Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Napęd do bramy nie działa… Co zrobić i jak naprawić problem samodzielnie? – Elektrobim.plCzasami napęd do bramy odmawia posłuszeństwa… Jednak to nie powód aby się złościć lub załamywać. W wielu wypadkach …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

16 thoughts on “Napęd do bramy nie działa… Co zrobić i jak naprawić problem samodzielnie? – Elektrobim.pl

  1. Szanowny Elektrobrimie. Bardzo nietypowy problem dla segmentowej bramy garażowej: otóż silnik nie startuje po uruchomieniu go pilotem, dopóki nie stuknę w niego delikatnie, np końcówką śrubokręta. Druga ciekawostka: po takim urchomieniu będzie startował 100/100 pod rząd bez żadnego stukania. Wystarczy jednak, że zostawię go bezczynnym powiedzmy na 1-2 godziny, wówczas znowu nie wystartuje bez "pomocy". Proszę, czy macie na to jakąś rade?

  2. Brama przesuwna otwiera sie a nie moze zamknąć…tak jak u mnie…a tego wątku Pan nie omówił.Czy można jakoś odinstalowac fotokomórke żeby sprawdzić czy to ona jest przyczyną?

  3. W jakim celu stosowane jest zwalnianie napędu przy końcowym położeniu? Ponieważ w moim przypadku silnik bramy garażowej musi wtedy użyć więcej siły, aby ją "domknąć" i czasami wyrzuca mi błąd przeciążenia na siłowniku, najczęściej zimą. Kilka ekip serwisowych już u mnie było i brama chodzi gładko, mechanika jest ok, oczywiście w ustawieniach jak dam na próg wykrycia przeciążenia na maxa to nic nie wyskoczy, ale wolę mieć to ustawienie domyślnie jak producent zaleca. I w momencie gdy wyłączę zwalnianie przy końcu siłownik nigdy nie wyrzuci takiego błędu, ponieważ jakby z siły pędu już rozpędzonej bramy może ją bez problemu domknąć, ale gdy opcja zwalniania jest włączona prawie zawsze mam komunikat o przeciążeniu, stąd moje pytanie czy takie spowolnienie nie niszczy bardziej zębatki w miejscu przenoszenia napędu z silnika na pasek/łańcuch? bo działają wtedy tam większe siły przy mniejszej prędkości

  4. Posiadam napęd etm01 light występuje taki problem ze działa później słychać sygnał i nie działa po jakimś czasie sygnał (taki pisk) i znowu działa (jak by się przegrzewał) Co może być przyczyną?

  5. Witam , mam bramę dwuskrzydłową Polargos, ostatni raz otworzyła się , jedno skrzydło zatrzymało się w połowie i tyka sterownik kilka razy i zero reakcji . Teraz przy wciśnięciu przycisku na pilocie tylko sterownik wydaje takie klikanie ( kilka razy ) i zero reakcji . Zrobiłem reset i dalej to samo 🙁 . Czy to sterownik padł ?

  6. Brama otwiera się do połowy i staje po ponownym przyduszeniu przycisku otwierania otwiera się do końca. I z zamykaniem jest dokładnie tak samo czyli zamyka się do połowy i staje po ponownym przyciśnięciu przycisku zamyka się do końca. Sterownik jest etm40 albo 01 (tak wynika z instrukcji obslugi) regulacja jest potencjometrami które nie reagują . Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  7. Witam. Posiadam napęd bramy przesównej Nice Robus 600. Mój problem polega na tym że kiedy jest ciepło wszystko działa ok, natomiast w chwili kiedy jest wilgotno lub zimno napęd wogóle nie reaguje na pilota i startuje. Co może być przyczyną?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!