Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

MHI1300 – czy to najlepsza pompa do domu? – prezentacja sklephypo.plCzy mocna pompa jest dobra w każdym przypadku? W filmie przedstawiono klasyka wśród pomp hydroforowych – MHI1300.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

13 thoughts on “MHI1300 – czy to najlepsza pompa do domu? – prezentacja sklephypo.pl

  1. Wz 750 to bardzo dobra pompa i zasysa spokojnie z 7m. Sam takiej używałem 8lat i to są brednie że jest za mała do domu jednorodzinnego. Podłączona była do hydroforu 200 l i nigdy nie brakowało wody.

  2. Witam, a proszę powiedzieć jaką Państwo polecą pompę do rzeki ( głebokość rzeki 20cm ) a od rzeki do miejsca zamontowania pompy jest 20metrów. Dziękuje z góry za odpowiedź.

  3. Posiadam stara studnie pewnie z 20 lat, średnica 1,5cala wody gruntowe między 2-4 metry. Pompa ma być tylko do ogrodu przyszłościowo planuje nawadnianie automatyczne na powierzchni 600-1000m ryzykować czy coś słabszego?

  4. MH1300 Omnigena z plastikowymi wirnikami wytrzymała u mnie pięć lat. Mimo, że od początku pracowała w celowo obniżonym zakresie ciśnień pompowania. Stopniowo uszkadzały się wirniki obniżając ciśnienie pompowania. Za każdym spadkiem pompowania , z kolejnym uszkodzonym wirnikiem, zmuszony byłem obniżać na wyłączniku zakres ciśnień, ale pompa działała. Gdy nie wyrabiała już na 2,5 atm zdecydowałem się na wymianę na model MX1300 Inox. Wystarczy na kolejne 5lat?
    Początkowo obstawiałem wyrobienie się w wirniku otworów pod wał. Po rozebraniu okazało się, że to tarcze wirników odrywały się od tulejki mocującej wirnik na wale. Koszt części zamiennych spowodował decyzję o zakupie nowej pompy może pozbawionej wady plastikowych wirników. Mam nadzieję, że w nowej pompie są wirniki stalowe.
    Dodatkowa moja uwaga dotyczy praw fizyki i wysokości zasysania wody. Ze szkółki pamiętam, że powyżej 6-7? m, przy normalnym ciśnieniu atmosferycznym, powstaje próżnia i brak możliwości wyciągnięcia wody ze studni głębszej niż te 6-7 m. Dlatego mądry człowiek wymyślił pompy głębinowe. Stąd podawane wysokości zasysania 8 czy 9 m to fizyczna bzdura. Chyba, że w grę wchodzą inne niuanse studzienne.

  5. Mam pompę mh1300 podłączoną pod studnię wąskorurową (samoróbka wykonana z rury PE40) głęboką na 5 metrów i umieszczoną około 9 metrów od pompy. Lustro wody statyczne utrzymuje się na 2,5m. Podczas pracy pompy woda opada maksymalnie o 20 cm.( sprawdzane w drugim odwiercie kontrolnym umieszczonym obok studni właściwej). Pompa przy ciśnieniu 4 bary podaje mniej więcej 45l wody na minutę. Maksymalne ciśnienie jakie uzyskałem to 5 bar. Ważną rzeczą po zalaniu przez trójnik zalewowy jest odpowietrzenie pompy , należy wówczas odkręcić małą śrubę na górze korpusu celem wypuszczenia powietrza pozostałego w korpusie. To prawda, że pompa dość opornie pozbywa się powietrza z rury ssawnej ale można temu zaradzić. Ja używam do zaciągnięcia wody ze studni mniejszej pompy WZ750, która bardzo dobrze zasysa wodę. Robię to tylko raz na wiosnę aby uruchomić instalację po zimie. Z innych rzeczy ważnych dla użytkowników mh1300 mógłbym zasugerować używanie na części tłocznej rur o średnicy min.32. Pompa służy mi do podlewania ogrodu więc od razu mogę napisać, że obsługuje sprawnie 4 zraszacze hunter PGJ04 na dyszy nr2., zapewne dało by się podłączyć i 6 zraszaczy w jednej linii ale w tym przypadku pompa nie dała by rady dobić ciśnienia i pracowała by cały czas. Ogólnie jak na 3 sezony przepompowała łącznie z 400m3 wody i nie ma z nią jakichkolwiek problemów.

  6. Posiadam Grudziądza 3 stopniowa ☺ studnia 9m długość rury ssawnej piszą że 8 max. Raz zdarzylo się że spuściłem wodę na poziom pływaka. Mam zabezpieczenie przed suchobiegiem które odłączylo. Gdy pompa pokryła pływak bez najmniejszego problemu po włączeniu dała radę. Omnigena to średnia/niska półka… Nic dziwnego że 8m to dla niej coś nieosiągalnego. Wimsest to już klasa zaraz pod grudziądzkimi, dobre pompy.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!