Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jakie błędy popełniliśmy budując nasz dom?



Krótkie podsumowanie naszych błędów, które popełniliśmy w trakcie budowy naszego domu. Nie jest tego dużo, ale może część …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

44 thoughts on “Jakie błędy popełniliśmy budując nasz dom?

  1. Lubię Was oglądać ja też podniosłem fundament z tego samego powodu co Wy😁Dużo od waszych filmów się uczę bo razem z narzeczoną sami dużo robimi sami. Dzięki 👍

  2. Jeszcze jedno u mnie też są tereny mega mokre i woda wysoko. Stosowałem akurat wm2k lecz co wam powiem to tyle że i tak nie ufam temu w 100% gdyż zawsze powstanie szczelinka kropka gdzie wilgoć wejdzie ale trudno będzie jej wyjść. Również mam Drenaż opaskowy jak wy studzienkę i woda idzie do stawu za pomocą pompy to powiem wam że ściąga teraz z 2 m3 na dobę. Pozdro

  3. Ja zawsze myślałem że 0 wynika z mapy projektowej zrobionej przez Geodetę. Są rzędne terenu naniesione i później poziom zero nanosi ci zgodnie z projektem. Oczywiście trzeba tego pilnować bo czasami ktoś podwyższył działkę i się okaże że jest rowno z gruntem, pozdro.

  4. 1,5 t ekogroszku na sezon to czapki z głów. 1t to ja spalałem na miesiąc jak mieszkałem w pewnym domu, który niby był ocieplony, ściana i najwyższy strop

  5. w projekcie wysokość nadproża jest po izolacji i jastrychu. A nadproża są murowane przed styropianem lub xps-em i przed jastrychem. Częsty błąd gdy ludzie budują i oszczędzają na kierowniku budowy.

  6. Im mniej sterowników tym korzystniej. Przy podłogówce każdy obieg ma działać cały czas i temperatura powinna być w całym domu jednakowa. Jaki sens grzanie w jednych a w innych ograniczanie temperatury?

  7. Jakiego typu macie sterowanie podlogowką ? Szukam właśnie rozwiązania z racji że również zapomnieli zrobić okablowania pod sterowniki

  8. Aż się boje przed budową domu. Ja to jestem wrażliwy na takie błędy… Boje się, że coś zepsuje i nie będzie można juz tego naprawić. Budować muszę niestety sam ze względu na koszty.

  9. Bardzo fajny dom i można spokojnie uznać że prawie bezbłędny. Dlaczego w kwestii ogrzewania jesteście tacy konserwatywni i niestety ograniczeni? Dlaczego wodny uklad grzejny i do tego napędzany paliwami kopalnymi ? Czy nie szkoda wam pieniędzy na takie inwestycje i późniejszą eksploatację ? Mieszkam również w tanim domu od 18 lat i właśnie z przyczyn kosztowych zrezygnowałem z co oraz gazu i innych wątpliwych luksusów. Ogrzewanie centralne wodne było XIX wiecznym wynalazkiem i niech tam pozostanie. Ile kosztowało centralne i kocioł stałopalny?

    Jestem również przeciwnikiem pomp ciepła ze względu na wywindowane ceny.

    Ja zastosowałem grzejniki elektryczne ok 2k i bojler 0,5 k i tak to funkcjonowało przez 16 lat. Koszt roczny całkowity prądu wynosił od 3600 do 4800 rocznie wraz z zużyciem gospodarstwa domowego przy zużyciu rocznym 10-11 MWh.

    Obecnie cwu ogrzewa pompa ciepła powietrzna z zasobnikiem 300 l 5 k ,grzejniki na parterze zastąpił klimatyzator 2,7 k, całość zużywa ok 6,5 MWh/rok do tego jest fotowoltaika 6,17 kW (koszt 18k) i koszt roczny prądu to ok 300 zł.

    Fajnie że cieszycie się z węgla ale nie jest to tanie pomijam że truje.

    O ile zauważyłem to podłogówkę i kotłownię wydaliście 24 tys to bardzo drogo.

  10. U mnie ,,geodeta" tak wszystko wyliczył i naniósł na działkę że go zayebać poprostu. Wykop zrobiony, chcę robić szalunki ale cały czas mi coś nie wychodzi… , wg moich wyliczeń dom jest 80cm za blisko ulicy. Wezwałem tego artystę, mówie co i jak, a on że to nie jest możliwe. 3x mierzył i w końcu mówi ,,cholera, faktycznie ma pan rację…" musiałem cały wykop poszerzać👿👿👿👿

  11. Hej. Jakie macie rolety.? Też mam w projekcie 15cm styropianu na elewacje. Monter od rolet mówi mi że to za mało, też podpowiada mi o 20 cm żeby rolety się schowały.

  12. Taka prawda, że na rzeczach, do których nie da się wrócić nie należy oszczędzać. Dodatkowe bloczki, przewody, krany, styropian, izolacja kosztują, ale to są raz wydane pieniądze i spokój na dekady. Lepiej zaoszczędzić na meblach, AGD, wykończeniu, czy nawet mieszkać jakiś czas w niewykończonych pomieszczeniach i wykańczać je z czasem.

  13. kilka rzeczy odnośnie materiału
    1. kwestia hydroizolacji – najlepiej zamówić szalunki systemowe i wylać fundament z betonu wodoszczelnego, jeśli doda się robociznę to kosztowo wychodzi to niewiele (o ile w ogóle) drożej a beton wodoszczelny ma zalety takie że sam w sobie nie bierze wody i jest suchy.
    2. kwestia wieńców – nie można tak na własną rękę wymurować więcej bloczków niż jest w projekcie bo jest to istotne odstępstwo od projektu i nadzór budowlany może robić problemy
    3. kwestia kominów – zmiany w kominach również jest to zmiana istotna

  14. Tego podniesienia Zera budynku nie musieliście zgłaszać? U mnie dziś zaczeliśmy przymiarkę do rozpoczęcia budowy i planowana posadzka budynku jest 10 poniżej poziomu gruntu 😂.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!