Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak zarobić wtyk RJ45 na skrętce UTP? informatyka, sieć komputerowaInstrukcja zaciskania wtyku RJ45 wg standardu T568B: 1. Przytnij kabel sieciowy UTP na wymagany wymiar, np. 1 metr 2. Przytnij …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

50 thoughts on “Jak zarobić wtyk RJ45 na skrętce UTP? informatyka, sieć komputerowa

 1. Jeżeli robimy kabel typ A to po co trzymamy się tej głupiej kolejności, gdzie kolory nie idą po kolei? Wystarczy, że zrobimy tą samą kolejność po obu stronach, nie ważne jaką kolejność.

 2. mam pytanie, kable przy których mam nieszczęście pracować mają mega cieniutkie żyły, dużo cieńsze niż te z filmiku (przez co trudniej się je układa), ale podczas wkładania do końcówki żył one podczas próby włożenia zaczynają się kręcić zmieniając położenie (przez co wkładają się inaczej niż wykazuje standard A lub B), co robię źle?

 3. Hej,mam pytanie.
  Zabrakło mi pół metra skrętki do domofonu.Skretka idzie od domu do furtki.Nie za bardzo mam możliwość przeciągnięcia nowego odcinka przewodu.
  Mogę to jakoś przedłużyć,zesztukowac?

 4. Marnować 3cm miedzi w dobie braków na rynku, to tak trochę słabo. Chyba, że montującą wtyk jest osóbka o bardzo delikatnych palcach. W praktyce jednak, szkoda marnować więcej niż pół centymetra: nie ma tak na prawdę żadnej potrzeby, jeśli zaciskarka nie ma sfatygowanego ostrza.

 5. Jakie dociskanie żył??? Kabel wraz z żyłami po prostu wkładamy, powinien wejść lekko, bez oporów. Potem zaciskamy i tyle. Nie zaciskamy po dwa, trzy czy pięć razy, bo to nie ma najmniejszego sensu. Jak raz zaciśnienmy i zrobimy to źle, to ponowne zaciskanie, dociskanie nic nie pomoże.

 6. Filmik może dobry ogólnie, ale pełen błędów. W jakim celu trzeba obrobić aż 4 czy 5 cm kabla? Kabla obrabia się od razu tyle ile trzeba. Tylko że to tego trzeba mieć narzędzia, a nie jedno uniwersalne, które jest do dupy…Komplet narzędzi kosztuje parę złotych i nie jest to jakaś wielka poważna kwota, żeby kupować narzędzia uniwersalne. Na filmiku pokazano, jak marnować kabel…No sorki, ale jak już coś się pokazuje jak to zrobić, to pokazuje się to konkretnie.

 7. Robię już chyba 20 skrętkę i nie umiem osiągnąć celu. Jakim cudem ten kabel u ciebie jest tak prosty, u mnie zawsze coś zagięte i przez to nie wychodzi równo

 8. Witam. Mam pytanie czy to jest ważne którą stroną włożymy żyły? Tzn. mam ułożone te 8 żył, 4 pary powiedzmy według B i teraz wkładam je do wtyku RJ-45 patrząc na wtyk widząc piny czy też mogę patrząc do góry nogami widząc zabezpieczenie wtyczki. Czy piny wtyczki mają też jakąś kolejność?

 9. Panie Bogdanie, takich farmazonów jak ta kolejność żył dawno nie słyszałem, racja to działa ale niestety z limitem 100Mbps, w takim poradniku myślę, że prędkość powinna być jak największa

 10. wszystko jak należy, dodaj od siebie że jeśli używa się takiej zaciskarki jak moja trzeba bardzo uważać na ten element złączki który dociska kabel w zewnętrznej izolacji bo sie wtyczka połamie troszkę, cena tej nauki – jedna wtyczka 😉 … pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!