Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Odbiór techniczny mieszkania. Jak wykryć wszystkie usterki?Czytaj więcej o odbiorze mieszkania: …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

48 thoughts on “Odbiór techniczny mieszkania. Jak wykryć wszystkie usterki?

 1. Developer płaci jak najmniej wykonawc żeby jak najwięcej mu zostało…Wykonawca żeby mu się opłacało robi szybko i jakościowo w sensie jaka placa taka praca.Inwestor chce kupić jak najtaniej bo bank też chce swoje za kredyt.A w woli ścisłości to sory ściany chcecie i podłogi idealnie równe mieć (wiadomo kilka centymetrów to już lipa ale kilka mm to bez przesady)a Panu z filmu to proponuję samemu wykonać pracę remontowe u dewelopera w określonym czasie za najniższą stawkę i to jeszcze z gwarancją .Ciekawe czy wtedy przy sprawdzaniu samego siebie będzie taki szczęśliwy i powie że te kilka mm nierównej ściany to problem . Bo deweloper wykona w kosztach gwarancji poprawki za które skasuje wykonawcę …Zawsze wydymany jest ten co najwięcej się narobi….Nie deweloper i nie kupujący.Wykonawca niestety .Płacicie więcej ,nie strasznie terminami to robota będzie zrobiona bardzo dobrze a klient tak czy siak kupi bo mieszkać gdzieś musi.

 2. A ten test taśmy co niby ma sprawdzić malowanie to gdzie w normie jest opisane takie badanie?
  Bo czytam i nie widzę tam takiego badania a przecież mieszkanie wybudowane zostało zgodnie z obowiązującymi normami to oczywistym jest , iż odbiory prowadzimy zgodnie z wytycznymi tych samych norm.

 3. 3:20 "różnica aż 7 mm" – mierzone poziomicą laserową, miarką III – kategorii drewnianą, rozkładaną i na dociśniętej łacie 😀 Pozdrawiam kumatych i oby koledzy inżynierowie musieli się tylko z takimi fachowcami mierzyć 😉 co najciekawsze, i tutaj informacja dla klienta 80% przedstawionych tutaj "usterek" można w świetle prawa "odbić". I ciekawa rada "nie podpisywać protokołu odbioru mieszkania do czasu usunięcia usterek" – klient w takim przypadku podpisuje protokół odbioru ze zgłoszonymi usterkami, dzięki temu ma podstawę do wyegzekwowania usunięcia tych usterek, w innym tak naprawdę traci pierwszy termin odbioru.

 4. Polska deweloperka to stan umysłu. Powoli ludzie się przyzwyczaili że jakośc wykonania ma być jak w kołzhozie , i wszyscy zadowoleni… czy jednak nie? Jakośc wykonania zależy nie od pracownika, a od dewelopera który nawiązuje oby szybko i tanio.

 5. nowe mieszkania deweloperskie jak nowe szaty cesarza, pseudo-mieszkanie szkoda że za prawdziwe pieniądze, ściany jak z papieru – byle rozmowa sąsiada się niesie, podłogi rezonują, wentylacja bez wentylacji, w okapie hula wiatr – ale wszyscy się z tym męczą albo wydają na przeróbki i dokładają do tego odkurzacza na pieniądze, rozkłady mieszkań świadczą o tym że to nie inteligencja projektanta była ceniona i jeszcze ten taśmociąg – nikt już nie narzeka że każdy dostaje ten sam zestaw? każdy męczy się z junkersem już kiedyś junkersy samoloty latały nad Polską, teraz wróciły jako piecyki i mordują stresem i lodowatą wodą, jakby jakiś taśmociąg produkował jeszcze obrazki z niewolnicą izaurą pewnie też każdy by ją miał na ścianie, tandeta że wstyd zaprosić gości, lista niedoróbek uzbierałaby się jak u Barei

 6. Ten film to jakaś indolencja umysłowa dewelopara i nie wiem inwestora…..naprawdę na etapie prac/ remontu nikt nie zauważył że brakuje odpływu? gdy ściany były tynkowane to nie można było sprawdzić jak piony i kąty? tylko teraz gdy już wszystko pomalowane itp?

 7. 🤔 jak kupie nowe auto to też bym musiał sprawdzić czy zawieszenie jest dobrze zamontowane czy są wszystkie tłoki w cylindrach itd.a morze jest takie coś jak gwarancja? Norma?🤔

 8. Cześć,
  Jestem na etapie adaptacji projektu… proszę napisz jak możesz jaki masz rozmiar wyjscia tarasowego? Jest to standardowy wymiar? czy miałeś robiobione pod zamówienie…? Również chcę takie… a w projekcie male wyjscie…

  Pozdrawiam

 9. taaaaa, brat kupował mieszkanie i zaczął wytykać jakieś uwagi to mu powiedział deweloper "Panie, ja już mam 3 klientów na to mieszkanie, bierzesz Pan?" i co Pan? Taki jest rynek, fundamentów jeszcze nie ma a klienci już są. Jak nie Ty, to ktoś inny kupi.

 10. Pracowałem przez 7 lat jako tynkarz w firmie która była podwykonawcą dewelopera. Powiem tak. Taką kaszaną jaką tam odpierdalaliśmy nie mieści się po prostu w głowie. Gdyby ktoś wpuścił takiego "specjalistę" do nas na odbiory, to koleś dostałby pewnie zawału! Żadnych kątów, pionów, czy nawet płaszczyzn. Do tego krzywe kątowniki, krzywo osadzane gniazdka i tynk nie zaciągnięty do samej podłogi. A to wszystko za przyzwoleniem dewelopera. Miało być jak najszybciej i jak najtaniej. I było. Jak teraz o tym myślę, to żal mi trochę tych wszystkich ludzi którzy zaciągnęli kredyty na całe życie, żeby mieć własne gniazdko, a trafiała im się taka partanina.

 11. "Rynsztunek" ( piórnik na pasku) budzi szacunek….xddddddd.Teraz to na poważnie. Prawie każde mieszkanie od dewelopera ma problemy z poziomowaniem ścian oraz podłóg.
  Wiele rzeczy jak płytki,okna robią na akord i wtedy słaba jakość wykończenia wychodzi na jaw.

 12. posadzki odbiera sie łatą 2 m i tolerancja błędu jest 4 mm według starej normy. Laserem odbieranie posadzki jest nie prawidłowe. A swoją drogą żeby odbierać mieszkanie to co trzeba umieć i jakie mieć wykształcenie żeby się na tym znać

Dodaj komentarz

Zadzwoń!