Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jaka szerokość fugi w płytkach? – remont4youZapraszam do mojego sklepu po profesjonalne narzędzia i gadżety kanału remont4you: https://sklep.remont4you.pl Zostań …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

22 thoughts on “Jaka szerokość fugi w płytkach? – remont4you

 1. Nie zapomnij przeczytać opisu 👆
  Tam masz moje media społecznościowe.
  Wpadaj na FB, INSTA, na grupę remont4you na FB. Jak chcesz dołożyć cegiełkę do budowy tego kanału zobacz co oferuje na Patronite 🍻

 2. Witam jaka minimalna szerkość fugi powinna być przy płytkach 120×60 przy podłogowym ogrzewaniu niskotemperaturowym? temperatura wody nie przekracza 30 stopni celcjusza?

 3. Cześć Krzysiek, czołem Załoga,
  Jestem przed misją ułożenia płytek w swojej łazience (ok. 5m2) i wybrałem płytki gresowe 120×60 o grubości 9mm. Na dwóch metrach położę elektryczną matę grzewczą, będzie to ogrzewanie dodatkowe, nie główne. Wybrałem wstępnie fugę 2mm i teraz się zastanawiam, czy nie wybrać 3mm.
  Uprzejmie proszę o paradę 🙂

 4. Super filmik! Mam pytanie typu gdy płytki są niereaktywikowane to krawędź płytki jest pod lekkim skosem, i fuga na 1.5 mm realnie wychodzi na 2 a czesem nawe 2.5 mm, i przyogrzewaniu podłogowym liczysz jako fugę 2.5 czy 1.5?

 5. Ten kanał jest dla ludzi którzy oglądali Mario budowlańca ale przekazywana przez niego wiedza nie była dla nich wystarczająca. Mario wiele tematów leci "po łebkach" a tu kompletne profesjonalne informacje.

 6. Zabieram się do wykończe trochę własnymi siłami budowanego domu i bardzo dużo porzytecznej wiedzy na tym kanale jest.

  Ogólnie zauważyłem, że drzwi, bramę, podłogi, a nawet okna lepiej jest kupować w mniejszych firmach, gdzie sprzedają właściciele, znają się z ekipami lub nawet sami montują – bo z jednej stony to oni będą świecić przed ekipą oczami, że wpakowali ich na minę, a z drugiej nie wiem jak długo utrzymała by się firma, gdzie prezes zawiera transakcję, patrzy klientowi w oczy, a potem okazuje się, że sprzedał dziadoswto.
  W sieciówkach, salonach sprzedaży możemy dowiedzieć się tego, że można wszystko, przyciąć koszty na trwałości, żeby zachować efekt wizualny (mam w rodzinie przypadek, gdzie wyłamały się drzwi balkonowe, bo wsadzili standardowe zawiasy do poszerzanych drzwi i nie miało prawa to wytrzymać) – sprzedawca zgarnie prowizję za sprzedaż i nic go nie obchodzi, a póżniej jak się o niego w firmie pyta to już tam nie pracuje.

  Wychodzę z założenia, że wykonawca musi dobrze się czuć w swojej roli, ponieważ on to będzie wykonywał. Jeżeli nie czuje się na siłach to nie ma sensu go męczyć i samemu ryzykować źle zrobioną robotę – bo nawet jak wykonawca odpowie finansowo za problemy to zmarnowanego czasu nie zwróci. Jeżeli wykonawca chce coś uprościć to do tego potrzebna jest mi wiedza, żeby wiedzieć czy czasem nie idzie za bardzo na skróty.

 7. Idąc tokiem rozumowania: Atlas zaleca na balkon płytki max 40x40cm i fugę 5mm, gdzie różnica temperatur to około 80 stopni.
  To w przeliczając na płytki 120x120cm, gdzie w domu różnica temperatur (bez podłogi ogrzewanej) waha się o max 10 stopni, to fuga 2mm jest wystraczająca, dla podłogi ogrzewanej bezpiecznie przyjmując wyjdzie 2x tyle.

 8. Ale nie ma problemu. Ja mogę położyć 60×60 bezfugowo cały parter. Wszystko się da!!
  Tylko niech projektantka złoży notarialne oświadczenie o pokryciu wszelkich ewentualnych roszczeń inwestora i moich z tytułu wykonastwa niezgodnego z opinią instytutu plus notarialny depozyt w kwocie jw. X 2 plus Koszty procesu i zastępstwa procesowego.
  A jak jej nie pasuje to niech spi_ _dala projektować suknie i welony.

 9. Nie jestem takim fachowcem jak pan, ale dodam ze z 2 mm można zmienisz do 1.7, 1.5.
  Bo płytki marketowe nie równe.
  Czyli można niwelować.
  A 1.5 mm niema dużo jak.
  Lubie oglondac pana filmy.

 10. Witam mam pytanie jakie krzyżyki mam zastosować do płytek na ścianie 120×60 a na podłodze będą płytki 120×20 ogrzewanie podłogowe?
  Pozdrawiam super filmik

 11. Jaka zalecasz grubość fugi dla płytki 29,7 x 60 cm producent Cersanit Bianca glossy? Pytam bo płytka jest kalibrowana i boki na grubości są pod skosem. Wsadzając krzyżyk 1 mm fuga wychodzi ponad 2mm.. Mam dylemat by ładnie wyszło i zgrało się z płytkami 60 cm

 12. Ciężar okładziny zmiażdżył krzyżyki 🤔 tak i nie,proponuję rozłożyć 4 rzadki płytek bez fug i zobaczycie jakie różnicę są na tym etapie,a druga opcja to krzyżyki wkładam w tych samych odległościach a i tak często trzeba używać kliny

Dodaj komentarz

Zadzwoń!