan odnośnie uziemienia z zerem . Lecz po podpięciu Pozostałych kabli to 2 kostek w żyrandolu nic się nie dzieje . Miernik pokazuje ze prąd dochodzi na kostkę i tyle … co może być przyczyną ?

 7. witam…proszę o podpowiedź… z sufitu wystają 3 kable, żyrandol ma gotową kostkę z 4 kablami… tu na filmie widzę, że Pan złączył kabel niebieski z zielonym, niestety ja mam gotową kostkę i nie bardzo wiem co zrobić…proszę o radę – taką żebym nie zaświeciła 😉

 8. witam ja mam taki problem z sufit wystaja mi 4 kable : 2 czarne 1 brazowy i 1 niebieski i nie wiem jak to podlaczyc ma zyrandol na 4 zarowki dokladnie takie kable 2 brazowe 1 niebieski 1 zolto zielony pomocy

 9. Witam . Tak się zastanawiam czy dobrze zrozumiałam . Jeżeli z suficie znajdują się 3 przewody w tym 2 fazowe A 1 to tzw zero A w zyrandolu są 2 białe kabelki i 1 brązowy to te 2 łącze z fazowymi A brązowy z zerem ( neutralnym).?

 10. skad wiadomo w 0:20 ze ten przewod to przewod neutralno-ochronny a nie neutralny jedynie? pytam, poniewaz w od 2:07 nastepuje montaz dwoch przewodow z lampy (ochronny ORAZ neutralny) wlasnie do tego rzekomego przewodu neutralno-ochronnego. Oczywiscie mam niebieski przewod wychodzacy z sufitu, ale nie wiem czy jest on tylko neutralny czy ochronno-neutralny, i boje sie podpiac z lampy przewod ochronny (zoltozielony) do niego razem z neutralnym.

 11. Witam ja mam 2 kable z sufitu brazowy i niebieskie (brąz -faza) a z zyrandola 2 lampowego mam 4 kable.Dwa polaczone razem niebieskie, czarny znow czarny i zoltozielony.Na logike zrobilem to tak, że dwa CZARNE zlaczylem razem w kostke i podpiolem do brązowego i dwa niebieskie razem (tak juz byly) polączylem z niebieskim. Cos iskrzylo i nie mam swiatla

Dodaj komentarz

Zadzwoń!