Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Nóż do styropianu. Rewelacyjne narzędzie…(?) – remont4youlink …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

20 thoughts on “Nóż do styropianu. Rewelacyjne narzędzie…(?) – remont4you

 1. Człowieku. Przez pół filmu gadasz, o niczym. Zabierasz ludziom czas, swoją niewiedzą. Nie wiesz, dlaczego inne noże są kilkaset złotych droższe itd. Strasznie tu ciasno z powodu byle kogo. Sorry, ale chyba zgodzę się z porzekadłem, że: "najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy wiedza najmniej.

 2. A ja właśnie szykuje się do styropianu u mnie na chacie.
  I boję się sprzątania po cięciu nożem.
  Czekalem na jakiś film.
  Tylko cena rozwala, ale sprzeda się po robocie.
  Agregat do malowania też sprzedalem za 3/4 ceny.

 3. Jeśli komuś szkoda kasy, to tanio można zrobić samodzielnie proste narzędzie. Nie tak wygodne, no ale… kasa.
  Ramka w kształcie litery U z drewna lub wygiętej rurki cienkościennej, o ramionach długich na pół długości płyty styropianu i rozstawie większym o 5cm od najgrubszego styropianu przewidywanego do cięcia (nie za krótki, najlepiej ok 35cm) – ramiona powinny sprężynować, aby utrzymać naciąg drutu po rozgrzaniu, drut oporowy 0,6-0,8mm – mała szpulka starczy na kilka lat, mały transformator na 24V, max 36V + ściemniacz podtynkowy do regulacji napięcia na uzwojeniu pierwotnym trafo, coś jak kostka ceramiczna 2x do zapinania drutu oraz trochę chęci i maszynka gotowa. Można też użyć impulsowego zasilacza z regulacją o odpowiedniej mocy – wyjdzie nieco drożej, ale sprzęt będzie lżejszy.
  Oczywiście ten pistolet jest wygodniejszy znacznie, ale jeśli ktoś nie jest zawodowcem i ma do ocieplenia jeden garaż, czy mały domek rekreacyjny, to taka ręczna gilotyna starczy. Czasem mamy w domu stary zasilacz od czegoś, jaki może wystarczyć – warto wtedy zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!