Loading…

Elektryk do Domów Warszawa

Elektryk do Domów i Sprzętów w Warszawie. Usuwanie Awarii - Nowe instalacje - Usługi Elektryczne
Kontakt

Jak wykonać instalację elektryczną w domu jednorodzinnym?Zapraszam na relację z budowy standardowego domu jednorodzinnego, gdzie wykonałem instalację elektryczną i teletechniczną.

Pobrane z Youtube Elektryk do Domów, Naprawa Elektryki w Domu, Serwis naprawy elektryki i Elektroniki, Elektryk Warszawa, Naprawa Elektryki Warszawa,

42 thoughts on “Jak wykonać instalację elektryczną w domu jednorodzinnym?

 1. Cześć, mam pewną zagryzkę, ciągnę nową instalację elektryczną ale jednoczenie będzie ciągnięta też instancja centralnego ogrzewania i mam sytuacje taką, że rury z wodą będą szły w ścianie ok, 5 cm od podłogą i muszę te kable elektryczne pociągnąć nieco wyżej, i tu mi się nasuwa kilka pytań na które mam problem najeździć jednoznaczną odpowiedz:
  – czy kable elektryczne i instalację wodną mogę prowadzić w jednej bruździe, czyli kable nad instalacją wodną
  – czy jest określona jakaś odległość instalacji wodnej od elektrycznej
  – czy kable muszą być dodatkowo w peszlu w przypadku bliskiej odległości od instalacji wodnej.

  Dzięki.

 2. Cześć, szukam konkretnych informacji jaki przewody zastosować do podłączenia kuchenki elektrycznej/indukcyjnej.
  Przy 3 fazowej instalacji jest sporo informacji mówiących o zastosowaniu przewodu 5×2,5 mm2, natomiast jeżeli mamy tylko jedną fazę to informacje są już mocno rozbieżne. Generalnie myślę o pociągnięciu przewodu 3x4mm2, natomiast znalazłem informacje że przy indukcji czy kuchenkach elektrycznych to wystarczy 2,5mm2 lub trzeba dać aż 6mm2. kolejny problem to jaki bezpiecznik zastosować przy większych przekrojach?

 3. straszna rzecz żyć w takim domu gdzie tyle elektryki, dla zdrowia bardzo źle, fale elektryczne zakłócają nasze funkcjonowanie. Pracy duzo i porządna robota ale nie chciałbym żyć w taki domu .

 4. czyli z rozdzielnicy idzie np.jeden kabel na konkretny pokoj do gniazdek (2,5mm) i jeden kabel do oświetlenia(1,5mm? i tak każde pomieszczenie realizowałeś? nie ma partyzantki w sensie z salonu jeden kabel idzie np do mniejszego pokoju tym samym kablem?

 5. Kolego nie wiem czy wiesz ale przyłącz 32A to 6 obwodów 16A. Jeśli zrobisz 60 obwodów to jednocześnie możesz je obciążyć prądem 1.6A. Uważam, że ta instalacja została źle zaprojektowana!

 6. Można powiedzieć dobra robota ale nie chciałbym aby instalacja tak wyglądała w moim domu 🙂 Ale oboawiam się, ze może być podobnie. Zastanawiam się czy przeładowanie instalacji obwodami w pewnym momencie zaczyna działać na niekorzyść.
  W ścianach takiejej ilości przewodów się nie pomieści, z kolei w podłodze naprawa/ingerenca w przewody wygląda na nie możliwą. Czy jest szansa aby wymienić przewód w takiej rurce? przeciągnąć go na nowo?
  Poza tym takie zasielenie podłogi moim zdaniem wpływa negatywnie na wylewkę.. liczne kucia w pustakach i płycie także mnie nie zachwycają. Pewnie nie każdy zwraca na to uwagę ale mnie boli jak ktoś dziurawi mój dom…

 7. każde pomieszczenie osobny obw. gniazd i oświetlenia? 2 obw. oświetlenia na poziom budynku (ew. kolejny na lampki dekoracyjne/w zabudowie). Gniazda też można spokojnie tak 6 szt/obw. Chyba ze pokoje na wynajem 😉

 8. Nie rozumiem tego ładowania wszystkich instalacji na chudziaka. Nie da się wtedy wykonać prawidłowej izolacji przeciwwilgociowej a rozkładanie styropianu to jakaś tragedia.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!