Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

JAKI WYŁĄCZNIK NADPRĄDOWY KUPIĆ?Zobacz jak dobrać wyłącznik nadprądowy, by było bezpiecznie, na co zwrócić szczególną uwagę, jaką charakterystykę B C D …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

27 thoughts on “JAKI WYŁĄCZNIK NADPRĄDOWY KUPIĆ?

 1. Mam starą instalacje 2 żyłową , instalacja jeszcze w puszkach jest podłączona na wyłączniku naprądowym który automatycznie odcina prąd w głównej skrzynce , instalacja zostala wymieniona na miedź 2×2,5 ydyp , w puszcze podłączyłem fazę i neutralny kostkami wago , puściłem kabel poziomo na dół od puszki i chcę dorobic 4 gniazdka do kuchni które podłącze od jednego do drugiego i dodatkowo wlacznik do 3 ledów które będą w zabudowie gk , czy trzeba w takim przypadku stosować jakis bezpiecznik i czy jest to bezpieczne ? I w jaki sposób ewentualnie podlaczyc bezpieczniki pod takowa instalacje 2 żyłowa?

 2. Świetny film. Czy do prądu stałego tez tak się oblicza zabezpieczenie? Mam
  Na myśli np: 2500W / 230V = 10A
  To czy w DC tez tak obliczamy ? Np: 1200W / 130V = 10A ?
  Dzięki i pozdrawiam

 3. Witam, mam nową instalacje w mieszkaniu 2,5 kwadrat w gniazdkach oraz 1,5 kwadrat światło, pod piecyk eklektyczny przeciągnąłem

  4 kwadrat, jaki zastosować wyłącznik nadprądowy? Do mieszkania mam dociągnięty 3x 4 kwadrat.

 4. przesyłanie na przewodach – przykładowo do 3 Kw – 1,5 mm2 , do 5 Kw – 2,5 mm2 – tego się trzymajcie a problemów nie będzie -ważne są złącza gdzie przewody są łączone bo nawet gruby przewód nie uchroni was przed upaleniem! a nawet pożarem.

 5. Witam! Potrzebuję zmienić zabezpieczenia przedlicznikowe i podczas poszukiwania bezpieczników natknąłem się na takie 3 fazowe które chyba mają jedną dźwigienkę, natomiast zajmują 3 moduły. Tu pytanie po co są takie zabezpieczenia, przy ewentualnym wyrzuceniu jednej fazy mamy jeszcze dwie, a tak to wyrzuca wszystko. Po co jest taki bezpiecznik?

 6. Powiem tak – jeśli potrzebujesz czegoś z elektryką związanego,nie wiesz co dokładnie kupić, co będzie pasować itd. to najlepiej do hurtowni TIM się zgłosić. Ja z nimi całą chatę wyremontonowałem i co rusz miałem jakieś pytania, obsługa naprawdę na medal, zawsze pomocna

 7. Fajnie ale dobór przekroju to nie tylko Idd, ale tskże Ipz, dU. Pozatym ZABRONIONE jest wykonywanie instalacji w aluminium ponizej 10mm2 i ZABRONIONE Z JEST stosowanie przekrojow ponizej 1,5 mm2.

 8. Zabrakło mi informacji jak dobrać bezpiecznik główny jeśli mam tylko B16 na różne sekcje, a chciałbym dodać główny przed wszystkim (czyli między klatką a B16). Chcę dodać sobie licznik energii, a obok własny układ zliczający impulsy i wysyłający to po wifi, dlatego zapewne dobrze, by ten licznik plus mój moduł nie był bezpośrednio wpięty między klatką a domem, ale miał jeszcze przed sobą bezpiecznik główny. Zabezpieczenie przedlicznikowe wg operatora to 25A.

 9. 2:28 – można wymieniać z wyższego na niższe albo tylko innej charakterystyki:/
  wtedy nie będzie to mogło być niebezpieczne, a raczej nie wygodne jak szybciej wybije
  a nie mamy wersji z siłownikiem i trzeba się fatygować z latarką np aż do do piwnicy
  bo sam mam tam jedną z 4-rech rozdzielnic w dużym paru rodzinnym domu
  z zapleczem przemysłowo usługowym od którego to rozdzielnie są w piwnicy
  tak jak buczący falownik od fotowoltaiki i jego osobne mini rozdzielnice min DC

 10. Dla laika najistotniejszą informacją jest symbol odpowiedni dla oczekiwanych funkcji . Przykładowo: Robię obwód dla kontaktów w kuchni, gdzie będzie największy pobór, pralka, piekarnik, lodówka, terma, grzejnik. Kolejny obwód jako osobny dla oświetlenia. Dla każdego z obwodów odpowiedni symbol wyłącznika. 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!