Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Prawidłowe przyłączenie przewodów do oprawki żarówkielectric #money Oprawka żarówki i żarówka, jak uniknąć błędów przy przyłączeniu oprawki do prądu. Sprawa z pozoru prosta nie …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

27 thoughts on “Prawidłowe przyłączenie przewodów do oprawki żarówki

  1. Świetny jest ten film ale jak jest przy wykończonym włonczniku kontaktowym i u sufitu są dwa plusy a przy włonczonym kotkcie jest plus i minus to jak to sprawdzić gdzie się u palił czy nawet ugrzązł kabel w ścianie i jak to wigulę sprawdźć nie mając żadnych to tego odpowiednich aparatur czy nawet innych tego typu narzędzi 🤔 pozdrawiam twórcę tego filmiku 👍👍👍👍🇵🇱

  2. Świetny jest ten film ale jak jest przy wykończonym włonczniku kontaktowym i u sufitu są dwa plusy a przy włonczonym kotkcie jest plus i minus to jak to sprawdzić gdzie się u palił czy nawet ugrzązł kabel w ścianie i jak to wigulę sprawdźć nie mając żadnych to tego odpowiednich aparatur czy nawet innych tego typu narzędzi 🤔 pozdrawiam twórcę tego filmiku 👍👍👍👍🇵🇱

  3. Hej, Mam nadzieje ze ktos mi bedzie w stanie pomoc.

    Podlaczalem zarowke do sufitu jak to zostalo zaprezentowane powyzej ale nie jestem pewien czy wszystko dobrze podlaczylem. Efekt jest taki ze jak wlaczylem prad na chwile zaswiecila zarowka a potem zgasła. NIe wywalilo mi zadnych bezpiecznikow ani glownego ani w mieszkaniu. Gdy pozniej miernikiem sprawdzalem prad w kabelkach na suficie to nie ma pradu w zadnym mieszkaniu 🙁 Co sie moglo stac ? prosze o pomoc i czy nawet jakbym zle podlaczyl kable to i tak nie powinno wywalic najpierw bezpiecznikow ?

  4. I wszystko jasne ale jeśli mam przewód na dwie żyły, zwykły od starej lampki i wtyczkę na 2 bolce ta wąska bez uziemienia to podłączenie ma jakąś różnicę? I gdzie wtedy jest faza?

  5. Podczas montażu lampy sufitowej przypadkiem urwałem kable z oprawy żarówki i zastanawiałem się gdzie dać fazę, a gdzie 0. Pierwszy film z brzegu i od razu bardzo dobrze i fajnie wytłumaczone. Bardzo mi Pan pomógł. 😀 Dziękuję 🙂

  6. Teraz te oprawki coraz częściej robione są z plastiku. Wymiana żarówki wiąże się więc niestety z wymianą całej lampy bo po 4-5 latach ta oprawka kruszy się w palcach. Dziękuje za informacje.

  7. Naprawdę pomocny filmik który dobrze się ogląda 😉 Natrafiłem bo mam u siebie pewien problem – posiadam w domu (nowe budownictwo) punkty wyjściowe 4 kablowe i 3 kablowe. Oprawkę żarówki bez problemu udało się podłączyć do tych 3 kablowych, pozostawiając kabel neutralny niepodłączony nigdzie. Żarówka świeci. Natomiast w wypadku 4 kablowego (2x Faza, Neutralny, Uziemienie) podłączenie do Fazy i Neutralnego oprawki żarówki nie daje żadnego efektu. Miernikiem sprawdziłem i nie ma w fazach prądu. Gdy nie miałem zainstalowanych oprawek do tych 3 kablowych punktów to prąd w tych 4 kablowych (tylko w 2 fazach oczywiście) był… Zastanawiam się czy wzywać elektryka, czy to po prostu wina oprawek, a może czegoś innego? Co może być przyczyną?

  8. Dzień dobry, ja mam pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Czasem przy złym podłączeniu przewodów do oprawy, po włączeniu prądu żarówki nie świecą pełna mocą, a tylko tak się żarzą ledwo. Czego wynikiem jest to zjawisko?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!