Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Okablowanie | Sieć LAN w DomuSieć LAN w domu i małym biurze. To temat, który dotyczy każdego. Jaki router wybrać? jak zrobić sprawnie działającą sieć WiFi?

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

34 thoughts on “Okablowanie | Sieć LAN w Domu

 1. Jeżeli deweloper przygotował skrzynkę multimedialną przy drzwiach wejściowych, w bloku, a ja jeśli chce mieć router 15 m dalej to jaki kabel przygotować od do? Ma to być przewód UTP, światłowód czy koncentryk do tego miejsca? Zrobi to operator czy mam sobie to przygotować samemu? Jeśli chcę żeby przewód szedł w wylewce, a nie na zewnątrz po ścianach?

 2. Kupiłem nowy router i ma wejście WAN 8pinowe i nie mogę z drugiej strony podłączyć do filtra ADSL ponieważ ma 2x wejścia po 2 pin. Czy dostanę gdzieś filtr ADSL z wejściami 8 i 2 pinowe?

 3. Ja ciągnąłem z poddasza z serwerowni aż do piwnicy przez piętra zarówno światłowód jak i cat6e. Do tego w serwerowni i z serwerowni między urządzeniami mam łączone kablami cat7 i również taki mam puszczony z serwerowni na piętro.

 4. Nie wiem który zjeb to dopuścił a jeszcze gorszy to przyklepał ale ten kabel ma najgorszą i najbardziej awaryjną wtyczkę ze wszelkich kabli jakie znam, zawsze odpada ten plastikowy bolec co trzymie, w telefonicznym jeszcze sie to sprwdzało bo mały ale ten jest większy i zawsze odpada.

 5. Witam takie pytanie mam jak sprawdzic kabel lan czy mo polonczenie za pomoca koma , mam wpiety kabel w ruter i w drugim pokoju jak bym podlonczyl.kabel.lan pod komputer to jak dalej w kompie sprawdzic polonczenie???

 6. Witam,
  Mam pytanie odnośnie kabla kat. 7 bo mam zapas około 50m. Czy mogę użyć go do sieci w domku jednorodzinnym. Czy nie będzie problemu z połączeniem do komputerów tzn. czy wtyczki i gniazda będą pasowały do takiego kabla ?

 7. Wiele przydatnych wskazówek, super, dzięki. Mam dwa pytanka: czy do 15 długości skrętki nieekranowanej nie trzeba jej wcale separować od przewodów elektr.? Czy sama skrętka wytraca swoją zdolność przewodzenia względem długości? Ponieważ nawet jak wyłącze całą instalację elektryczną w zsięgu sieci ethernet to powyżej 3m kabla zauważam utratę sygnału o ok 30%. Hmmm. Niby prosty temat a jednak nie do końca 😉 Pozdrawiam

 8. Raz mówisz "przewód ekranowany" a za chwile "kabel skrętka" Nie jestem fachowcem także pytam jak jest poprawnie? Z tego co wiem, przewód to pojedyncza "żyła" a kabel składa się z dwóch lub więcej ilości przewodów. Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

 9. Od modemu TV kablowej, do routera (5m) i od routera do PC (10m) dałem kat.7 ( Silver Monkey Kabel RJ-45 S-FTP kat.7 ), trudno powiedzieć czy to miedź bo były to gotowe kable z końcówkami. Teraz nie kładłbym na stałe przewodów sieciowych (u mnie są pod podłogą), lepiej dać na dole w korytkach.

 10. Ilość tlenków w miedzi 'beztlenkowej' nie zmniejsza jej potencjalnego utleniania 😉 Ona po prostu zawiera mniej tlenków , czyli produktów utleniania 😉 Pod kątem chemicznym, taka miedź ma nawet większy potencjał do utleniania, bo zawiera mniej tlenu, więc może potencjalnie przyjąć więcej tlenu w czasie tworzenia tlenków 🙂

 11. Bitner 5e, ewentualnie jak się chcemy męczyć to Cat 6. Dobre wtyczki też są ważne. Promień gięcia jest dość ważny.
  Ps. Do piwnicy mam pociągnięte 40m cat5e, położone 11 lat temu. Tamże podpięty switch i serwer. Gigabit działa bez problemu od lat.
  10G póki co w domu nikomu nie będzie potrzebne.

 12. Mam nadzieję że użyczysz mi trochę swojej wiedzy w tym komentarzu 🙂 Więc tak, stałem się szczęśliwym posiadaczem światłowodu Orange 1gb/s, podłączyli mi swój sprzęt, na kablach które były w zestawie itd. myślę że te kable nie są raczej z 6 a tym bardziej 7 kategorii prawda? Kabel światłowodowy ten biały od puszki do routera, ma znaczenie jakiej jest firmy? Jakie dobrać kable ethernet? Mam zamiar podłączyć po kablu konsolę, dekoder, telewizor bo będzie stać obok dekodera więc nie ma sensu moim zdaniem używać wifi no i po dłuższym kablu (około 10 metrowym) PC. Jakie kable kupić do tych sprzętów, ma to znaczenie rozumiem? Z góry dzięki za info

 13. mam wszędzie kategorię 5e przewodu i bez problemu działa mi 1Gb – stosunkowo krótkie przewody w domu max 15m. Polecam, wystarczy. Po dwa przewody do pokoju, ale tylko dla użyteczności, jakby dwa komputery trzeba było podłączyć.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!