Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Montaż i podłączenie rozdzielnicy w 8 minut | aparatura IDEAL by KanluxW dzisiejszym odcinku zajmiemy się montażem i podłączeniem rozdzielnicy elektrycznej w małym lokalu. Zamówiliśmy kilka …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

42 thoughts on “Montaż i podłączenie rozdzielnicy w 8 minut | aparatura IDEAL by Kanlux

 1. Super robota ,a jaka trzeba kupić rozdzielnice na mieszkanie trzy pokojowe , kuchnia ,WC,łazienka ,przedpokój .Czy taka dwu szynowa jak na filmie czy jednoszynowa starczy i na ile bezpieczników .

 2. osobiście zasugerowałbym zwiększenie punktu styku poprzez zagięcie przewodów i dopiero takie przewody przykręcałbym do zabezpieczeń, uchroni to w przyszłości przed ewentualnymi awariami.

 3. A dalibyście radę dołożyć jeszcze podlicznik trójfazowy?
  Nie … bo tak się wygodnie składa że rozdzielnica jest wielka ale …ujowo podłączona.

 4. Bardzo estetycznie. Jedna mała uwaga praktyczna: końce przewodów lepiej odizolować nieco dłużej i złożyć na pół – lepiej się trzyma, zwłaszcza w śrubowych zaciskach listew ochronnych i neutralnych.

 5. Zawsze się zastanawiam w jakim celu się kręci takie filmy? Żeby pan Henioo mógł robi sam z szwagrem?
  I N z oświetlenia bezpośrednio pod RCD… Więc zapasowy es jest bezcelowy .
  Ogólnie ładnie wykonane, pozdrawiam

 6. Rozdzielnica wykonana bardzo starannie, a komentarz jest jasny i klarowny. Bardzo dobry materiał zwłaszcza dla początkujących w tym fachu. Jeśli miałbym się o coś przyczepić to o brak ograniczka przepięć oraz formę bezosobową: użyto, wykonano, przykręcono itd. Niemniej jednak materiał jak najbardziej na plus. Pozdrawiam.

 7. Filmik dość poprawnie nakręcony, a wykonywane czynności były profesjonalne. Jedynej rzeczy, której brakuje mnie w tej rozdzielnicy, to ogranicznik przepięć kl.II (C). Ale, jeżeli rozdzielnica nie ma zapewniać zasilania dla urządzeń wrażliwych na przepięcia (zasilacze, telewizory, laptopy, komputery, centralne odkurzacze, telefony itp.) to dramatu nie ma. Jednak zakładając, że przewód naturalny "N" jest zaliczany do przewodów czynnych,w instalacjach elektroenergetycznych to jednak, podobnie jak przewód fazowy L1, przepuszczam go przez rozłącznik izolacyjny. A w przypadku tej rozdzielnicy, będzie to rozłącznik dwutorowy (dla L1 i N).

 8. Witam, co w przypadku starej instalacji w bloku. Z klatki dochodzą dwie zyly jednak z części wymienionej instalacji do skrzynki zostały doprowadzone kable 3×2,5 i teraz kable uziemienia są do niczego nie podpięte. Gdzie należy te kable wpiąć, może jakoś połączyć?

 9. Jedna uwaga. Kluczem czy wkrętakiem dynamometrycznym NIGDY nie dokręca się na dwa razy. Przeczytacie to w każdej instrukcji użytkowania. Dodatkowo wykonywany ruch jest zbyt gwałtowny. Przekroczyliście zaprojektowaną wartość siły dokręcenia. Pozdrawiam.

 10. w jakim celu rozdzielać światło na osobną szynę, dodawać sobie roboty mostkować PE i N itd.? Klucz dynamometryczny to przesada, mechanicy rozumiem ale tutaj działa sprzęgło. I po co kołnierzyki żółte skoro izolację ściągasz nie za dużo, miedź nie wystaje zza wyłączników przecież

 11. mam pytanie odnośnie wyprowadzenia fazy z wyłącznika nadprądowego, a mianowicie: czy nie lepiej wprowadzać przewód fazowy do wyłącznika nadprądowego od strony styku nieruchomego, czyli od góry ? słyszałem opinie, że styki nieruchome mają większą wytrzymałość od styków ruchomych dlatego to do nich powinna być doprowadzona faza Czy to faktycznie ma znacznie ?

 12. Można wiedzieć co to za nóż monterski?
  Wygląda na niesamowicie ostry. Patrzyłem na narzędzia do skurowania przewodów w puszkach i praca tym wygląda na lżejszą przy cięciu niż może knipexa. Był on dodatkowo ostrzony?

 13. wszystko jest świetne, ale ruchomy stycznik znajduje się w maszynie poniżej. A Ty masz górę. Przewód do konsumenta powinien znajdować się na dole, a przychodzący na górze. przeciwnie, maszyna nie będzie działać poprawnie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!