Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Naprawa zasilacza impulsowego; Co się w nim uszkodziło?



W tym filmie naprawiamy zasilacz impulsowy wymontowany z telewizora. Szukamy uszkodzonych elementów i je wymieniamy, …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

31 thoughts on “Naprawa zasilacza impulsowego; Co się w nim uszkodziło?

  1. Zasilacze impulsowe to temat rzeka i ja cały czas się uczę. Mam nadzieje ze będzie więcej filmów o diagnostyce i pomiarach zasilaczy impulsowych, zwłaszcza tych ATX.

  2. Witam,na innym kanale prowadzący mówi że elementy podejrzewane o uszkodzenie należy przed sprawdzeniem wylutować.Tutaj prowadzący dokonuje pomiarów bezpośrednio na elementach wlutowanych w płytke.To jak w końcu jest z tym sprawdzaniem,trzeba wylutowywać czy nie?

  3. Cześć, dziękuję za pouczający materiał. Sporo mi rozjaśnił. Możesz mi powiedzieć co to za urządzenie którego na końcu używasz do sprawdzania wydajności prądowej? Przydałoby mi się coś takiego.

  4. Cześć, chce usunąć PFC z zasilacza telewizora Samsung Ue37D5000, ponoć świetnie działa ten regulator bez tego i się nie grzeje. Mógłbyś mi podpowiedzieć co wyrzucić i jaki rezystor podmienić ?

  5. Witam mam dokładnie podobny problem wydaje mi się. Zasilacz z kina domowego i jest taki myk. Jak podłączam do gniazdka to pali się dioda stand by , A jak naciskam przycisk open ( otwarcie szuflady na płyty) to dioda szybko miga . Poza tym nic więcej. Wyświetlacz sie nie załącza , pali się tylko ta dioda standy by . Z góry dziękuję za odpowiedź

  6. Cholera! dobry jesteś, szybko sobie poradziłaś z tą świecącą żarówką przy starcie przetwornicy, nawet nie wiesz ilu starych elektroników na tym problemie (PFC) poległo.

  7. A ta wyszukiwarka. to Google czy ma Pan jakieś dobre strony z wyszukiwaniem danych o elementach elektronicznych lub szukanie zamienników? Pozdrawiam i dziękuję za dobrą robotę i dobrej jakości widzę.

  8. mam taka plyte zasilacza TV LG EAY63488601 po wlaczeniu do sieci swieci dioda led jak wcisne pilota wywala bezpiecznik i pali 1 sztuke STF10N60M2 sa 2 moze miales taki przypadek i wiesz gdzie szukac usterki.

  9. Ten klej czy co to jest on z czasem zaczyna przewodzić prąd, zwęglając się przewodzi co raz bardziej i w końcu działa jako zwora sypiąc iskrami lub robiąc zwarcie.

  10. Podziwiam kompetencje, czy jest możliwość zlecenia naprawy zasilacza, ew. użycia go jako aktora/statysty w kolejnym odcinku ? Ew. może ktoś z oglądających może się tego podjąć ? Pacjent to ładowarka baterii Li-ION 84V 1,5A, symbol modelu: XVE-8400150

  11. Mam w naprawie taki zasilacz 🙂 Dokładnie telewizor teściowej. Super pomógł mi ten film 🙂 Spalone miałem tą zworę i mosfety w przetwornicy. Ale mam pytanie. Te mosfety strasznie się grzeją (po 30sek powyżej 130°C i rośnie). Co może być przyczyną? Jeszcze jakiś element uszkodzony?

  12. Bardzo dobry filmik, widac ze masz duza wiedze. Mala rada lepiej nie rob napraw na dywanie bo mozesz miec pozar, zalecam zaopatrzyc sie w jakas plyte gumowa. pozdrawiam i subek leci 🙂

  13. @@UCJV9II0SY2XnqePdeMkmOAA to fakt, te zasilacze są nieprzewidywalne. Kiedyś naprawiałem zasilacz 400W, który miał rozległe troszkę uszkodzenia, ponieważ przebiło mu oba tranzystory mocy, bezpiecznik i coś tam jeszcze było uszkodzone, już nie pamiętam. Po wymianie tych elementów okazało się, że zasilacz niby działa, bo standby jest, za mostkiem napięcie jest, PS_on jest, ale nie włącza się. 3 dni rwałem sobie włosy z głowy i waliłem głową o stół, że to jest niemożliwe, tyle tych typowych chinoli typu take me itd. rozwalałem w ciągu 15 minut max. działając bez pośpiechu, a tego za 3 dni nie mogę. W końcu wpadłem na misterny plan… Zobaczyłem, że ten zasilacz jest na TL494, a wszystkie te budżetowe chinole na TL494 jak pewnie wiesz są bardzo podobne konstrukcyjnie, więc znalazłem byle schemat zasilacza na takim układzie i zacząłem go sobie przeglądać odświeżając pamięć jak to dokładnie wygląda. Po analizie schematu doszedłem do tranzystorów 2sc945 i wtedy w mojej głowie się pojawiło nosz kurwa, nie sprawdziłem kluczy… Wziąłem ten zasilacz, sprawdziłem mu te tranzystory i jeden wyglądał na przepalony, ponieważ zamiast spadku diody miał tam nieco ponad 100mW C-E bodaj. Mam dość sporo ATX-ów na części, więc wymieniłem profilaktycznie oba, mając świadomość iż muszą być sparowane, i zasilacz wystartował, a ja yyyyyyy, no fajnie – 3 dni szukania pierdolonego tranzystora, który postanowił się sfajczyć. xD Zasadniczo to ja wiedziałem o tym, ale cholera na 20 zasilaczy, czy ponad nawet, gdzie większość miała upalone tranzystory mocy, nie miałem ani jednego takiego z uszkodzonymi tymi tranzystorkami.

  14. @@UCJV9II0SY2XnqePdeMkmOAA haha, pięknie Cię wyprowadziło APFC w maliny. To niestety jest pułapka na wielu początkujących elektroników i zasadniczo zaryzykowałbym, że wszyscy się na to łapią. Jakbyś pogrzebał na Elektrodzie to byś znalazł informację o tym i nawet podpowiedź jak sobie z tym poradzić, mianowicie oszukać to APFC żeby nie przeszkadzało…

  15. Taka porada, jesli widzisz na starym zasilaczu już stary zbrązowy "glut" sklejający najczesciej kondensatory, varystory czy inne elementy – wyczyśc to – lubi przewodzić i "cuda" się dzieją

Dodaj komentarz

Zadzwoń!