Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Niefabryczne LED-y – nie wolno, ale warto?Obowiązujące przepisy często nie nadążają za rzeczywistością. Tak jest np. w kwestii lamp LED, które po latach rozwoju stały się …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

25 thoughts on “Niefabryczne LED-y – nie wolno, ale warto?

 1. Ksenony mają homologację,a oślepiają na potęgę i policji i naszym ciemnym specjalistom
  to nie przeszkadza.W lampach soczewkowych zamontowane dobre chińskie ledy spełniają
  wszystkie parametry stosowanych halogenów tj.Lm i temp.

 2. H 7 nie można źle włożyć, niestety można, może właśnie dlatego, że ludzie lekceważą wymianę H7 i robią to na pałę, przez co często oślepiają innych, możliwe, że to dlatego nie ma legalnych retrofit, pomijając tu fakt, że nawet prawidłowe montowanie H7 nie gwarantuje prawidłowego strumienia światła i dlatego zawsze po wymianie trzeba sprawdzać ustawienie świateł. Ale nie dotyczy specjalistów Januszu motoryzacji.

 3. Kupiłem h4 led na alledrogo i większego szitu w życiu nie miałem. W nocy nic nie widać, wywaliłem po 15 minutach. Może można kupić lepszej jakości.

 4. Sam używam od dłuższego czasu retrofitów led dla żarówek H7 i H1 osobiście polecam barwę z zakresu 4000-5000 K jest to zbliżona barwa do słonecznej tzw neutralna biała !
  Zrezygnowałem z barw powyżej 5000K albowiem zbyt przypominają tandetne chińskie Xenony uwielbianej przez dwa klany leciwych będziesz miał wydatki i klaudi

  Różnica w przedstawionych modułach LED to umiejscowienie modułu led i przysłony nad nim.
  Lampy klasyczne żarówkowe samochodów gdzie osobne są odbłyśniki dla świateł mijania i drogowych wymagają dla świateł mijania modułów led 360, te przedstawione nie bardzo zastąpią klasyczną żarówkę albowiem posiadają martwe pole bez emisji światła, jest zbyt duża odległość między górnym a dolnym modułem led przez co źródło światła nie jest dokładnie w ognisku odbłyśnika jak w przypadku włókna klasycznej żarówki.

  Wobec czego warto zwracać uwagę na tą odległość lub stosować led 360.

  Są dostępne i legalne w Niemczech retrofity dla wielu modeli aut, niestety polskie ustawodawstwo i przepisy są zacofane nie nadarzają za technologią.
  Tak jak ma to miejsce w dopuszczeniu do legalnego ruchu zestawów drogowych o długości 25-35 metrów jak ma to miejsce w Skandynawii, a stosowna dyrektywa o dostosowaniu przepisów PoRD w Polsce i została wydana Polsce już w 2017 !
  A nasz nierząd do dziś z tym nic nie zrobił, później się dziwią ze UE dopieprza takie kary, ale to i dobrze.

 5. Focus mk3 Lift. Sprawdziłem już cztery komplety Led. Od 100 do 500zł. Jedne mają lepsze odcięcie – zarys światła, inne gorsze. Ale każde dawały zbyt dużą poświatę która oślepiała. Fakt Niemcy dopuścili do użytku Ledy ale konkretna żarówka Led do konkretnej lampy w konkretnym modelu samochodu.

 6. to po ciula sa takie ledy jak ich nie wolno uzywac na drodze bezsens no wiadomo ledy sa lepsze mniej zuzywaja prądu dłuzej swieca i nie pala sie tak jak standardowe. Hm jednym słowem lepiej nie szkodzic i uzywac oryginałów

 7. Jeśli ktoś chce montować takie LEDy to niech bierze pod uwagę tylko markowe produkty OSRAM, Philips bo tanie chińczyki nie mają totalnie linii odcięcia i oślepiają na potęgę

 8. Kupiłem i założyłem to g…..o do fiesty MK7 reflektor z soczewka to coś wogole nie świeci szkoda kasy ,świeci gorzej niż zwykła żarówka H7, jak pada deszcz to wogole nic nie widać ,porażka totalna , 350zl w błoto,

 9. Głupoty chwilami Pan niestety opowiada :/ Zdecydowanie lepiej od tych "żarówek" wypada chińczyk Bevinsee co bardzo ładnie pokazał na swoim kanale Sergiu Gabor.
  Realia sponsorowanych recenzji 🙁

 10. Polecam tansza, mocniejsza i lepiej wykonana Narve LED. Osramy swieca tak mocno jak zarowka za to Narva jest 5 razy mocniejsza, roznica zauwazalna golym okiem.

 11. I ty sie mienisz "dziennikarzem motoryzacyjnym"?? Jak mozna rekomendowac produkt ktory jest ZABRONIONY!! (brak homologacji) na drogach publicznych. Co za BARANI LEB! To moze zaczniesz barani lbie namawiac do wycinania katalizatorow, usowania zaworow EGR itd.. Czy wiesz barani lbie ze stosowanie tych zarowek zagraza BRD? Wpadles moze na ten pomysl? Tacy pseudodziennikarze powinni byc z miejsca usowani z zawodu. Co za baran! Proponuje rekomendowac np wyprzedzanie na zakazie wyprzedzania jak kierujacy uzna ze nikomu nie zagraza.Albo jazde 200 km/h na autostradzie jak kierujacy uzna ze jest miszczem prostej. Az nie chce mi sie wierzyc ze taki barani leb mowi to publicznie.

 12. Czy temperatura tych ledów spowoduje roztopienie śniegu i lodu na reflektorach? Słyszałem, że nie choć mając do czynienia z mocnymi latarkami led wiem, że one też się mocno grzeją.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!