Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

okablowanie budynku przed tynkami – remont4youZapraszam do mojego sklepu po profesjonalne narzędzia i gadżety kanału remont4you: https://sklep.remont4you.pl Zostań …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

20 thoughts on “okablowanie budynku przed tynkami – remont4you

 1. Cześć, mam pewną zagryzkę, ciągnę nową instalację elektryczną ale jednoczenie będzie ciągnięta też instancja centralnego ogrzewania i mam sytuacje taką, że rury z wodą będą szły w ścianie ok, 5 cm od podłogą i muszę te kable elektryczne pociągnąć nieco wyżej, i tu mi się nasuwa kilka pytań na które mam problem najeździć jednoznaczną odpowiedz:

  – czy kable elektryczne i instalację wodną mogę prowadzić w jednej bruździe, czyli kable nad instalacją wodną

  – czy jest określona jakaś odległość instalacji wodnej od elektrycznej

  – czy kable muszą być dodatkowo w peszlu w przypadku bliskiej odległości od instalacji wodnej.

  Dzięki.

 2. proszę o opinię
  za dwa tygodnie zabieram się za robienie instalacji elektrycznej, plan jest taki, że będę ją robił z teściem który jest elektrykiem, że tak powiem starszej daty. Ma doświadczenie w instalacjach. Pierwsza rzecz jaką na wstępie mi powiedział to, ze DYTem on mi tej instalacji nie zrobi – dla niego tylko peszel się liczy. I teraz nie wiem czy mam się z tego cieszyć czy smucić? Osobiście bliżej mi do tej drugiej opcji bo uważam, że nie warto kuć tych ścian (zwłaszcza że mam pustak ceramiczny).
  jako argumenty podaje: łatwiejsza naprawa przewodów, większa wytrzymałość na grzanie/przeciążenie, lepsza ochrona przewodów przed uszkodzeniem i jeszcze jeden którego nie mogę zrozumieć jako laik: że robiąc peszlem można zaoszczędzić na przewodach (mniej zużywa się przewodów) – kiedy coś takiego może mieć miejsce?

 3. Cześć, czy przed tynkami maszynowymi konieczne jest "zatopienie" kabli w ścianie/murze czy jeżeli tynki będą conajmniej grubości 1cm to nie ma to znaczenia? Jak to wygląda z Twojego doświadczenia 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!