Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak zrobić zerowanie gniazdka elektrycznego? Zerowanie gniazda podwójnego TN-C | ForumWiedzyJak podłączyć łączniki krzyżowe i schodowe: https://www.youtube.com/watch?v=B1wXP84arGw Jak podłączyć łącznik krzyżowy z …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

24 thoughts on “Jak zrobić zerowanie gniazdka elektrycznego? Zerowanie gniazda podwójnego TN-C | ForumWiedzy

 1. puszka czarna, kable miedziane w czarnej osmolonej materiałowej izolacji, wiem który jest fazą a problemem jest u mnie taki że zawsze w tej dwużyłówce działał komputer głośniki monitory, ładowarki no wszystko wszystko, przy chęci jednak grania na gitarze gitara strasznie buczała a jak przez przypadek dotknąłem nogą kaloryfer i pociągnąłem struny to mnie "kopło" aż podskoczyłem 😀 zrobię to co tutaj pan robi i jestem ciekaw czy gitarka przestane buczeć i kopać

 2. Mam taką instalację z dwoma przewodami. W pokoju dwa gniazdka z uziemieniem, ale pojedyncze i chciałam je wymienić na podwójne. Dzięki temu filmowi to łatwe, ale są dodatkowe okoliczności. Okazało się, że do pokoju doprowadzony jest przewód do gniazdka pierwszego, a potem od tego pierwszego gniazdka do drugiego. Nie są więc to gniazdka "niezależne". Czy nie będzie problemu z ich prawidłowym podłączeniem? Dodatkowe drugie gniazdko mam tak połączyć, że brązowy przewód fazowy do styku fazowego w pierwszym gniazdku, a niebieski przewód z drugiego gniazdka do uziemienia gniazda pierwszego?

 3. Bardzo fajny materiał i nasuwa mi się pytanie. Czy jak w kuchni mam gniazdka uziemione trzecim kablem PE to mogę zerować gniazdka w innych pomieszczeniach gdzie mam tylko dwa przewody?

 4. Jak przewód uziemiający jest na stałe w obwodzie to nie ma ryzyka że na bolcu w drugim gniazdku, albo w obudowie podłączonego urządzenia będzie prąd?

 5. Po co robiłeś mostek , skoro w puszce był przewód uziemiający???…I pytanko…po co to robić???. I jak większość w blokach uziom jest do rur kanalizacyjnych…taki kręcenie bata na siebie. Ja w mieszkaniu nigdy nie wykonuję tego typu prac i jest ok.Nie polecam

 6. Przy takim podłączeniu załączyłem kuchenkę elektryczną 4 płytkową i w jednym gniazdku było ok a w drugim kuchenka miała przebicie, więc trzeba dobrze się zastanowić zanim się tak podłączy.

 7. Szczerze – konstruktorzy gniazdek chyba nie słyszeli o zasadzie "najpierw chroń, potem zasilaj" – zaciski pod PE są zazwyczaj malutkie i strasznie niewygodnie się prowadzi najpierw do PE a potem do N. Miałem chyba z 10-12 lat, kiedy nieżyjący już wujek wytłumaczył mi fazę i zero. Od razu sam wpadłem na to, że bolec można podłączyć z zerem – i (zakupiwszy próbnik z neonówką) zrobiłem to we wszystkich gniazdkach 😉 – bo bolce po prostu były tam zignorowane. Z prądem wiedziałem, że trzeba ostrożnie, bo chyba miałem z 7 lat kiedy przyszedłem z mamą do przedszkola, gdzie jej siostra (moja ciocia) byłą dyrektorką i znalazłem jakiś taki zacisk do podłączenie żaróweczki i włożyłem wystające wtyki bananowe do gniazdka a potem palec 😉 Od tego czasu bez potrzeby jakichś kazań ze strony dorosłych wiedziałem, że z prądem nie ma żartów 😉 Niedawno wróciłem do rodzinnego domu, po śmierci mamy, poprzeciągałem w rurkach i kanałach dodatkowy przewód PE i zmieniłem na TN-C-S.

 8. Beznadzieja, 2 błędy – duży i mały. Duży: sam na początku mówił, że przewód fazowy przykręca się na końcu, a zaczynamy od 0, a on – na opak. 2-gi mniejszy, ale nasz majster by ci nie przepuścił. Otóż mię uczyły, że jak przykręcasz przewód pod śrubę, to należy przewód tak włożyć, żeby przykręcanie powodowało wciąganie przewodu pod łebek śruby. A on przewód do mostkowania (ż-z) włożył akurat odwrotnie, i podczas przykręcania ten przewód mu się wysunął – przypatrz się dobrze: na początku koszulka była przy samej śrubie, po przykręceniu – tak 2-3 mm wystaje poza śrubę. Aha, nie jestem elektrykiem, lecz chemikiem; mówią, że prędzej chemik nauczy się elektryki (też ekonomii, psychologii, stolarstwa, czy co tam jeszcze, także ortografii – to dla tych mądrali, co zechcą się pastwić nad składnią) niż elektryk chemii. Coś w tym jest.

 9. Witaj. Mam do podpięcia gniazdo podwójne z bolcem. Instalacja 2 druty w puszce. Trzeba z mostkiem. Stary budynek. Dwa punkty będą zajęte górny i dolny. Mam problem,bo w gniazdku w tym dolnym polu lewa dziurka, miejsce na drut nie trzymają te dociski i prawe miejsce tak samo. Trzyma tylko gdzie bolec tak na dole. Czy można podpiąć drut w lewe ale góra miejsce i dołem tak jak jest bolec drugi drut i mostek od bolec do prawa dziurka ale też górna. Te górne śrubunki boczne już trzymają drut tam gdzie górne gniazdo. Może tak być? Dziękuję.

 10. Dokrecamy przy mocowaniu 4 sruby a nie dwie,żeby przez przypadek nie wyrwać gniazdka z puszki obejrzyj jeszcze raz sobie ten filmik jak nieudacznie montowales dniazdo w puszce ,przeszkadzała ci srubka w puszcze,ktora służy do mocowania gniazdka,należy gniazdo obrócić, ale jeszcze wszystko ptzed Tobą

 11. Zerowanie gniazdek tak jak na tym filmie jest niebezpieczne i obecnie zabronione. Przewód PEN musi być wcześniej rozdzielony na PE i N i do gniazda powinny być dołączone trzy osobne przewody. Pominę fakt użycia żółtozielonego przewodu dla funkcji neutralnej roboczej co jest błędem w sztuce. Wiesz co się stanie gdy przewód ochronno-neutralny wypnie Ci się lub upali z pod zacisku uziemienia albo komuś kto postanowi zrobić tak samo jak na tym filmie?

 12. A co w sytuacji, gdy: mam instalację aluminiową dwuzylowa i dokładam drugi obwód – czy mogę wówczas przy liczniku rozdzielić PEN na N i PE i tak podłączyć kabel miedziany?

  Dodam, że prąd do domu doprowadzony jest miedzią, ale niestety zolto-zielony przewód pełni funkcję N, na pozostałych jest faza.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!