Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Naprawa elektryki w przyczepie. Roleta do Maxxfan.Naprawa elektryki w przyczepie. Wymiana bezpieczników 230V w przyczepie kempingowej . Montujemy LED i rolete do Maxxfan.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

6 thoughts on “Naprawa elektryki w przyczepie. Roleta do Maxxfan.

  1. Było trochę rzeźby z tą wymianą. A mi zawsze brakuje jakiegoś schematu elektryko w mojej Hobby. A tak w ogóle to masz może pomysł na jakiś włącznik aktywowany sygnałem radiowym, lub z komórki? Chciałbym sobie zrobić abym jadąc autem zadecydował, czy puszczam prąd z auta na 12V w przyczepie, czy na światło przeciwmgielne.

  2. Zarówno B16 jak i C16 to trochę za dużo. Często na kempingach jednego przyłącza strzeże bezpiecznik 16A a nawet czasami 10A. (W celu ograniczenia zużycia). Jeżeli masz bezpieczniki 16 A i na przyłączu też jest 16A to w przypadku gdy lekko przeciążysz instalację może wybić twój w przyczepie albo bezpiecznik w słupku, rozdzielni. Często zdarza się że do bezpiecznika w słupku dostęp ma tylko zażądać kempingu. Biegasz, szukasz chłopa albo siedzisz bez prądu. Należy mieć też na uwadze to że bezpieczniki powinny być bardzo czułe ponieważ instalacja nie leży w tynku czy betonie a na zazwyczaj suchym drewnie( nie dotyczy angielek😃). Ponadto zastosuj bezpiecznik dwubieguniwy, odłączajacy biegun L oraz N. To bardzo ważne. Pozdrawiam i życzę bezawaryjności i delikatniejszych brań😀

  3. Wszystko naprawdę super , ale na jedną rzecz nie zwróciłeś uwagi , mianowicie dźwigienki tych dwóch nowych pojedynczych zabezpieczeń powinny być ze sobą połączone (tak jak w starym) , a dlaczego? a dlatego że jeden zabezpiecza fazę a drugi neutral i gdy w przypadku jakiegoś zwarcia spadnie tylko ten na neutralnym kablu to na fazowym nadal masz prąd który dalej płynie w całym obwodzie i może kogoś porazić lub nawet spowodować pożar , w razie zwarcia , obydwa muszą opaść i rozłączyć obwody. W domach czy mieszkaniach stosuje się zabezpieczenia tylko na przewodach fazowych bo faza jest zawsze w jednym miejscu , nie ma możliwości przypadkowej zamiany , natomiast gdy podłączasz przyczepę np. na kempingu , nigdy nie wiesz na którym kablu pojawi się faza , dlatego w przyczepach czy kamperach stosuje się zabezpieczenia i na fazie i na neutralu zblokowane ze sobą. Z reguły w dźwigienkach pojedynczych zabezpieczeń patrząc na nie z boku są otwory przez które można przełożyć pręcik łącząc dźwigienki , popraw to ze względu na Wasze bezpieczeństwo. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!