Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak zrobić prosty sufit podwieszany z płyt gipsowych?W przybudówce, gdzie trwa teraz remont, jeszcze przed wymianą elektryki zrobiłem sufit podwieszany z płyt …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

28 thoughts on “Jak zrobić prosty sufit podwieszany z płyt gipsowych?

 1. Tylko co zrobić gdy mam wysokie okno które jest ze 2cm od sufitu obecnie a po dołozeniu konstrukcji i plyt nie otworzy się. Do karnisza tylko robić czy wnękę jakąś ?

 2. Cześć, Mario mam zamiar zrobić taki sufit w kuchni. Skulem tynki i okazało się, ze ściany są B. Nie równe. Jak przyloze prof ud 30 to nie przylega w całości do ściany. Czy tak może zostać?

 3. najprostszy sposób uzyć podpory wystarczy 2szt sprawdzaja się w małych pomieszczeniach i nie tylko kosztują nie wiele ale uławtwiają prace warto było uzyc tych podpór choćby dla filmu b na głowie to można nosić kask?

 4. Jeśli nie robisz dla siebie trzy rzeczy:
  Nie kręć do obrysówki, wystarczy dać profil na 15cm od ściany i wisi.
  Wkręty na sufit co 17cm. Co 25cm to się na ściany kręci (Można sprawdzić jak zaleca producent np Nida)
  Do wieszania uchwytów daje się kotwy metalowe, nigdy z tworzywa sztucznego. Może spaść na głowę i wtedy twój problem. Wystarczy pomyśleć co się stanie w razie pożaru z plastikiem a następnie z całym sufitem.

  Poza tym fajne nagranie 🙂

  Edit:
  Trochę ostro pojechałem, po czasie widzę 🤦‍♂️

 5. Film super, ale jakie kołki zastosowałeś do mocowania wieszaków ES? Niby nie poleca się kołków SM, lecz rozporowe metalowe. Z własnego doświadczenia SM trzymają się nawet w starym powodnictwie przy stropie z warstwy gazobetonu i warstwy betonu ( mocowanie w gazobeton), po dwóch latach zero śladów pęknięć itp. Jaki rodzaj mocowania stosujesz przy opisanym stropie?

 6. Jak mam ściany normalne murowane ( beton komórkowy ) na które będę kładł zamiast tynku płyty KG to najpierw zrobić sufit podwieszany czy ściany ? chodzi oto czy jak najpierw zrobię ściany to potem profile aluminiowe przykręcać bezpośrednio do górnej części płyty KG czy lepiej do murów a potem do tego dociągnąć płyty na ścianach >?pozdrawiam

 7. To w sumie w jakim celu te półcentymetrowe dystanse między profilami skoro płytę i tak dokręcałeś do przyściennych? Przez to gdyby ściana jakimś cudem zapracowała, to nie pojawią się pęknięcia?

 8. Panie Marku czy w pomieszczeniu 3 x 3 m ilość wieszaków na jedną płytę 120 x 2600 cm 11 sztuk kolkow 8 x 80 to nie za dużo po jednej sztuce na wieszak ? Pan ma tutaj 2 na profil czyli 6 na płytę? Wolę mieć pewność że będzie trzymało wszytko

 9. Witam. Jeśli profil cd będzie o kilka milimetrów wyżej bądź niżej od sąsiadującego oczywiście nie każdy tylko tak jak u mnie na 6szt. dwa są na innej Wysokości to coś się stanie podczas przykrecania płyty? Wygnie się?

 10. Witam. Czy istnieje możliwość mocowania sufitu podwieszanego tylko do ścianek pomieszczeń? Chciał bym pominąć mocowanie do stropu drewnianego ( rozpiętość 8,7m od murłaty do murłaty, bez podparcia, w formie wiązarów ) ponieważ wykonany będzie z drewna mokrego i boje się dużego odkształcenia. Rozpiętość pokojów nie przekrasza 3,5m zaś salonu 5,3m. Pozdrawiam

 11. Powiedz mi a bardzo potrzebuję tej odpowiedzi jaki totalny amator zamówiłem profile do ścianek działowych , i zacząłem ich używać jako profil przyścienny , nie wiedziałem że mam złe 😀 mogę je wykorzystać do podwieszanego sufitu ? czy musze je zwalić i założyć inne ,one maja takie załamania ale sobie pomyślałem że jak bede dawał kolejne (chyba przysufitowe co 40 cm bede te miejsca nacinał i prostował kombinerkami

Dodaj komentarz

Zadzwoń!