Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Nie używaj RTH w dronie!Dzisiaj w odcinku mocno edukacyjnie. Dzielę się moimi przemyśleniami na temat funkcji Return To Home. Link do zapytań …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

25 thoughts on “Nie używaj RTH w dronie!

 1. Po prostu trzeba posiadać trochę wiedzy i dokładnie rozumieć, jak działa RTH w danym dronie. Np latając w terenie górskim, kilometry od punktu startu, gdy start odbywa się spomiędzy drzew, skupiając się na filmowaniu, po pewnym czasie widzisz pod sobą tylko zieleń, słyszysz szum wiatru i odnalezienie punktu startu jest czasochłonne. Dzięki RTH dron sam zasuwa po niebie, ustawia się nad głową wysoko nad drzwiami i można bezstresowo latać. Nie wyobrażam sobie bezpiecznego latania bez tej funkcji.

 2. No dobra ale jeśli wylecę bez rth i mam opcje zawisu drona, a dron jest na tyle daleko ze nie odzyska zasięgu , to co wówczas – spadnie jak zasięgu nie odzyska, a aku wyczerpie się do zera?….

 3. Pierwsze moje użycie RTH było testowe gdy dron był w zasięgu mojego wzroku, na otwartej przestrzeni by przetestować użycie tej funkcji. W moim odczuciu dron ześwirował i nie zachowywał się tak jakbym tego oczekiwał. Przerwałem ją i kontynuowałem ręcznie. Dało mi to do myślenia, że podczas RTH dron może w coś uderzyć podczas powrotu i bezpieczniej będzie wracać nim ręcznie

 4. Dlatego w Ratownictwie nigdy więcej przereklamowanego szajsu który ucieka pod nazwą DJI nie będzie. Latamy na pixhawkah i nigdy nie uciekły. DJI jest dla ………… nic nie robić nacisnąć przycisk i lata. Niby lata. Żadnych DJI. Służby odchodzą od przereklamowanych DJI. Masz akcję ratowniczą jest strefa i szajsem djiii nie polecisz bo strefa, chinol nam nie odblokuje. Masakra.

 5. Witam. Podczas lotu trzasnęło mi śmigło dron spadł i troszkę się potłukł,a mianowicie gimbala się roztrzaskał oraz GPS pwlozeniu bateri palą się czerwone diody ,oraz żółte migają niestety dron się nie uruchamia ,mam pytanie czy bez modułu GPS i gimbala jest możliwe uruchomienie pzdr

 6. Zgadzam się z przedmówcami. Mało edukacyjny filmik, większość to wydumane teorie autora. Najbardziej mnie rozbawiło "w tym czasie zaczynał pakować się, zbierał lądowisko". Czyli dron miał lądować w śmietniku?

 7. Ilość łapek w dół wskazuje, że sporo ludzi nie bardzo zrozumiało, o czym mówisz. 😀 Witki opadają.
  A co do meritum, całkiem słuszna uwaga.
  Swoją drogą, nie wpadłbym na to, żeby kupować drona po to, żeby kazać mu samemu latać bez potrzeby awaryjnej…

 8. Jak nie aktualizujeż statusu punktu startu, to się nie dziw, że dron zamiast retrun to home, poleci retrun to Hong Kong.
  Jak dron traci zasięg, i wraca do domu, to powinien osiągnąć pułap 100 metrów, aby po drodze w nic nie przyjebał- trzeba to ustawić w aplikacji.

 9. Testowałem to wielokrotnie, nie zawiśnie na drzewie i warto zawsze dać odpowiednią wysokość dla powrotu RTH. Uważam że można używać i nawet warto choćby dla testo. Jeszcze mnie nie zawiodło. Przy słabym sygnale tym bardziej jak koledzy pisali ratuje to tylek. Osobiście nie widzę powodu do tego żeby nie używać RTH.

 10. Właśnie oglądając filmiki z testów zasięgu dziwiło mnie dlaczego wracają rth ? Osobiście nie używam tej funkcji w lotach raczej liczę że przy utracie zasięgu rth zbliży zasięg drona na tyle że odzyskam kontrolę ale to wszystko , po za tym jak od bazy w dal można lecieć na sporcie i liczyć że na rth wróci ? Wystarczy że ruszy się wiatr lub wiatr sprzyjał w locie w przeciwnym kierunku 😁👍

Dodaj komentarz

Zadzwoń!