Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak wykonać ścianę działową kartonowo- gipsową. Kilka wskazówekZapraszam do mojego sklepu po profesjonalne narzędzia i gadżety kanału remont4you: https://sklep.remont4you.pl Zostań …

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa, nasz elektryk z dojazdem na terenie Warszawy i okolic pomaga w trudnych sprawach.

25 thoughts on “Jak wykonać ścianę działową kartonowo- gipsową. Kilka wskazówek

 1. Cześć, a co w przypadku jak ściana działowa z drzwiami dotyka do ściany tylko z jednej strony a z drugiej zatrzymuje się przed ścianą? (Jest tam zabudowa szklana) Jak w tedy mam to skręcić w tym newralgicznym punkcie.

 2. Przy montażu profilii UA gdy chce zamontac ościeżnice 70-tke, jak dobrze wyciąć dolny profil, na jaką długość?
  Jak też odlegościowo ustawić profile ua od siebie?

 3. Przede mną wyzwanie – ścianka działowa na podłodze z ogrzewaniem wodnym w posadzce na której położone są panele. Moich pytań jest kilka. Wysokość pomieszczenia to 2,64-2,65 a szerokość 2,99. Czy na panelach mogę pod profil UW położyć np deskę o grubości 3-3,5 cm i szerokości 10cm. Następnie płyta o wysokości 260cm i wtedy od góry i od dołu będzie po 1 cm dylatacji? Deska jako próg zostanie skręcona wkrętami z panelem a następnie profil mocowany na kołki będzie do deski. Takie rozwiązanie umożliwi zastosowanie płyt na 2,6 oraz wylewka z ogrzewaniem podłogowym nie będzie narażona na uszkodzenie – przewiercenie.
  Z góry dziękuję za sugestie.

 4. Jeżeli zaczniesz montować płyty typu Farmacel – twardy gips to zobaczysz klawiszowanie na profilu jeżeli zaczniesz montaż ze sztywnej części, tak jak tu zaczynasz jest poprawnie, cala skandtnawia tak zaczyna montowac gk.

 5. 12:20 mówisz żeby nie wykorzystywac profila oscieznicowego do łączenia płyt bo pojawi się pęknięcie a 17:30 że nie masz wkrętów żeby w tych miejscach właśnie tą płytę przykręcić do profila oscieznicowego

 6. Pytanie mam skoro nie kręcisz do profili sufitowych, na ścianach i podłodze to po co one Ci wgl są? Gwoździarka w beton(jeśli dobrze zauważyłem)? Na logikę to taka ścianka jak się pchnie to spadnie(wyprowadz mnie z błędu jeśli się mylę?)

 7. Pytanie czy jak wydziela sie taka łazienke. To płyta H musi byc z obu stron. Czy tylko od srodka. I czy jak daje profile co 40cm. Podwojne płytowanie jest konieczne. ?

 8. Panie Krzysztofie, czy może Pan udzielić wskazówek w jaki sposób Pan zamontowałby listwę UW na posadzce z ogrzewaniem podłogowym? Wiercenie raczej nie wchodzi w grę ponieważ w miejscu gdzie będzie przebiegała ścianka jest wyjście z rozdzielacza, więc rurki są bardzo gęsto obsadzone.

 9. Hej. Dziękuję Ci za dzielenie się wiedzą. Mam prośbę o poradę. Będę dzielił dzieciakom pokój (ściana 3,7×2,6m), przewiduję wieszanie szafek, TV na nowej ścianie. Wpadłem na pomysł położenia jednej warstwy OSB 12mm i na to GK. Jakich stelaży powinienem użyć (50 czy 75mm) i jak gęsto stawiać pionowe profile? A może dwie GK spokojnie wytrzymają? Szafki będą pod sufitem, więc chciałbym spać spokojnie 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!