Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

MODERNIZACJA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ: KLIKA UJĘĆ + WSKAZÓWKIFilm pokazujący migawki z modernizacji instalacji elektrycznych jakie miałem okazje wykonywać. Pokazane jest na co należy …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

29 thoughts on “MODERNIZACJA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ: KLIKA UJĘĆ + WSKAZÓWKI

 1. "Panie 30 lat to działało i nagle do wymiany?"

  Czasami gospodarze decydują się na modernizację lub wymianę jak ze 2 krowy prąd zabije.

 2. Witam Panie Jacku, jako początkujący elektryk mam pytanie techniczne gdzie powinno się zgłosić plan modernizacji instalacji elektrycznej i jaką dokumentację należy dostarczyć? Teoretycznie jeżeli chodzi o remont nie wymaga on zgłoszenia ale wszelkiego typu rozbudowy już tak. Orientuje się Pan jaka dokumentacja jest wymagana i komu należy zgłosić takie czynności?

 3. ten p. zeby pokazywac te filmy musial zdac egzaminy w SEP na dozor techniczny i prace bez ograniczen napiecia na 1 lub 3 lub piec lat i to jest tyko w polsce a po tym czasie trzeba znowu zaplacic za nowe egzaminy dziadom z SEPU ktorzy siedza i nic nie robia to sa bezzasadne instytucje ktore nic nie wnosza do fachowosci i edukacji elektryka

 4. Witam i pozdrawiam!!Mam pytanie,posiadam piec obwodow zabezpieczonych wylacznikiem nadpradowym,16A,dodatkowo chciałbym zasosowac roznicowke z modulem nadpradowym typ A 16A,oświetlenie mam zabezpieczone nadpradowym 10A,czy mogę zastosować te roznicowki z modulem nadpradowym?Józef..

 5. Witam. Mowil Pan kiedys, ze w Pana stronach sieci pracuja w ukl. TT. Stosuje Pan wylaczniki roznicowo pradowe w ukl. kaskadowym? Na filmie mowi Pan ze na czesc gospodarcza bedzie wyl. roznicowo pradowy selektywny w celu ochrony p.poz.. W ukladach TT glownym zadaniem wylacznika selektywnego ( obejmujacego calosc inst.) jest "asekuracja" wyl. wysokoczulych, na wypadek ich awarii. Tam gdzie "roznicowka" jest jedynym skutecznym srodkiem ochrony przy dotyku posrednim, powinna byc dublowana wyl. selektywnym. Choc ochrona p. poz. szczegolnie w ukl. TT bardzo wazna. Z reguly brak szybkiej reakcji wyl. instalacyjnego nawet przy pelnym zwarciu l-pe, a gdy juz zadziala czlon termobimetalowy, moze czasem byc za pozno, bo doziemienie zrobi robote… Nagrywa Pan dobre filmy i porusza Pan wazne kwestie. Niektorych to boli chyba… Pozdrawiam.

 6. Film bardzo fajny tylko jesli chodzi o selektywność zabezpieczeń to na zwykłych esach nie ma szans zachować. U nas PGE montuje zabezpieczenia przedlicznikowe typu C , prądy zwarciowe w TN-C są duże wiec będzie loteria. Nic z obliczeń.

 7. Świetna robota Panie Jacku.
  Rozumiem iż u Pana jest uklad TT i stad rozłacznik izolacyjny na L i N (dwutorowy)
  Ale jezeli w domu bedzie uklad TN-C-S to rozłącznik izolacyjny nie może odcinać toru N ?
  Pozdrawiam

 8. zabezpieczenie C25 jest standardem energetykow jesli chodzi o zabezpieczenia przedlicznikowe….o selektywnosci mozna zapomniec loteria..powinni montowac wylacznik selektywny z "N" ale on kosztuje wiec szkoda im kasy

Dodaj komentarz

Zadzwoń!